Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy viszonyultok azokhoz a...

Hogy viszonyultok azokhoz a barátaitokhoz, akikkel megszakadt a kapcsolat? A barátaitok voltak, vagy sem?

Figyelt kérdés

Hogyan értelmezitek? Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Az én okfejtésem szerint az áll legközelebb az igazsághoz, hogy ők valójában sosem voltak a barátaim.

Csak én képzeltem az egészbe valótlan dolgokat, vagy én képzeltem el velük kapcsolatban irreális dolgokat. Ők 1 percig nem tartottak barátjuknak engem és várták az alkalmat, hogy mikor építhetnek le engem a leggyorsabban.

Részemről ők már senkik, töröltem őket az életemből, az összes emlék is törlődött, még a puszta létüket is teljesen kitörlöm az életemből. Megnyomom a hatalmas "Delete" gombot.



2022. márc. 6. 13:43
A kérdező szavazást indított:
Szép volt, jó volt, akkor az barátság volt, voltak szép közös emlékek, de immár semmi közöm ahhoz az emberhez.
A barátság ismérve, hogy sosem szakad meg, kvázi ezek az emberek sose voltak a barátaim, csak én képzeltem ezt bele.
32 szavazat
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
94%
Mindketten megváltoztunk. Akkor igazi volt, ma már elképzelhetetlen. Az ember nem konstans dolog. Hogy ma nem működik, az nem jelenti azt, hogy régen se működött volna.
2022. márc. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Én határozottan a 2.opcióra szavaznék. Sajnos a saját kérdésemre nem szavazhatok.
2022. márc. 6. 13:46
 3/45 A kérdező kommentje:

Lényegében a lelkemnek is sokkal könnyebb, illetve maga a feldolgozás folyamata is egyszerűbb, meg gördülékenyebb, hogyha ők sosem voltak a barátaim.

Nem vesztettem semmit, mert valójában soha nem is volt semmim, így mit is veszítettem volna?

2022. márc. 6. 13:49
 4/45 anonim ***** válasza:
91%

Én az első válaszolóval értek egyet.

Azt gondolom, h nem egy irányba fejlődünk, így eddig tartott a közös utunk. Bennem nincs harag a továbbiakban velük kapcsolatban.

De ha neked könnyebb így elengedni dolgokat, akkor csináld így!

2022. márc. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
90%
Mindenki változik, semmi sem statikus. Sem az emberek, sem az emberi kapcsolatok. Attól még, hogy két barátot elsodor egymástól az élet, bármilyen indokkal is, még nem szűnik meg létezni a korábban barátként együtt töltött idő.
2022. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

5: Bocs, de ha valakit elsodor az élet a másiktól az nem egyenértékű azzal, mint hogy szándékosan leépítem az illetőt.

De még ha el is sodor az élet valakitől, egy igaz barátság akkor sem szűnhet meg. Ami megszűnik, az sosem volt barátság, vagy kamu barátság volt. Minden egyéb süket duma és mellébeszélés.

2022. márc. 6. 14:02
 7/45 anonim ***** válasza:
88%

"Ami megszűnik, az sosem volt barátság, vagy kamu barátság volt."

Nincs ilyen kritériuma a barátság fogalmának.

2022. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

Innen úgy tűnik, h számodra a világ fekete és fehér.

Valószínűleg nagyon fiatal vagy még, azért vagy ennyire sarkos.

2022. márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%
Nekem vannak barátaim, akikkel az egyetemi évek alatt voltunk nagyon jóban. Azóta van akivel több száz kilométer választ el minket, kb évente négyszer beszélünk pár szót, illetve néha nyáron összeröffenünk. De amikor együtt vagyunk, ugyanúgy érzem a barátságot, mint 10 évvel ezelőtt. Egyszerűen csak más élethelyzetbe, más helyekre kerültünk, de az igazi barátság nem azon múlik, hogy minden nap együtt megyünk valahová, meg állandóan tartjuk a kapcsolatot.
2022. márc. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Megszakadt, tehát nem viszonyulok sehogy.
2022. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!