Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Antiszociális, vagy esetleg...

Antiszociális, vagy esetleg szociopata a volt Barátom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 2020 számomra nagyon rossz időszak volt, egy nagyon régi barátom akivel 7 évig jó kapcsolatot ápoltam, elkezdett rólam kamu híreket terjeszteni, és kibeszélt egy másik barátommal, ez azért történt mert volt egy dolog, amiben nem értettem egyet vele, és számára ez sértő volt. Miután ezt megtudtam, hirtelen haragból letiltottam, ez őt mégjobban felmérgesitette, és tovább terjesztett rólam kamu híreket, ez addig ment amig anyámra is ráírt, hogy én le k*urva anyázom őt (Ez meg sem történt egyébként), és letiltom csak úgy, anyám felhívott, én elmondtam a szitut, a haverom leírta anyámnak hogy pihenteti 1-2 napig a dolgot, aztán rám ír, nos ez nem történt meg, helyette inkább kibeszélt szinte majdnem az összes haverjával, eközben én végig követtem a háttérben a dolgokat amiket művel, azok az ismerősei akik az én ismerőseim is, azoktól kérdeztem hogy mit gondolnak róla stb...a barátai is nagyon rossz véleménnyel vannak róla, volt valami olyan sztory is hogy az egyik haverjánák nincsen apja mert elhagyta a srácot, ő meg ezt elviccelte valaki mással, aki meg később a fiút ezzel basztatta hogy "Nincs apád" stb, amikor kérdőre vonták hogy miért mondta el, letagadra azt hogy ő valaha is ilyet tett, majd jöttek a screenek ahol ugye ment a viccelődés, és erre már csak annyit írt hogy "Azt hittem egyértelmű hogy én voltam, csak valamivel védekeznem kellet" és ennyi. A saját anyjáról küldött kéoeket egy másil srácnak, aki meg cserébe pénzt ad neki valamilyen játékba, egyszerűen undoritó! Egyik osztálytársa mondta hogy szerinte antiszociális a gyerek, ti mit gondoltok erről? Én inkább a szociopatát használnám rá de a másik is nyerő valamilyen szinten. Most a legutobbi sztory amit kaptam róla az az hogy van egy csaj aki visszautasitotta, majd szét k*rva anyázta az egyik haverjának az adott lányt, plusz van egy másik lány is, akinek nyal ezerrel hogy mennyire szép meg hogy ő a legcukibb lány a világon, haverjának meg azt írta hogy az a lány "Kib*szott ronda" szóval...Bocsánat ha nem igazán volt érthető, megprobálram a legérthetőbben elmagyarázni, rengeteg ilyen sztorym van róla, kiváncsi vagyok ti mit gondoltok róla, és esetleg lehet-e valahogy megváltoztatni ezt a viselkedést?

2022. ápr. 30. 01:05
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Kit érdekel? Te nem vagy pszichológus, hogy szakszavakat aggass emberekre, akik megítélésében ráadásul van egy erős érzelmi torzításod is, ő meg nem tűnik a barátodnak.


Nem mindenki mentális beteg, aki bunkón vagy neked nemtetszően viselkedik. Nem mellesleg, nevezhetjük bárminek, a helyzeten nem változtat. Ha valaki beteg, akkor is csak abban az esetben fog változni és akkor lehet segíteni rajta, ha ő akarja.

2022. ápr. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az erős érzelmi torzítást szeretném ha elmagyaráznád, mert nem teljesen értem mire gondolsz...Persze most már nem a barátom, de azelőtt 7 évig voltunk jó kapcsolatba, valami történt a magánéletébe vagy akár valami történt vele ami megváltoztatta, mert régen nem ilyen volt. Ezekre a dolgokra amiket elmondtam nem igazán lehet azt mondani hogy "bunkó", bunkó dolog a saját anyádról képeket küldeni másnak hogy aztán az cserébe pénzt adjon játékba? Ez beteg inkább, nem csak én vagyok az egyetlen aki ezt állitja a srácról, rengeteg ember van, engem meg azért érdekel ez a dolog, mert egy régi barátomról van szó, akin szeretnék segíteni, mert a srác látszolag ezt nem tudja magáról, vagy pontosabban nem képes elfogadni. Lehet nem nagyon jött át mert nagyon hosszú ez a történet és nem igazán tudok magyarázni, de szerintem meg egykér barátom szerint komoly problémája van, amin szeretnénk segíteni...
2022. ápr. 30. 01:41
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Pszichopata az illető
2022. ápr. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Egoista
2022. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Semmi baja csak egy fasz.

Ilyen komoly mentális betegségeket az orvos is nehezen diagnosztizal nem hogy átlag mezei ember

2022. ápr. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Fingod nincs róla mi az a szociopata, de őket pont hogy a környezetük java része nagyon jó embernek ismeri, mert manipulatívak és elég hideg racionális számítással alakítják az emberi kapcsolataikat. Nem gonoszságból, hanem a fizológiai adottságaikból kifolyólag nem képesek az empátiát és az érzelmeket ugyanazon a skálán megélni mint más emberek. Kicsit olyanok mint egy robot, akik az érzelmek, viselkedés terén megtanulták mikor, mit, hogy kell csinálni, de nem feltétlen ösztönösen belőlük fakad, hanem csak "ellesték" hogyha azt akarom a másik így csináljon/érezzen akkor nekem ahhoz ezt meg azt kell tenni.

Az antiszociális személyiségzavar egyébként ugyanaz mint a szociopátia, csak ez a tudományos megnevezése.


Az érzelmi torzításon nem tudom mit nem értesz, nem bírod a fejét ezért érzelmileg elfogult vagy vele szemben, bizonyos (negatív) tulajdonságait felnagyítod, másokat meg nem veszel figyelembe fél oldalon át leírtad hogy szeret szart keverni és másokat kibeszél a hátuk mögött, meg valószínűleg nem túl nagy az érzelmi intelligenciája. Ezen az alapon a fél ország szociopata. Jó tulajdonsága gondolom nincsen, ennyi az egész ember és minden sztori annyi volt amennyit leírsz. Nem tudtuk meg hány éves, ha tini majd lehet benő a feje lágya, egyébként ha nem bírod elviselni akkor nem kell barátkozni vele és ennyi.

2022. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!