Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan én lettem kihozva a...

Jogosan én lettem kihozva a rossznak?

Figyelt kérdés

Történt 1 éve, hogy az akkori "legjobb" barátnőmnek meghalt az édesanyja és a nagybátyja, a sulival se állt fényesen. Én ekkor a tőlem telhetőt megtettem, bármiben kellett segítség segítettem, felajánlottam azt is, hogy ha kell beszélünk az esetről. Ezzel párhuzamosan neten is ismerkedett. Még az egész helyzetére is rátett egy lapáttal, hogy egy csávóban csalódott (annak ellenére, hogy nem is találkoztak). A két halál esett után kb 2 héttel kitalálta, hogy akkor lemegy egy full ismeretlenhez lefeküdni, mert úgy érezte neki az kellett (első alkalom). Mondtam, hogy ne tegye, mert csak rosszabb lesz. A válasz az volt erre: már úton vagyok. Nyilván nem tisztem megmondani hova mehet, hova nem, baráti tanács volt. Ezek után volt az, hogy én nem kerestem, akkor oldja meg, ha nem számít a véleményem, de úgy voltam vele, én mindent megtettem érte, ha nem élt vele ez van... Aztán 1-1,5 hónap után rám írt, hogy akkor felmegyek e hozzá. Írtam, hogy vizsgaidőszak miatt most nem hiszem. Ezután jött a nyár, nem beszéltünk, majd írt augusztus végén egy monológot, hogy miért nem keresem, miért haragudtam meg rá, ha nem akarom továbbra a barátnőmnek tartani, akkor írjam meg. Leírtam a fentieket neki indoklásnak. Megértette, hogy ő is kereshetett volna, aztán ennyiben is maradtunk. Újból elkezdtünk beszélgetni ősszel, de pár napja szintén írt egy monológot, hogy ő nem igazán szeretne velem találkozni, úgy érzi, hogy nem miatta akarnék, meg hát a tavalyi tüske is benne van... Szintén megírtam a véleményem, úgy vagyok vele, hogy nem érdekel, mégis zavar, hogy én lettem kihozva bűnbaknak, mert hogy én nem kerestem...


Az sem segít a helyzetünkön, hogy messze lakunk már egymástól, mindenkinek van dolga, kevés a szabadidőnk, így "elhidegültünk". Mégsem érzem úgy, hogy teljes mértékben én lennék a hibás, mert alaposan benne van mindkettőnk. Mivel megírta, hogy nem tudna már velem úgy beszélni, mint régen, én tartom magam hozzá. Megírtam, hogy jól van, akkor nem keresem, ha szeretne valamit, majd ír ő. Nem írok olyannak, aki nem szeretne velem beszélni

Az egész mindenség végére lenne a kérdésem, lennék kíváncsi a véleményetekre, hogy tényleg én lennék itt a bűnbak?

(Tudom, ez legyen a legkisebb bajom az életben, az ilyesfajta hozzászólásokkal kíméljetek meg)


2022. máj. 8. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Mindketten hibásak vagytok bár most azt nem értem végülis te miért is nem kerested őt miután lement a pasihoz? 😶
2022. máj. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Most őszintén, nem mindegy?

Ennek a barátságnak úgyis vége, ebbe egyforma intenzitással tettetek, illetve nem tettetek bele semmit.

Módotokban állt volna keresni egymást pro és kontra, ha fontosak lettetek volna egymásnak.

Tudomásul kell venni, hogy barátságok ellaposodnak, kihűlnek, ha életutak más irányt vesznek és ehhez még bűnbak sem kell.

2022. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mikor úton volt írtam neki vigyázzon magára, írjon, ha hazaért. Egy pár nappal később írt annyit, hogy minden oké. Utána nem írt egyikünk se, én úgy voltam vele, ha akar, majd keres vagy megírja, hogy most egy másikhoz megy. Akkor úgy éreztem neki kéne írnia. 1-1,5 hónappal később írt, hogy megnézem e a lakását, akkor vizsgaidőszak miatt nem mentem. Írtam, hogy ha hazajön tudunk találkozni, de fel Pestre nem tudok menni. Akkoriban párszor itthon volt, nem írt, hogy találkozzunk.
2022. máj. 8. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló nekem is volt. Ha én hívtam valahova, neki nem volt jó, ha ő hívott, nekem nem. Változtunk. Nincs itt bűnbak. Mindketten ezt akarjátok. Nem tesztek ehhez a barátsághoz már semmit.
2022. máj. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Ebből a leírásból annyi jött le nekem ami lényegesebb, hogy lement dugni idegenhez, írtad, hogy ne, de ő már úton volt... Aztán utána leszartad valamiért, meg hogy nem hallgat rád, de ebből ez ki sem derült.

Mert az, hogy már úton van és kap üzit, hogy hát ez nem a legjobb ötlet, az még nem igazán a nem hallgatás, hisz úton volt.


De te azért mindent megtettél érte. Mikor? Hol? Miben? Ez nem derül ki..

Csak annyi, hogy utána elhidegültél tőle elég látványosan.


Minél többször átolvasom annál inkább igen, tényleg te voltál valamilyen szinten a bűnbak.

Bár ezt az óriási tüskét sem értem benne, mert ennyi még nem a világ vége, simán meg lehetett volna beszélni.


De nekem úgy jön le, hogy te kezdted a barátság leépítését utána meg ő is partner lett ebben, így ennek ennyi.

2022. máj. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem akartam az eleve hosszú szöveget ezzel leírni, de az, hogy elvittem papíromat intézni, elkísértem, vagy telefonon igazítottam útba, mindig készen álltam arra, hogy telefonon beszéljünk (akár miről), szerintem elég sok segítség. Én ezért nem vártam semmit, mert egy barátomért tettem, csak az nem esik jól, hogy utána azt mondja én tűntem el, nem voltam ott vele... A faszis ügy nem csak annyi volt, hogy egyik nap kijelentette, már máskor is pedzegette, csak akkor más pali volt képben.
2022. máj. 8. 18:41
 7/9 A kérdező kommentje:

Papírokat intézni*

Amit meg tudtam tenni, megtettem szerintem.

2022. máj. 8. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:
65%

Na jó, de még mindig ott tart a sztori, hogy te kezdted hanyagolni őt teljesen attól függetlenül, hogy egyébként mennyit tettél érte.

Ebben szerintem igaza van, legalábbis úgy jön le.

A többiért nyilván lehetne hálásabb, de ezek szerint ő inkább kihasznált vagy nem tudom, de hamar tovább lépett és kijelentette, hogy akkor ennyi.

2022. máj. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan nekem is volt,hogy azt mondta a baratnom nem szeretne velem ugy beszelni mint regen.Ezt megtagadasnak eltem meg,a baratsag elarulasanak.En is tartom magam azota ehhez es nem kerestem magamtol.Ugy alakult megint egy tarsasagban vagyunk de nem keresem ezenfelul a tarsasagat.Beszelunk a tarsasagi osszejovetelen meg ha valahol osszefutunk.
2022. máj. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!