Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ilyen nehéz velük...

Miért ilyen nehéz velük barátkozni? (többi lenn)

Figyelt kérdés

Régóta érdekel az arab kultúra, szeretnék arab barátokat. Viszont többszöri próbálkozás sem vezetett eredményre. Volt aki megígérte, megtanít arabul, stb csak várjunk amíg vége a vizsga időszakjának, utána ráírtam és lerázott. Volt, aki szívesen vállalta, többször elmondta, hogy testvérnek tart engem, de újabban mióta új munkája lett, ételfutár, későn reagál az üzenetekre, simán írja hogy a péntek nem jó, nem ajánl fel új időpontot, pedig néhány hete rám írt hogy szeretne újra talizni velem.


Miért nehéz velük barátkozni? Hallottam egy helyen, hogy annyi rasszizmus éri őket Európában, hogy nehezen nyitnak felénk, gyanús nekik, ha kedves vagyok velük. Mit tehetnék?



2022. máj. 17. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek elég sok oka lehet. Nem mindenkinek megy jól egy másik kultúrából való emberrel a barátkozás, nem azért, mert rasszista, hanem mert annyira eltérő a gondolkodásmód, meg annyira máshogy reagálunk dolgokra, hogy az időnként kifejezetten kínos. Lehet, hogy jól megvannak a saját köreikben, és nem igazán vágynak egy ponton túl nyitni. Ezt el kell fogadni. Mint ahogy rengeteg ember lesz még, aki nem akar veled barátkozni, ki ezért, ki azért, és ez nem is biztos, hogy rólad szól, lehet, hogy csak neki nincs épp szüksége újabb barátokra.
2022. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, egy csomó nem arab ember is utasította vissza a barátkozási kísérletet, nincs ezzel semmi gond. Csak fura, hogy eddig nem jártam sikerrel hogy arab havert találjak. (persze, felszínes beszélgetésben nagyon kedvesek) Félek, hogy igen, félre értik a kedvességekemet
2022. máj. 17. 15:13
 3/6 A kérdező kommentje:
*kedvességemet
2022. máj. 17. 15:13
 4/6 anonim válasza:
Az is kérdés te férfi vagy nő vagy? Náluk vallásuk szerint nincs barátság férfi és nő között. Ha férfi vagy akkor viszont lehet félre értik vagy túl nyomulós vagy. Esetleg nem szeretnek beszélni az arab szokásokról egy európainak, mert más nézeteket vall. Nekem férjem arab, de sosem beszél ilyesmiről pedig arab országban élünk.
2023. jan. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Férfi vagyok :)


Oh, tényleg? Látom arab csoporttársaimat lány csoporttársakkal cseverészni a folyosón, stb meg úgy említik őket, hogy egy lányhaverom ezt és ezt csinálta, stb.


De persze lehet, hogy huszonéves korú arabok nemigen veszik szigorúan a vallást.

2023. jan. 25. 08:31
 6/6 anonim válasza:
Legtöbb fiatal európában elég laza. Viszont amint haza ér a családhoz kicserélik. Ez európában élő családra is igaz. Ha haza kísérnéd látnád egyből más a meglátása. Néhány persze próbál europai nőt felszedni. Meg nekik különösen vonzóak is. Viszont amint meg tudják vizum nem jár házasság mellé sok esetben lelépnek 😂 Esetleg egy kaland ameddig a kiválasztott hölgyemény várja a saját hazájában. Mondjuk úgy, hogy ma már sok kivétel is van. Viszont sosem fognak úgy gondolkodni mint te vagy én. Főleg azok akik hagyomány űző családba születtek. Legtöbb amúgy az európai nőkről azt gondolja k.va viszont ezt sosem mondaná ki. És nem feltétlenül viselkedés alapján gondolják ezt a ruházat miatt is. Nagyon bonyolult felfogásuk van. Ha barátkozni szeretnél arabokkal én a Jordánokat ajánlom első sorban. Illetve nem arab csak iszlám ország törököket még ajánlom lazák modernebbek elfogadobbak.
2023. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!