Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Volt olyan barátod/ismerősöd...

Volt olyan barátod/ismerősöd , akivel megszakítottad a kapcsolatot, vagy veled szakították meg?

Figyelt kérdés

Aki téged leépített, azt hogy élted meg?

Illetve te miért szakítottál meg kapcsolatot bizonyos emberrel/emberekkel? Lehet az barát, család, vagy ismerős.

Jó döntés volt?

Kort és nemet is írhattok, de nem kötelező.



2022. ápr. 23. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is építettek le és én is építettem le. Előbbit elfogadtam, továbbléptem, főleg, ha tudtam, mi az oka (szerintem az nincs rendjén, ha valaki csak úgy, egy szó nélkül ignorálja egyik percről a másikra a másikat, ha szól, ok, ezer oka lehet, van ilyen és kész), utóbbi meg jó döntés volt, mert annak is megvolt az oka (amit meg is mondtam az illetőnek).
2022. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Volt mindkettőre példa. Jól éltem meg a kezdeti értetlenkedes után, mert rajottem, hogy nem is hiányzik az illető egyáltalán. 😀
2022. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
nekem a barátságaim mentek mindig így tönkre, mindig én voltam az, akit leépítettek, és magyarázatot sem kaptam szinte soha.
2022. ápr. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én szakítottam meg 16 évesen egy kétszínű kr vával akit az egyik legjobb barátnőmnek hittem. Majd' 20 éve volt, de azóta is utálom!
2022. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szinte mindig én építettem le a barátságaimat. Sajnos nem vagyok egy megbocsátó típus és bizonyos kérdésekben nem engedek. Először 12 évesen építettem le az akkori legjobb barátnőmet, aki hátbaszúrt, később könyörgött, hogy bocsássak meg, de túl sokat szenvedtem a következmények miatt, amit ő okozott. Aztán 13 évesen, sajnos beléptem egy olyan barátságba, mintegy menekülésként, amiben kihasználtak és csak egy évvel később vettem észre, hogy én többet adtam bele a kapcsolatba mint a másik fél.

Aztán 15 évesen szintén a legjobb barátnőmet, aki folyamatosan féltékenykedett és hazudozott nekem, és a tanulmányaimra se tudtam rendesen koncentrálni miatta. Az egyik legjobb döntés volt, ilyen mérgező embert kitenni, de később tovább roncsolta az önképemet, kiközösítettek miatta stb.

Szintén 15 évesen építettek le először, ami azért volt furcsa, mert a barátságunk elején (más-más gimiben mentünk) ő ragaszkodott hozzám, mert nem igazán voltak barátai. De rá egy fél évre, amikor már beilleszkedett többé nem volt szüksége rám. Elfogadtam, nem fájt, megértettem.

Aztán most 22 évesen ismét ilyen leépítés előtt állok. Nagyon furcsa érzés. Úgy érzem nagyon sokat tettem a barátságba (habár rövid ideig tartott), én szinte mindent tudok róla, ő meg nagyon keveset rólam. Az utóbbi időben rosszul éreztem magam, de nem érdekelte. Kezdek lassan rájönni, hogy megint kihasználtak.

22/L

2022. ápr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig ez van, bár nagy barátságot, ismeretséget alapból sosem alakítok ki senkivel sem. Ha valami beindul, akkor meg az mindig zátonyra fut, úgyhogy tökmindegy.
2022. ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, volt egy barát-nőm, akinek rendszeresen tettem szívességet, és ő meg rendre csúnyán beszélt velem, de azért olykor kedves is volt. Sokszor jeleztem neki, hogy nem okés, ahogy viselkedik velem, és beszélhetne szépen is, mindig kikérte magának... És láttam a kontrasztot, hogy csak velem viselkedik így, a többi barátaival tényleg normális. Egyszer volt egy sms-veszekedésünk, ami után nem kerestem, nagy sokára, ha rám írt, akkor pont annyit visszaírtam, pl. küldött egy GIF-et, én is visszaküldtem egy GIF-et. Mivel csak akkor hívott, amikor segítség kellett, már én se hívtam. Főleg mivel ő meg semmiben nem tudott nekem segíteni. Szóval elég hamar ellaposodott a dolog, de nem mondtam úgy ki neki, hogy figyelj, vége... mert. Pontosan tudja, és az okát is tudja, mondtam elégszer, max. nem figyelt rám. Ha nem értette meg, az az ő baja, bár valójában nagyon is megértette, csak nem érdekelte, mert csupán csak kihasznált. Személyfüggő voltam, és ez az én hibám, kigyógyultam belőle. Ennyi. Amúgy rendre padlóra tette az önbecsülésemet. Nem mondom, hogy most az egekben van, de azért így valahogy mégis jobb.
2022. ápr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyasvalakivel szakítottam meg a kapcsolatot, akivel régen nagyon jó barátok voltunk és nagyon közel álltunk egymáshoz, ezért rendszeresen összejártunk. Sok évvel később már csak egy kíváncsi ismerős lett belőle, mert felvették az egyetemre, ezért már nem voltam neki fontos. A kapcsolat megszakításának okai az alábbiak voltak:


1. Ígéretet hazudott, amelyet ezután szándékosan megszegett.

2. Hazugságspirálba keveredett

3. Többszörösen időpontokkal hitegetett

4. Kiderült, hogy egész kapcsolatfelvételének célja egyetlen találkozás volt. Tehát szándékosan megtévesztett félrevezetett és átvert. Ezek után még ő volt megsértődve.

2022. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!