Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Előfordult már veled, hogy...

Előfordult már veled, hogy egy barátod olyan, erkölcsileg elítélhető dolgot tett, ami után inkább megszakítottad vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Nem elsősorban arra gondolok, hogy téged megbántott, hanem olyanra, ami általánosságban elfogadhatatlan.

Nekem egy barátnőm a politikai kapcsolatait kihasználva juttatta előnybe a gyerekét. Engem ez közvetlenül nem érint, nem az én gyerekem került hátrányba miatta (más gyerekek igen), de azóta is ráz a hideg a gondolatra, hogy egy ilyen embert tartottam a barátomnak.:(

Bármi hasonló története van valakinek? Csak hogy érezzem, nem vagyok egyedül.



2022. márc. 28. 10:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
26%

Igen, akkor is így gondolkodnek. Nyilván a polgármester haverjanak a fia előnyt élvez x helyen. Ez az élet. Nyilván xarul esik, hogy épp az én gyerekem szív miatta, de ha én lennék a helyébe, bizony én is az én gyerekemet tennem előbbre.

Nem csak ebben az országban működik ez így, hanem a világon mindenütt. Eddig föld alatt éltél vagy valami álom vilagban?

2022. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%

12

Jaja, szép is az, amikor annyira belénk ivódik a korrupció, hogy már észre sem vesszük magunkat.

2022. márc. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanmar, 13, nehogy azt mondd, hogy te életedben nem kérdezted meg az ismerősodtol, hogy van e náluk uresedes a munkahelyen, beajanlana e. Nem kell a naivat játszani, észre veszi az ember, de zavarni csak akkor zavarja ám, ha ő kerül hátrányba miatta
2022. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%

14-es, az, hogy üresedés van, és beajánl, nem azt jelenti, hogy érdemtelenül jut be az illető. Attól még ugyanúgy behíják interjúra, ugyanúgy (ha nem jobban) megfingatják, elmondják neki miheztartás végett, hogy azért nem hallgatnak meg most 50 másik embert, mert az XY beajánlotta. Elmondják, hogy keményen dolgozni kell.

A leírt példában pedig a gyerek érdemtelenül jutott be a hatosztályos gimibe, más kárára.

2022. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
behívják
2022. márc. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%

"... észre veszi az ember, de zavarni csak akkor zavarja ám, ha ő kerül hátrányba miatta."


Vagy legalábbis ezzel cinikus mantrával ámítják magukat a korrupt emberek.

Nyilván az ilyenek számára egy idő után elképzelhetetlen, hogy léteznek olyanok, akik törekednek a becsületre, korrektségre.


És amúgy a felhozott példád elég rossz. Ha egy gyerek eléri a megfelelő pontszámot a vizsgán, illetve teljesíti az egyéb kritériumokat, akkor JOGA VAN elfoglalni a helyét a kiválasztott iskolában. Ezzel szemben egy állás betöltése tök más. Az összes létező feltételt teljesíthetem, akkor sem tartozik nekem semmivel a vállalat, ahova munkára jelentkeztem.

2022. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
A munkahelyi példád azért sántít, mert a munkáltató, főleg, ha magánszektorról van szó, azt vesz fel, akit akar. Nem kell bohóckodnia tesztíratással, rangsorolnia a jelentkezőket stb. Ha melléfog, ő fizet rá. Az iskola viszont az én adómból áll fenn, nagyon komoly törvényi keretek között szervezi a felvételit, és az egész folyamatnak elvileg teljesen átláthatónak kell lennie. Ebbe nem fér bele a haver gyerekének az előnybe juttatása. Ha 30 hely van egy osztályban, akkor a rangsorban a századikat technikailag nem is lenne lehetőség bejuttatni.
2022. márc. 28. 11:29
 18/27 anonim ***** válasza:
26%
Egyébként nekem nem azzal van bajom, ha megszakítja velem a, kapcsolatot, de általában az ilyen mocsadék semmi magyarázatot nem ad és alamuszi módon lelép, otthagy, ghostingol a sunyi disznó.. Persze magyarázatot nem ad.
2022. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
26%

Erkölcsi kérdésről volt szó, az iskola meg a te peldad volt, de ne zavarjon.

De, belefer a haver gyereke. Sőt, még annak a haverja is bele fog férni. Ez az élet. Nem kell szeretni, de attól meg ez a valosag

2022. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az igazi felelősség itt az igazgatóé. Az ember mindent megpróbál megtenni a gyerekéért, ez természetes, sajnos itt erkölcsileg nincs helyes út: vagy betartod a szabályt, és a gyerekedet hagyod cserben, vagy megteszed a gyerekedért, de akkor áthágod a szabályt. (Ezért vagyok elnéző azokkal is, akiket az előző rendszerben úgy szerveztek be ügynöknek, hogy a családjukkal zsarolták őket.) Viszont az igazgatónak nem lett volna szabad engednie. A rendszer a hibás, ami tele van korrupcióval meg nepotizmussal.

Egyébként hatosztályosból úgyis ki fog bukni, ha nem odavaló.

2022. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!