Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emberek, hogy hívjátok azt a...

Emberek, hogy hívjátok azt a személyt, akivel baráti viszonyban vagytok?

Figyelt kérdés

Én mindig barátomnak vagy barátnőnek hívtam, de egyszer valaki szólt, hogy ha meghallják, hogy "a barátom" vagy "a barátnőm", mindenki arra gondol, hogy olyasvalakiről beszélek, akivel egy szerelmes pár vagyunk.


Azóta nem tudom minek hívjam őket, amikor róluk beszélek. Nyilván nem utalhatok rájuk a keresztnevük szerint, ha a beszélgetőpartnerem nem is ismeri őket. A haver meg nekem nem hangzik olyannak akivel mélyebb a kapcsolatom.


2022. máj. 19. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen logikus, ha barátként utalsz rájuk, viszont egy egyszerű kiegészítéssel könnyedén el tudod kerülni az esetleges félreértéseket. Fiúként, ha lány barátra utalsz akkor ne azt monda, hogy barátnőm, hanem "lány barátom". Ugyanígy, ha lányként utalsz fiúra akkor ne barátodnak mond, hanem "fiú barátom"-nak. Nyilván ebbe is bele lehet kötni, mert mi van akkor, ha az illető biszexuális vagy leszbikus, vagy meleg, mert akkor megint félre lehet érteni, de szerintem a legtöbb félreértést el lehet kerülni azzal amit írtam. Én így szoktam használni ezeket a kifejezéseket és még soha nem volt belőle gond.
2022. máj. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

haverom, ismerősöm, barátom.

A barátnőt nem igazán használom, mert azt hiszik majd, hogy a csajom.🤷‍♂️

2022. máj. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondom hogy egy vagy egyik barátnőm/barátom és nem értik félre. (Pl "tegnap elmentem a strandra egy barátommal"/"az egyik barátom nagyon részeg lett a bulin")
2022. máj. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Cuncimancinak, vagy Konszuelának.
2022. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Barát.

A párom meg a párom.

2022. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A határozott névelő miatt félreérthető. Mondd úgy, hogy egy barátom. Vagy egyik barátom. Azt senki nem fogja félreérteni.
2022. máj. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!