Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen barát az, aki emiatt...

Milyen barát az, aki emiatt megszakítja a barátságot, igazi barát volt ő valaha egyáltalán?

Figyelt kérdés

nem áll velem szóba azóta mióta kiderült, hogy nekem más a politikai pártszimpátiám és pl én nem vagyok vírustagadó, oltásellenes.


és nem volt semmilyen vita köztünk, csak ő elmondta az álláspontját én pedig mondtam, hogy én ezt nem így látom, nekem más a véleményem ezekről a témákról és legyen szíves ne próbáljon meggyőzni az igazáról amíg én sem teszem ezt irányába



2022. ápr. 3. 18:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nézd, azt gondolom, mindenkinek joga van azzal barátkozni, akinek a társaságában jól érzi magát. Akivel rossz, bármi miatt, annak nem keresem a társaságát tovább. Hogy mi az, ami a rossz érzést kiváltja, az egyénileg változik, kinek ez fér bele, kinek az. Igenis előfordul, hogy az eltérő életszemlélet egy idő után annyira zavaróvá válik, hogy már nem jó a másiķkal, nem hiszem, hogy ilyenkor kötelességem lenne fenntartani a kapcsolatot.
2022. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11# ez mind így van, de az induló az volt, hogy azért tetted ezt, mert a barátod a rendszer haszonélvezője lett. Ez az én olvasatomban az irigység miatt megszüntetett "barátságot" jelenti. Amihez szintén jogod van, a prioritást te szabod meg természetesen. Engem biztos mellbe vágna, ha valakivel addig volt "kölcsönös" a barátságunk amíg nekem is rosszul ment. Ez ugyanolyan lesújtó mintha a pénzemért kezdene szeretni, hiszen egyik esetben sem én, mint emberi lény voltam számára értékes, szerethető, ő pedig ezt az illúziót keltette. Te lepattintottad mert irigy lettél, ő meg csalódott egy barátban. Túléli.
2022. ápr. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretném az egész történetet elmesélni, mert tényleg nem tartozik ide, meg csak magyarázat jellege lenne, azzal meg nem hiszem, hogy tartozom bárkinek. Nem az anyagiak miatt szakítottam meg a barátságot, neki az ismeretségünk kezdete óta nagyon jól ment, ez a része nem zavart. Más dolgok derültek ki szépen az évek folyamán, amiket tényleg nem szeretnék részletezni, a lényeg, hogy már saját magam előtt is ciki volt az egész kapcsolat. Nagyon nem mozgunk ugyanazokban a körökben, nagyon nem ugyanazokat a dolgokat engedhetjük meg magunknak, és ami a legfontosabb, nagyon nem ugyanazok a lehetőségek állnak a gyerekeink előtt. Neki olyan, mindenképp igazságtalan és talán törvénytelen eszközök vannak a kezében, amik nekem soha nem lesznek. És ezt nem anyagi értelemben értem, az nem érdekel.

Ha ezt irigységnek veszed, vedd annak. Szeretem magam hozzám hasonló emberekkel körülvenni. Hogy ő csalódott-e, nem tudom. Lehet. Viszont mivel a befolyásos barátai jelenlétében egyébként is hajlamos volt levegőnek nézni, egyetértek veled abban, hogy túléli.

Viszont nagyon sokat tanultam az egész esetből, magamról is, másokról is, szóval nem volt hiába, még úgy sem, hogy érzelmileg azért engem is megvisel a dolog.

2022. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!