Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyáltalán lehet felnőttként...

Egyáltalán lehet felnőttként normális barátságokat kötni?

Figyelt kérdés
Én már kb 26 évesen mindent feladtam. Túl vagyok már a társaságokhoz odacsapódásokon, a gyakoris/discordos/facebookos ismerkedéseken, mindhiába. Gyerekkori barátaim nincsenek, az egyetemen meg már csak olyan emberekkel hozott össze a sors, akiknek viszont voltak.

2022. júl. 23. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Manapság ez nagyon nehéz.

Anno a 80-90-es években felugrottunk egymáshoz, amikor még vezetékes telefon se nagyon volt.

Nálam kb óránként kopogott az ajtón valami haver a lakótelepen, mindig örültem nekik.

Ma már meg se keresem őket face-n. :(

2022. júl. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem felnőtt korban egyre nehezebb. Ahogy visszagondolok, és a saját "barátságaimat" kielemzem, általában a munkával, érdekkel függ össze a barátkozás. (Már persze az én számomra munkával, most direkt nem írom, mivel foglalkozom). Ritka kincs, amikor nem érdekek mentén történik, igazi kincs, meg kell becsülni (nekem egy ilyen van.)
2022. júl. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos én is úgy tapasztalom, hogy szinte lehetetlen. :(
2022. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Fritz lajos válasza:
79%
Igen lehetséges, talán jobb is. A diákbarátságok nem tartósak, felnőttként mindenki szanaszét megy, családot alapít,már nehéz találkozni, közös témát találni, ahány ember annyiféle életpálya. Felnőttekkel könnyebb, mert komolyabb már az ember, kollégák, szomszédok, stb. akár egymásnak segítve is születik mély barátság, nálam ez így működöik. A gyerek az gyerek,nem partner ugye, de jó ideje már azokkal is jóban vagyok, akik csak úgy futólag köszöntek, vagy váltottunk pár mondatot az utcán. Ismerték a szüleimet, mostmár ismernek engem is. Dolgozom, segítek ezt azt és már megy is az ismerkedés, barátkozás, utána tudják, hogy rám bármikor számíthatnak.
2022. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább nehezebb, mert egyrészt nagyon magukba vannak zárkózva az emberek,és élőben szinte senki nem akar találkozni.

Aki családos, azért,mert nem ér rá.Aki magányos,azért,mert fél nyitni.

Pedig közös élmények nélkul nincs haverság sem, nemhogy barátság,amihez lelki összhang is kell és sok sok bizalom !


Bpesti férfi

2022. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Az elmúlt időszakban mindenki be volt zárkózva, de azonos érdeklődési körök azonos embereket vonzanak, nyitottnak kell lenni és önmagadat is érdekessé tenni önmagadnak. Persze mindezt józanul, tehát javaslom ne barátkozz minden jöttmentel:)
2022. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Felnőttként már a többség családban él, és elég nekik ennyi. A magányos férfiak, és nők inkább kizárólagosan szerelmet keresnek, aminek lefektetett szabályai vannak. Ha számukra csak egy barát akarsz lenni, akkor már nem tudnak rád figyelni. Tiszta beteg lett a világ.
2022. júl. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Munkahelyen is lehet barátkozni meg igazából bárhol.
2022. júl. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8


Megfigyeltem, sokan mondogatják ezt, hogy bárhol lehet barátkozni. Valszeg talán azért, mert vannak emberek akiknek ez jobban megy. Én gyakran látom, különösen férfiaknál, hogy a magas, jóképű, jó hangú férfiak körül mindig sok barát van.

2022. júl. 24. 09:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, az emberek vonzódnak a jól kinéző, magas férfiakhoz.

Nem tudom, miért, de akkor is, ha egy surmó.

2022. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!