Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Már régóta ismerjük egymást...

Már régóta ismerjük egymást interneten, de valahogy mégsem érzem úgy, hogy a barátságunk előre haladna. Van bármi tanács?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 18 éves lány vagyok, és már 3 éve ismerek egy srácot interneten. Az eleje óta amolyan gyermekesebb, csipkelődősebb ez a barátság. Idővel bemutattam más barátaimnak, és most egy amolyan szoros baráti körben együtt vagyunk, körülbelül öten. Régen sok mély dolgot is meg tudtunk beszélni, én például meghallgattam, mikor tetszett neki valaki, vagy ő is, amikor velem szakítottak.

Viszont úgy érzem, hogy mindenki mással kedves, törődő, kivéve velem nem. Folyamatosan, amint a beszélgetés elindul, velem csipkelődni kezd, én pedig nem tudom, hogy hogyan fejezzem ki jól magam, mert valamiért úgy érzem, hogy nála nem megy.

És az a baj, hogy ő sem egy olyan ember, aki jól fejezné ki magát. Nehezen mondja el, ha baja van, vagy el se mondja, és nem kér bocsánatot, csak próbál utána a kedvedben járni.

Én fel szoktam hozni neki, hogy "gonosz" velem, meg hogy nem is vagyunk mi barátok, amire mindig viccesen reagál.

A ma este is hasonlóan "jól" alakult, de aztán kicsit a vicces vita átment komolyba, mert nem voltam túl jó passzban. Ő lelépett, majd egy olyan egy óra múlva visszatért, teljesen váratlanul, és egy másik barátom szerint azért, mert nem akart tőlem rosszban elválni, de közben nem tud bocsánatot kérni rendesen.


Nem tudom megérteni őt, és zavar. Ráadásul mivel számomra fontosak a szoros barátságaim, valamiért féltékeny is vagyok talán, hogy mi sosem tudunk amolyan igazi barátok módjára beszélni mostanában. Vagyis de, a vizsgájára annyira feszült volt, hogy hozzánk jött megnyugodni, aztán én tudtam vele arról beszélni, hogy jobban lesz, meg ne aggódjon, és végülis megköszönte.


De mindenesetre kissé tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy hogy érezhet. Mert mindkettőnknek úgy érzem, hogy "jól esik" ez a csipkelődés, mással nem csinál egyikünk sem ilyet. De közben engem mégis zavar, mert néha az ilyet át lehet lendíteni a túloldalra...


Köszönöm a reakciókat! ^^



#barát #féltékenység #piszkálás #csipkelődés #számomrafontosszemély #komolytémákbarátokközött
2022. máj. 26. 02:57
 1/5 A kérdező kommentje:
Annyit javítanék, mert fontosnak érzem, hogy számomra a "srác" kifejezés nemtelen, nem teszek hozzá férfi vagy női nemet. Kérlek, hogy ezt vegyétek figyelembe.
2022. máj. 26. 03:04
 2/5 anonim ***** válasza:
Arra kellene rávenni hogy egy nyílt beszélgetés keretében csak erről legyen szó, próbáljon megnyílni és alaposan beszéljétek át a kérdésben leírtakat.
2022. máj. 26. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én akkor vagyok ilyen csipkelődős, nem figyelek oda, hogy mit írok meg stb, mikor már megszoktam, hogy valami körülöttem van, és hogy talán elengedhetem magam. De nem szoktam úgy lenni teljesen, mint ő viszont.



Egyébként nekem volt egy barátságom, amiben ugy voltam, mint te. Egyszer csak éreztem, hogy velem már másképp viselkedik, majd kiderült, hogy megunt és már nem voltam érdekes neki. Most az lenne a másik tippem, hogy már nem vagy olyan érdekes barát neki, lehet talált mást. Nálunk is úgy jött, hogy bele kerültünk egy társaságba.


A harmadik tippem az, hogy tetszel neki. Van bármi jel erre egyébként? Csipkelődik, nehezen válna el haragban meg stb.. Vagy féltekeny nem lehet arra, hogy mennyi barátod van rajta kívül?

2022. máj. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én ezeket látom így kívülről ☝
2022. máj. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos, az, hogy megunt volna, kétlem. Azóta eltelt két nap és egészen aranyosan viselkedik velem, sokat nevetünk. Azt hiszem, hogy próbál kiengesztelni engem.


Az elengedés valószínűleg hangzik, mivel én is így érzek alapvetően felé.


Az viszont, hogy tetszenék neki - eléggé kétlem. Nem olyan személy ő, aki nagyon az én személyiségem felé hajolna, ráadásul van párom, és viccből mondtam nemrég, hogy "Na de mi van ha élő személyre mondom, hogy nagyon helyesnek találom?" (rajzolt karakterekről beszéltünk), és azt mondta, hogy szégyelljem össze magam. Bár persze az az este egy egész vicc volt.


Mindenesetre a legutolsó lehetőséget tényleg kizárnám. A legjobb barátom, akivel napi rendszerességel beszélünk, és mindkettőnket ismer, ráadásul ott volt ezen a "vitán"/"kiboruláson", illetve az utolsó beszélgetéseinket, ő is úgy látja, hogy ez nem valószínű.

2022. máj. 29. 03:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!