Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megéri az ilyen barát?

Baranyai Máté András kérdése:

Megéri az ilyen barát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden fogalmazni.

Van egy barátom, régóta "legjobb barátok" vagyunk. Történt az az eset, hogy megsimerkedtem egy tehetősebb idősebb nővel, párszor együtt aludtunk, és egy darabig elkezdett magától anyagilag támogatni. (sosem kértem) Ezt elmondtam a legjobb barátomnak, mire Ő áthívta magukhoz (feleség+gyerekek) ebédelni. A gyerekek a keresztgyerekeim. És nyilván a nő vitt ajándékokat. Én erre kibuktam hogy miért kellet az én magánéletem embereivel kapcsolatot kezdeményezni. Nyilván zavar hogy a nő így infókat szerezhet rólam, az én ismeretségemben alakít kapcsolatot. És a mai napig ajándékokkal halmozza őket, a barátom meg titkolózik, nem mondja el ha ott volt náluk, az ajándékokról is kamuzik, hogy mástól kapták, amiről persze kiderül utólag hogy a csaj vette. Baromira bánt ez, próbáltam megbeszélni, de a válasz mély hallgatás volt vagy megsértődés. Csak én gondolom ezt gáznak ha egy barátomról kiderülne, hogy tehetősebb csaja van és én a csajjal ismerkednék hogy hátha nekem is csurran cseppen valami. A válasza az hogy a gyerekeinek milyen jó, de közben a barátom nem dolgozik, szerencsejátékozik és rendesen bánt hogy meg... Egy nőt és képes volt belerontani a kapcsolatban. Igazam van, vagy túlreagálom?



2022. márc. 13. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A történetben engem az is "érdekelne", hogy a barátodat miért támogatja, ha felesége és gyereke van... (költői gondolat)


A barátodtól nem volt helyes, hogy ő is "akart egy szeletet a tortából", ugyanakkor a nő belement a játékba, így ha a barátod nem tágít, sok mindent nem tehetsz.


(Én nem biztos, hogy névvel írtam volna ki ezt a kérdést.)

2022. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Korotok?
2022. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Szia, nyilván nem ez a rendes nevem :) ciki nem ciki féltem ha rágugliznak ki ne dobja a kérdést név alapján.


Nézd a nő szerintem szerelmes belém, azt hiszi együtt vagyunk. Többször elmondtam hogy nem, és azóta ha segíteni akart visszautasítottam.


A barátomék viszont azóta áthívják és nem mondják el. Persze kereszt kérdésekkel be tudom őket buktatni.


Egyébként el tudnám engedni, de ezzel a sok titkolózással rendesen hányingert keltenek bennem. Pedig tudom senki nem tökéletes és vannak hibái.


Kérdeztem ha nem a pénz miatt, akkor miért nem hívták át egyik csajt se akihez közöm volt.


A nő szerintem élvezi, hogy betette a lábát számomra fontos emberekhez és kialakíthat egy olyan kapcsolatot velük, hogyha kiiktatom teljesen akkor is közel maradjon hozzám.

2022. márc. 13. 22:06
 4/12 A kérdező kommentje:
De hogy a nő nyomul az oké. De egy barát hogy fogathatja így a lapokat. Azt érzem pár tíz-százezer forintnyi ajándék többet ér a barátságunknál. A csaj 39 én 27.
2022. márc. 13. 22:07
 5/12 A kérdező kommentje:
Korábban is átvert már kisebb dolgokban, de nem vettem intő jelnek. Próbáltam elengedni, de ez már kiveri a biztosítékot. És vesz nekik valamit a csaj nem mondják el. Persze sejtem hogy a csaj vette, és sajnos utólag mindig kiderül. Legalább mondanák azt hogy hallod vett a nő ajándékot tök szupi. Nyilván akkor is zavarna, de így teljesen gáznak érzem.
2022. márc. 13. 22:11
 6/12 anonim ***** válasza:
És haverod hány éves?
2022. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

"Azt érzem pár tíz-százezer forintnyi ajándék többet ér a barátságunknál."


Hacsak nincsenek olyan nehéz anyagi körülmények között, hogy a lépés valamelyest a családfenntartása miatt indokolt, abban az esetben úgy gondolom, igazad van.

2022. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
28 éves, életerős. Nyilván korán jöttek a gyerekek, de a támogatások miatt bevállaltak hármat. Nem dolgozik, pókerezik, meg fekszik egész nap.
2022. márc. 13. 22:15
 9/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, ha egy barátomnak van köze egy nőhöz, (nem komoly szinten) abba én nem folyok bele, nem nézek érdeket, hanem úgy vagyok vele hogy az Ő dolguk. És ha a csaj közeledne a családomhoz, kioffolnám egyből, nem érdekelne hogy 20e ftttal több marad a zsebembe vagy sem.
2022. márc. 13. 22:18
 10/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha a nő azt kérné, megverekednél a sráccal érte? Jó erőben vagytok mindketten?
2022. márc. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!