Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tennél ebben a helyzetben?...

Mit tennél ebben a helyzetben? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Van a munkád mellett egy vállalkozásod, ami során bizonyos szolgáltatást nyújtasz esküvőkön, hogy a Nagy nap még szebb és emlékezetesebb legyen. A legjobb barátnődnek/barátodnak nagyon régóta van egy "élete szerelme", és az kéri, ha az a nő/férfi lenne a megrendelő, az ő esküvőjét ne vállald el. Úgy alakul, hogy egyszer megtudod, hogy az említett személy a menyasszony/vőlegény. (Nem ismered személyesen, teljesen véletlen, hogy téged kértek fel a megrendelők.)

A pénz mindig jól jön, de nem azon múlik a megélhetésed. Egyébként is jól keresel, ez a munka csak egy lenne a sok közül, csepp a tengerben. Elvállalnád az esküvőt?



2022. máj. 28. 18:56
A kérdező szavazást indított:
Elvállalnám, a pénz fontosabb. Úgyse ezen múlik, hogy megházasodik-e.
Nem vállalnám el, fontosabb, hogy a barátomnak rosszul esne, van egy csomó más esküvő úgyis.
Nem tudom, de szavazni akarok.
19 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem gyerekes ilyet kérni a másiktól. Úgyhogy én arra szavaztam, hogy elvallalnam a munkát.


A barátnő meg igazán túlléphetne ezen az állítólagos nagy szerelmen.

2022. máj. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%
Elvállalnám, de nem a pénz miatt. Nem tetszik nekem ez a sztori. A haverod vagy haverinád mérgező ember; cseppet sem igaz szerelmre vall, hogy áskálódik az állítólagos szerelme ellen. A másik pedig, hogy ne szóljon bele az üzletembe.
2022. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mindenki nyugodjon meg, ez egyelőre egy elméleti kérdés. Az adott szituáció fennállhatna, de egyelőre nem áll fenn.

#2! Áskálódik? Mármint miben?

2022. máj. 28. 19:08
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Lelkiismeret furdalás nélkül elvállalnám. Akkora nagy szerelem nem lehet, mert akkor azt mondaná nekem hogy adjak bele mindent, legyen tökéletes az a nap, mert azt akarná hogy a szerelme mindennél boldogabb legyen.
2022. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Ilyesmit nem kérehetek valakitől aki ebből pénzt keres tehát nem haverságbol megy. Nem lenne pofám ilyet kérni, gyerekes dolog lenne. Pláne most hogy ilyen árak vannak, mindenkinek jobban kell a pénz. Ezért se vennem jó néven ha ilyenre kérnénk.

Ettől függetlenül ha aránylag friss a szakítás akkor elgondolkodneknazon hogy elvállaljam e de nem azért mert megkért rá a barátnőm. Ha régi akkor elvállalnám.

2022. máj. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#5! "Pláne most, hogy ilyen árak vannak, mindenkinek jobban kell a pénz."

Persze, a sok pénz mindig jobb, mint a kevés. De azért írtam bele, hogy nem a megélhetés múlik rajta. Ha azon múlik, hogy anélkül éhezik a gyereked, akkor nyilván nem lehet kérdés, de nem arról van szó. Bizonyos összeg fölött, vannak emberek, akik mindig többet akarnak, csak hogy legyen, de valójában nem akkora összegről van szó, hogy bármit is befolyásolna. Hogy arányokat nézzünk, ha Mészáros Lőrinc szintű vagyonod van, mondjuk 450milliárd, akkor le tudnál mondani 1 millióról? Le, mert hiába az áremelkedés, semmit nem befolyásolna. A kérdés az, hogy képes lennél-e. Van, aki az anyját is eladná egy ezresért, hiába milliárdos mondjuk, mert nem tudja elviselni, hogy valamit nem keres meg, amit megkereshetne, akkor se, ha nincs rá szüksége. Van, akit meg nem érdekel, ha van annyi, amennyi elég, akkor előkerülnek más befolyásoló tényezők. Most nem erre a konkrét helyzetre gondolok, hanem bármi másra. Pl.,hogy fontosabb-e egy szabad hétvége, vagy inkább legyen néhány tízezerrel több pénzem a bankban.

2022. máj. 28. 21:47
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem írtad higy mi az a főállás tehát fogalmunk sincs hogy mennyi pénzről van szó és arról se hogy milyen családi helyzet tehát hány gyerek van vagy van e tartozás stb...
2022. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7! Mert ezek lényegtelen információk. Ami lényeges, azt leírtam, attól a megrendeléstől függetlenül is van pénz mindenre + nélkülözhető dolgokra is. A megrendelés visszautasítása nem befolyásolna az életminőséget.
2022. máj. 28. 23:12
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik fennakadtal egy mondatomon, a többit nem olvastad el. Arool van szó hogy az üzlet az üzlet. Gyerekes dolog lenne azt kérned a barátnődtől hogy egy sok évvel ezelőtti szerelmének ne vállalja el a munkát bármi legyen is az. Ha friss szakítás akkor talán más, attól is függ miért szakítottak, pl az új feleség miatt....de ha nincs ilyesmiről szó akkor simán el kell vállalni
2022. máj. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Dehogynem. Elolvastam. A #7 kommentedre reagáltam, amiben kizárólag pénzről írtál.

Szerintem jól érted, de itt egy kicsit összekeverted a szereplőket. Tehát, hogy tiszta legyen, nem a "szolgáltató" szerelmének az esküvőjéről van szó, hanem a barátéról. Azt meg nem írtam, hogy én egyáltalán benne vagyok a történetben, a kérdés eleve elméleti. Azt nem értem, miért számít, hogy miért szakítottak, ha szakítottak egyáltalán.

Ez olyan, hogy én például a barátom exével se jönnék össze, hiába ex már, ha a barátnak még vannak érzelmei. Tök mindegy, hogy miért szakítottak. Elvből. Nem lehet ok az se, ha például a szakítás oka az volt, hogy a barátom megcsalta.(Ez is fiktív mielőtt még kombinálnál.)

2022. máj. 29. 01:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!