Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A 32 éves barátom alkoholista,...

A 32 éves barátom alkoholista,de tagadja ,hogy inna pedig a szemem előtt is kb mindig iszik. Mondtam neki,hogy hagyja abba , de azt mondta,hogy ő nem is iszik. Szülei nem bánják , hogy a lányuk nonstop vedel. Mit tehetek???

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 05:01
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

A barátom amugy lany, a szulei alkoholistak voltak ,az apja meg mindig iszik.

Nem zavarja oket ,hogy a lanyuk minden nap nagyon sokat iszik.

Kb 6 éve tart ez es nem tudom tudok e rajta segíteni.

Sehova nem megy józanul. Bar nem is sűrűn józan.

Nem akarom vegignezni ezt.

De azt sem,hogy meghalassza magat a piaval.

Mit tudok tenni?

Nem olyan közeli baratom de ez akkor is durva.

2022. márc. 1. 05:05
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Vedd fel kamerával. Szembesítsd.

Mondd meg neki, hogy választás elé állítod: pia vagy te, és ehhez tartsd is magad.

Ha téged választ, akkor adj meg neki minden segítséget, HA nem tagad, vidd elvonóra, anonim alkoholisták klubjába, stb. pszichiáterhezv vagy pszichológushoz, stb.


Elemezzétek, hogy milyen helyzetekben szokott inni, pl. cigi mellé, stb. és akkor arról is le kell állnia. Bizonyos társsaság, akkor azt is kerülnie kell.


Ha nem hajlandó együttműködni, hazudozik, akkor szakíts vele.


Ne legyen otthon alkohol, semmi. Ha a szüleivel lakik, akkor az is befolyással van rá, el kell kerülnie ehhez otthonról.


Viszont jól gondold meg! Az alkeszos ember nagyon önpusztító és önsoorsrontó, és a társát is magával rántja, a társa sorsát is rontja.


Az elengedés a legegyszerűbb megoldás. Egy kis önvizsgálat is kéne, hogy neked miért jön be egy ilyen mindig részeg nő.


Szóval keménynek kell vele lenni, bizonyos feltételeknek teljesülnie kell, de fontos, hogy ezek a feltételek reálisak legyenek,. Ezeknek kell, hogy legyen határidejük.


gondolok itt olyanra, hogy

- belátja, hogy beteg, és meg akar gyógyulni.

- anonim alkoholisták csoportjába megy

...



Érdemes mézet etetni vele, az semlegesíti az alkoholt valamennyire.

Van szerintem olyan gyógyszer, aminek a hatására rosszul lesz az alkoholtól (direkt a leszokásra van, nem veszélyes)


És bizony, neked is kell pszichológusi segítség. Tudnod kell azt, hogy senkit nem lehet akarata ellenére megmenteni.


Nem lesz egy leányálom, és tudnod kell, hogy az életben bármikor visszaeshet, tehát mindig kerülnie kell a piát.

2022. márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2%
Mi az instátok?
2022. márc. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as: ezek elvileg jók lennének, de az illetö nem a párja a kérdezönek, hanem csak egy nem túl közeli barátja
2022. márc. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Amíg ő nem akar megváltozni, addig semmit nem tudsz tenni.
2022. márc. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ez nem jött le. Ha egy nem túl közeli barát, akkor nem tud elég motiváló erőt adni a leszokáshoz. Én elengedném, mert az önsorsröntó barátok lehúznak.
2022. márc. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Miket iszik? Szintentartó, vagy le is részegedik?


Mondd el neki azt, hogy úgy fog járni, mint a csövesek az utcán. Valami lelki baja lehet. Azt kellene kideríteni.

2022. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 nyilván erős szülői példa. Egy beszélgetés erre nem elég. Mint mondtam, egy-két próbát megér, hogy szembesítsd a bajával, vagy hagyd a fenébe.


Ha szembesíteni akarod, akkor nem szabad pl. a hányását, stb. feltakarítani, hanem hagyni kell, hogy lássa, mit csinált, és tudatosítani, hogy ez nem oké.

2022. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Akinek rendben van az élete, nincs szüksége tudatmódosítóra ahhoz, hogy boldog legyen! A hajlamot örökölte, de mindig lelki probléma, szorongás, depresszió okozza azt, hogy kell valami cucc. Vagy drog vagy nyugtató vagy szesz.
2022. márc. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Koszonom 1 valaszolo kivetelevel mindenkinek.

Nem birom mar en ezt. Kozel kerulni nem lehet se piashoz sem drogoshoz.

Mondtam h mondja el mi bantja azt mondta nem es inkabb pial.

Beszelek vele. Ha nem mukodik egyutt hagyom....

Egy valaszolo:

Az instank meg aki kerdezte nincs instaja nekem van

F*ck U* M*m

Te paraszt azt nezned hogy rosszul van? Szanalmas faxxnyelo.

2022. márc. 1. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!