Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Távolságot szülhet a párom és...

Távolságot szülhet a párom és köztem, hogy nem jövök ki a baráti társaságával?

Figyelt kérdés
Már évek óta próbálom megtalálni a közös hangot a barátom társágával, de nem megy. Nagyon közeli barátok, általános iskolából maradt meg a csapat, így tényleg mély és szoros barátságokról van szó. Viszont van egy lány, aki szerintem átlépi a baráti kapcsolat határait és emiatt az évek során rengeteget vitatkoztunk...Az utóbbi időben már nagyon nem szívesen találkoztam velük, egyébként sem az én világom amit képviselnek. Viszont már egy fél éve nem beszéltünk szinte senkivel onnan, ami az én "hibám", viszont a napokban mintha semmi sem történt volna, újra eljár hozzájuk a barátom. Esetleg van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Negatív/pozitív, mindent meghallhatnék. Azt érzem, hogy ez hatalmas távolságot szülhet köztünk, mert mindig ők az elsők és ez megérzéseim szerint sosem fog megváltozni, engem pedig már nem látnak ott szívesen. (23/L)

2022. jún. 3. 06:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én nem állok szóba a barátaival. Kamuzzanak egymásnak stb. Majd rájön a párom hogy lehúzzák. Nálunk annyi az eredménye hogy fel sem hozza őket. Ha mégis én kimaradok belőle. Ja de nem takarítók utánunk és nem is segítek készülni a bulira.
2022. jún. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

A csávónak a barátai az elsők?

Te meg azért kaparsz, hogy elfogattasd magad a barátaival?

Te sem vagy százas.

2022. jún. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%
persze
2022. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Sz.r helyzet. Azt tudnám javasolni, hogy akkor neked is a barátaid legyenek az elsők. Ha vannak fiú barátaid, velük is beszélgess. Hátha rájön a "kedves" barátod, hogy ez milyen rosszul tud esni a másiknak.
2022. jún. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk is a társaságban van egy srác, régi barátunk. Összejött másfél éve egy csajjal, de egyszerűen nem tudunk mit kezdeni a lánnyal. Az eddigi barátnői mind lazák és jófejek voltak. Párszor elhoztam az elején nyitottunk is felé, de nem volt közös témánk, meg eléggé introvertált is. A haverunk meg teljesen nyitott személyiség, aki minden buliban benne van. Sokat járunk össze túrázni, bicajozni, társasozni, volt, hogy közösen nyaraltunk 8an (még az aktuális barátnó előtt) . De ezt a csajt nem érdekli semmi,nem szeret eljárni akkor se ha kettesben vannak. Sokszor nem is értjük a barátunk mit eszik rajta. A, utóbbi időben eléggé elmaradt a srác, mert jönne velünk, de a csaj meg nyavajog. Így szegény két tűz közé került. Valószínűleg nem lesz hosszú távú a dolog, mert a páromnak mondta a haverunk, hogy egyre jobban frusztrálja, az otthonülés, meg hogy egy csomó élményből kimarad. A csajt szereti, de úgy érzi megfojtja azzal, hogy nem engedi. (vagyis a csaj azt mondja ő nem tilt semmit, de ha a haverunk eljönnek, akkor mindig szájhúzás, hiszti, meg veszekedés a vége).
2022. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%

A barátoktól eltiltás a pár egyik tagjától egy másik téma és az szerintem is para és gáz, tehát én most arra az esetre reagálok, amikor tiltás nincs, csak közös hang sem a társunk barátaival.

Szokták mondani, hogy a barátság mindenek előtt, azonban azt elfelejtik az emberek, hogy 80 évesen nem a haverja fogja megetetni, ha már nem tud magáról, hanem jobb esetben a társa, vagy a gyereke, aki KETTEJÜK vére.

Igenis lehet fontosabb valaki számára a baráti társaság, méghozzá annak, aki nem az Igazi mellett van. Mihelyst egy nő, vagy férfi megtalálja azt az embert, akivel le akarja élni az életét, akkor tudatosul benne az, amit fentebb is írtam. Csajok es pasik jönnek-mennek, az tény... Hangsúlyzom újra, hogy lehet fontosabb egy barát, mint te, csak tudd, hogy az mit jelent.

2022. jún. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hogy milyen az a társaság, mennyire állnak közel. Én életem végéig tervezek a férjemmel, de a legjobb barátnőm életem minden nehéz helyzetében ott volt, ha kellett, a padlóról kapart fel, akkor is, amikor vele is f.sz voltam. Nem tudnám elviselni, hogy nem tudom, hogy mi van vele, és esetleg nem vagyok ott neki, amikor szüksége van rám, testvéremként szeretem. Más minőségben ugyan, de hasonlóan fontos része az életemnek, mint a férjem.


Szerencsére kijönnek egymással, én is az ő párjával, de biztos vagyok benne, hogy a férjemmel nem lennénk együtt, ha elkezdett volna elhatárolni tőle. Vannak olyan kapcsolatok, amik egyszer adatnak meg egy életben, és ezek nem csak romantikusak lehetnek.

2022. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Marzanna! Cuki, amit írtál és ez így is van rendjén, mindnekinek van legalább egy legjobb barátja jó esetben. A kérdező egy egész tarsaságról beszélt, ahová ő nem tud beilleszkedni és a párját látszólag ez egy cseppet sem érdekli, ugyanis újra elkezdett nélküle eljárni a csapattal bulizgatni, nem foglalkozva azzal, hogy ez neki rosszul esik (ráadásul acl csapatból nyomul is rá egy másik csajszi). Amiről te beszélsz az egy teljesen más sztori :)))) Természetes, hogy van egy barátnőd, akivel jóban-rosszban kitartotok egymás mellett. Furcsa lenne ha ezzel a párodnak problémája lenne x)
2022. jún. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Most direkt megkérdeztem párom véleményét erről.A válasz:

Én SEM mennék a a barátaimhoz,mert lehet hogy gyerekkori barátságról van szó,de egy kapcsolatban elkell dönteni hogy mit helyezel előtérbe.

Ráadásként ha nem kedvelik a páromat(minden ok nélkül),az maradjon az ő problémájuk.

2022. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Sose értettem, hogy miért kellene valakinek a párja barátjait szeretni, egyáltalán minek kell ezt erőltetni sokszor, hogy menjünk a barataimhoz, jönnek a barataim stb

Menjen, de neked miért kell, más ha pl esküvőre vagy valami fontosabb alkalomra meghívja őket, de ezt a raderoltetem a baráti tarsasagom és szeresd őket dolgot sose értettem.

2022. jún. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!