Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Szerintem szörnyű..

Figyelt kérdés
Volt egy gyerekkori haverom aki ugyanolyan mint én és szinte mondhatni lelkitársak vagyunk. Végig néztem ahogy szépen lassan le épül és egy legalja drogos lett belőle. Belevitték és szerelmi bánatból csinálta. 13 évesen kezdte és 19 évesen börtönbe került miatta. Mindent megkapott a szüleitől tényleg egy k..va menő srác volt.. Amit meglátott ellopott az anyjáék kidobták, utcán is volt és többször is visszafogadták. Tavaj novemberben mikor megláttam hogy a szülei kazánházában szétvan csapva hót csöves ruhában majdnem sírva fakadtam.. Most decemberben lecsukták és 10 évet kapott. (Kristályozott de legtöbbször bio.) Minden nap vicc nélkül szétvolt csapva és azt mondta hogy neki már úgyis mindegy erről nem tud leszokni.. Elvonón vagy 6x volt és mindig megszökött. Most meg a muterjának sírt hogy megbánta az egészet és sajnálja. Nekem legjobb haverom volt és nagyon hiányzik.. Lehet hogy sok ember szerint megérdemelte mert egy drogos fsz. De szerintem nem.. Nektek mi a véleményetek erről?

2022. márc. 9. 23:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit tudsz vele csinálni? Te írod, hogy hatszor lépett le az elvonóról, hetedjére sem csinálná végig. Majd a börtönben szépen leszokik.
2022. márc. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Számomra a legnagyobb kérdés az, hogy miért barátkozol ilyen emberekkel?? Drogos is. Madarat tolláról, embert barátjáról.
2022. márc. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát szomorú:S

De ahhoz, hogy segíteni lehessen rajta, először magának kell segítenie önmagán. Például az elvonón maradással. Az tök oké, hogy otthon magátl nem bír leszokni, de ha már kap érdemi segítséget, neki kell kitartania.


Sajnos vannak életek amik így pocsékba mennek a semmiért. Mire kijön, élete felén már túl lesz, és még nem jutott el sehova. Ha a böriben megembereli magát és tanul valami szakmát, akkor még lehet belőle valami.

Deeeee sajnos a magyar börtönök nem a reintegrálásról híresek, sokkal inkább arról, hogy a piti bűnözők ott tanulnak meg nagyban bűnözni.


Látogasd meg néha és bátorítsd, hogy tanuljon! Ennél többet jelenleg nemigen tehetsz érte.

2022. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
82%
Drogozásért nem jár 10 év
2022. márc. 10. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Benne van hogy lopott. Nem is keveset.
2022. márc. 10. 04:20
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megerdemelte. Minden drogos megerdemli, amit kap azert cserebe, hogy gatlastalanul hatbaszurja a csaladjat es baratait. Mondom ezt ugy, hogy az en legjobb baratom is belekeveredett ebbe, amikor vendeglatozni kezdett. Tudod, eloszor en is sirdogaltam utana meg sajnaltam, aztan amikor mar csak kihasznalt engem es paromat arra, hogy a szetcuccozott-szetivott allapotaban legyen hol aludnia, na akkor befejeztem. Amikor odaallit hozzad a drogos haverjaval az ejszaka kozepen, hanyas foltosan, aztan korbepisaljak a wc-det es elszolja magat a vegen a haverja, hogy azert jottek hozzad, mert a legjobb baratod szerint nalatok siman lehet barmikor aludni. Na, akkor nem tudom mit szolnal. Az ilyenek folyamatosan hazudoznak, ott vagnak at, ahol tudnak.

Mar nem is akart beszelgetni sem, egy nagyon rossz allapotomban szerettem volna oszinten beszelgetni vele es felallt a kozepen es elment valami idiota indokkal, szerintem meg csak nem birta mar az adagja nelkul. Amikor mar fel eve nem beszeltunk, egyszer csak ramirt egy szerdai napon kb. este 7 korul, hogy lenne-e kedvem talalkozni valamikor. Mondom jolvan, akkor legyen, adok neki meg egy eselyt, jozannak tunt. Aztan 8-ra mar olyan erthetetlenul irkalt, hogy alig birtam kibogaraszni mit mond. Este 10-re mar csak orankent par betut tudott valaszolni. Valoszinuleg itt voltak a belvarosban a drogos uj legjobb baratjaval es nem volt kedve hazaig setalni, gondolta majd itt elaludhat, hat tevedett :) Ket nappal kesobb leirtam neki az oszinte velemenyemet errol az egeszrol es azt, hogy ha segitsegre van szuksege mert lesullyedt, akkor ram szamithat, de ameg ebben a korben mozog, engem felejtsen el. Tudod mi tortent utana? Azota sem olvasta el.

Megertem, hogy sajnalod a haverodat, de tudod nem teged lopott meg, nem neked kellett egyutt elned vele, nem a te gyereked, akiert felelosseggel tartozol, nem te takaritottal fel utana, amikor szetcuccozva ki tudja mit csinalt.

2022. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekelne, mert ő nem is akar változtatni, hülyékkel pedig nem foglalkozom.
2022. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%
6: Jézusom ti minek barátkoztok, egyáltalán minek álltok szóba ilyen lepukkant, primitív, legalja emberekkel??? Nem is értem...
2022. márc. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8, gondolom te 2es vagy.

Az gyanítom nem tűnt fel, hogy mindkét itt elhangzott sztoriban először voltak barátok és csak utána züllött le az illető.

Vagy ha nem kerülte ez el a figyelmed, az azt jelenti, hogy a barátaid csak addig a barátaid, amíg nincs baj velük.


Vagy felületes olvasó, vagy borzalmas barát vagy.

2022. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

9: Ezért kell megismerni valakit először és utána barátkozni vele. Ja írta, hogy VOLT haverja. Hálistennek.. Mindenesetre én az első ilyen jeleknél lapátra tenném az illetőt.

Ha már nem barátok, akkor meg nem értem, miért foglalkozik vele. Egy drogos menjen elvonóra, terápiára, a kedvedért nem fog egy drogos, lepukkant alak megváltozni. Nem is vagy Teréz anya, hogy megváltoztasd.

2022. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!