Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megéri az erőfeszítést egy...

Megéri az erőfeszítést egy lehetséges boldogságállapot?

Figyelt kérdés
Nem terveztem, hogy lesz barátom, azt hittem, leérettségizhetek nyugodtan és végre elhúzhatok otthonról, ahol nem valami fényes a helyzet, egy részről eléggé levagyunk csúszva anyagilag már egy jó ideje, másrészről apámmal nagyon nehéz kijönni. Nem enged sehová, mindig dirigál, nincsenek barátaim, mert úgysem találkozhatnék velük... eddig ez nem zavart, mivel alapból magamba zárkózó vagyok, de egy fiúval már beszélek egy ideje és megkedveltem, gyorsan közös hangra jutottunk. Ennek ellenére nem bízok az emberekben, kissé benne sem. Előállt azzal, hogy szeretne velem járni, mire kicsit lefagytam. Hozzá kell tenni, már megbántott úgy, hogy nem tettem ellene semmit, és olyan szavakat mondott, amit én még az ellenségemhez sem intéztem volna, ráadásul nem találkoztunk élőben... akaratos természet és sok tulajdonsága van, amit én kifejezetten nem szeretek, de mégis... kedves, jobb szó híján. Meg persze szégyellem a környezetet, ahol élek, nem szeretném, ha látná. A barátnőmnek (akit egyébként pont a legnagyobb gondban ismertem meg és mindig mellettem áll) nem tetszik, szerinte csak kihasznál (elmondtam neki, miről is volt szó). Az apám bizomyára keresztben felvágna, ha megtudná... Tanácstalan vagyok, ér-e ennyit ez a barátság/vagy nem tudom mi, nyilván ha én is igyekeznék, több lenne belőle, ahhoz, hogy kockáztassam a szeretteim haragját és lehet, hogy én fogok fejre esni...

2019. márc. 2. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

27f vagyok és határozottan megkérlek, hogy kerüld ezt a csávót. Még nem is találkoztál vele de már ilyen problémák vannak? Hidd el igaza van barátnődnek, csak kihasznál. Egy önző szar alak lehet aki csak azért kedves mert még akar kapni. Fiatal vagy még, ő meg egyenesen gyerek.

Csak azért ne közeledj felé mert most éppen otthon rossz.

Fejezd be a sulit, baráti vagy nem tudom akármilyen segítséggel költözz el ha ennyire nem jó, de ne kapaszkodj pasikba ilyen téren. Kihasznál aztán eldob és a családod is haragszik ahogy írtad.

Kényes helyzet nem vitás, de jól gondold meg mit lépsz, mert ez a mostani helyzet és a döntésed valószínűleg nagyban befolyásolja majd a további életed, amit egy rossz élmény nem éppen építő jelleggel fog jutalmazni.

A csávó mellett boldogságra kb 2-3 hét és néhány szex erejéig számíts utána jóval többet buksz mint amennyit emeltél a téten!

2019. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Még annyit, megint elolvastam a kérdést. Mirefel akar járni veled ha nem is látott még? Ismétlem kerüld ezt a palit, mond meg neki hogy barátságon kívül ne számítson másra! Valószínűleg 1-2 napnál tovább nem fog veled beszélgetni, akkor kiderül amit én is és barátnőd is mondd. De ha nem így lesz akkor se foglalkozz vele, uralkodni fog rajtad ő is mint apád, azok alapján ahogy jellemzed, rosszabb esetben meg verekedő fajta...

Tarts ki még egy pár évet otthon, jobban jársz mintha a pillanat hevében ilyen söpredékkel összeállsz!!

2019. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még mindig 1-es vagyok. A csávó taktikája jelenleg az, hogy kihasználja a benned lévő bizonytalanságot és érzelmi labilitást. Erre asszociál, így próbál magához csalogatni.

Szerintem igenis tedd azt hogy megmondod csak barátság szigorúan. Valószínűleg még fog változni a stílusa veled szemben, ha tényleg semmit nem tettél ellene és úgy beszélt veled mint a kutyával akkor itt is valószínű, hogy ez lesz. De ha nem akkor is változni fog, akkor még szembesítsd azzal amit leírtam, hogy rájátszik a helyzetedre.

Tényleg nem rosszból írom, csak őszintén remélem, hogy nem csinálsz butaságot. Egyik lány ismerősöm egy fiúval hasonlóképp járt, hiába mondtam neki, hogy csak arra kell. 2x lefeküdt vele és még szerencse hogy nem lett terhes, nem jött meg neki időben.

2019. márc. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos tudom a történetét... már amennyit megosztott velem. Sokszor belegondoltam, hogy hazudik vagy áltat, de ember ennyit nem képes összehazudni. Érzelmileg kissé labilis, és könnyebben tudják irányítani a negatív érzések. Valamennyire fontos is, nem szeretném csak úgy magára hagyni, talán elveszíteni sem. Érzem, hogyha kizárom, valami rosszabbat tesz. Nehéz megmagyarázni.
2019. márc. 2. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Na ezt most nem igazán értem, a srácról van szó?
2019. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Iggen
2019. márc. 2. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Ismét 1-es. Szerintem itt egy kicsit állj meg. Ne róla szóljon már az aminek rólad kellene. Ha nem akarod eldobni akkor ne tedd, de maradjon meg csak barátnak, bár szerintem onnan is próbálkozni fog.

Egy érzelmileg gyenge és gondolkodását nézve abszolút éretlen, az elmondottak alapján, kapcsolaton belül igazi energia vámpír, legutóbbi bnőm is ilyen volt 21 évesen, tapasztalat.

Ne tőle várd a megoldást csak azért mert most éppen hoz egy kis színt, az életbe!

Úgyis csak azt mondja amit hallani akarsz, és amit ő szeretne tőled.

Mindegy innen azért nehéz megítélni, de szerintem te egy alapvetően értelmes lány lehetsz, neked kell eldönteni ezt. De én a helyedben most éppen csak a józan eszemre hallgatnék, mert az érzelmek most nagyon nem jó szövetségeseid pláne tinédzser korban. Azért remélem jól jössz ki a dologból. Ha esetleg kérdeznél meg azt ha lehet privátban, kicsit közvetlenebb. 🙃

2019. márc. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!