Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Érezted már úgy, hogy szégyell...

Érezted már úgy, hogy szégyelled, hogy valakivel barátkozol, de ennek ellenére kedvelted?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult, de remélem érthető lesz. Akiről szó van ő a barátom ikertesójának a barátnője. Az első találkozásnál nagyon unszimpatikusak voltunk egymásnak, kb. 1,5 évig nem is nagyon beszélgettünk. Aztán szépen lassan összebarátkoztunk és nagyon jóban lettünk. Az első perctől kezdve tudom, hogy a legfurább és legbutább ismerősöm, de ennek ellenére sikerült megkedvelnem. A barátom 5 percnél tovább nem bír egy légtérben lenni vele, de elfogadja, hogy a tesója szereti és az sem zavarja, hogy én barátkozom vele. Viszont amikor bemutatom valakinek mindig szégyellem magam, hogy a társaságában vagyok, egy ideje kerülöm is az ilyen helyzeteket. Az a baj vele, hogy sokszor leéget és nagyon buta is, 18 évesen járta ki a 8 általánost, (azt is kisegítőben) alap dolgokat nem tud, hatalmas butaságokat szokott mondani. Emellett egyebként fura, hogy pl.van humorérzéke, pedig elvileg ahhoz is kellene intelligencia és kedves is, igaz általában csak akkor amikor ketten vagyunk, társaságban sokszor bunkó. Bűntudatom van, amiért így érzek és rossz barátnak tartom magam, de komolyan már a "normális" barátaim előtt szószerint félek felvállalni, hogy vele barátkozom. Tudom, hogy ez rossz dolog. Ráadásul nem is egy szimpla barát, hanem úgymond egy család vagyunk (mi 3 éve vagyunk egy pár, ők 4 éve). Jártatok már így? Mi a megoldás? Mert őszintén kedvelem őt minden hibája ellenére, de amikor valahol csúnyán lejárat akkor mindig gáznak érzem őt.
2022. ápr. 20. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem ez nagyon összetet és szerintem tök fontos, hogy ilyen részleteket észreveszel magadban és megpróbálod megérteni. Szerintem is érdekes a miértje, nálam is van hasonló.


Szerintem az lehet, hogy valahogy tudjuk, hogy olyan a világ, hogy nem fogad el dolgokat, embereket, akik különböznek. Pedig a konkrét esetben miért lenne baj, ha valaki buta. Egy kutya sem okos pl és szeretjük és sok embernek a legfontosabb élőlény.


Hasonló ahhoz is, amikor mi nem tudunk valami alapvetőet, amiről tudjuk hogy mindenki igen. És akkor az az érzés, amikor kérdeznünk kell. Hogy inkább lapítanánk, de ha nem kérdezünk nem tudjuk meg. És itt is azért félünk, mert ott véljük a másik ítéletét. Hogy majd meghatározza ez a kérdés, hogy mit gondolnak rólunk. Amúgy pl amerikaiek ebben sokkal jobbak, kérdeznek mindent zavarbajövetel nélkül, szóval ez európában sokkal erősebb.


Szóval hiába te nem ítéled meg amikor butaságot mond, de mégis lehet azt gondolod más megfogja ítélni őt és még inkább esetleg téged. Szerintem ez a félelem az ok. És később meg attól való félelem, hogy megint ilyen helyzet lehet.


Szerintem nagyon nagy bátorság kell és bízni abban, hogy tudjuk mi a jó és azt csinálni attól függetlenül ki mit gondol. Meg lehet másokban is bízni kell, hogy lehet elősször meglepődnek és esetleg ösztönösen reagálnak, de mégis tudják majd ők is ezt kezelni. Hogy most egy nem szokásos egyén van itt, nem a szokásos viselkedés játék lesz.


Egyébként ez a buta nagyon nehéz dolog. Mert sokszor a családi háttérrel, meg korábbi élettel függ össze. Ezért is van pl hogy aki rosszabb háttérből jön nehéz neki iskolában, mert más fajta a nyelvhasználat maga, és nem érti. De nem azért mert buta, hanem mert olyan neki mint egy külföldi nyelv kicsit, és ő nem ezt szokta meg. Én több értelmes embert ismerek, aki 30 fölött érettségizett. Egyszerűen az élete más vágányon indult. Szóval én óvatos lennék ezzel a buta dologgal is.

2022. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Szóval hiába te nem ítéled meg amikor butaságot mond, de mégis lehet azt gondolod más megfogja ítélni őt és még inkább esetleg téged. Szerintem ez a félelem az ok. És később meg attól való félelem, hogy megint ilyen helyzet lehet."

Ez így van, hisz van az a mondás, hogy madarat tolláról, embert barátjáról. Ilyen dolgokra gondolok, hogy pl.szóba jöttek a sárkányok és állította, hogy a tűzokádó sárkányok, amiket a filmekben láthatunk léteznek. Utána az a barátnőm, aki előtt ezt mondta kérdezte is, hogy miért barátkozom vele? A másik ilyen, ami kellemetlen helyzet volt, amikor a barátom és a tesója szülinapját ünnepeltük, volt ott több barátunk is és ő ikrekes kulcstartót vett nekik ajándékba, de a szülinapjuk decemberben van. Többen is probáltuk elmagyarázni neki, hogy annak, hogy ikertestvérek semmi köze az ikrek horoszkóphoz. A barátaink elképedve néztek, hogy ennyi idősen ezt még magyarázni kell és ráadásul nem is érti meg. Nem azzal van bajom, hogy nincs érettségije, sok embert ismerek, akiknek nincs, de abszolút értelmes emberek.

2022. ápr. 20. 12:12
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 :D hát, akkor tényleg nem egyszerű eset. De a baj szerintem nem vele van, hanem a világgal. Mit tehet ő arról, hogy nem érti :) Bár, ha esetleg ilyenkor erőszakos vagy valami és ő sem tudja elfogadni, hogy mások azt gondolják, hogy a sárkányok a mesékben élnek, akkor lehet nehezebb.


Szerintem a lényeg az, hogy neked nagyon erősen bíznod kell benne, hogy ez a toll/barát egy klassz kis dolog. És bízni, hogy majd rájönnek. Esetleg élvezhetnéd is, hogy bemutatod valakinek és hogy na ebből meg mi lesz és így figyelnéd ezzel meg mit tud kezdeni. Tényleg a bizolom a kulcs a világban asszem. Akkor is bízni a másikban, amikor butának tartja, hogy majd rájön, hogy nem csak ez számít. Ilyesmi talán.


Szerintem amikor kérdezik, hogy miért barátkozol vele, akkor ne magyarázkodj, hanem mondd az igazat tök egyszerűen, hogy kedveled, jó érzés vele lenni vagy amit épp van benned. És kérd hogy adjanak neki időt, ne felületileg ítéljék meg a sárkányok alapján :D


Szerintem ez klassz dolog, hogy az okosak és a buták is együtt élnek és tudják élvezni egymás társaságát, tudnak közös felületet találni. Erre kell megtanítgatnod a világot. Ez a te feladatod! :)

2022. ápr. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Néha a barátom kínos helyzetbe hozza magát és kicsit én is kínosan érzem magam hogy vele vagyok, de nem zavar annyira. próbálok segíteni neki.
2022. ápr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!