Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan alakítanál ki normális...

Hogyan alakítanál ki normális emberi kapcsolatokat, barátságokat ha nem ismersz senkit a környéken a korcsoportodból?

Figyelt kérdés

Tudtok épkézláb ötleteket mondani,hogy lehet társas kapcsolatot kialakítani 18-évesen?

A testvérem kb 5-éve bántalmazták,-sokáig tartott a felépülése, így kimaradt a korcsoportjával való társas kapcsolatokból,barátságokból.Szerény,kicsit látszik a testtartásán,hogy visszahúzódó,egyébként jóképű és jól öltözik,minden témában otthon van csak ő nem kezdeményez beszélgetést,így kicsit döcögős idegenekkel a társalgás.

Magántanuló,így tényleg nincs korabeli akivel dumálni tudna.Szüleink sokat dolgoznak,bár ha van idejük,szoktunk dumálni,de társaságba nem igen járunk.Hogy tudnák segíteni neki? Ha városba költöznénk könnyebb lenne,de itt semmi esély nincs,hogy bárkivel lóghasson,én is csak a sulis barátaimmal tudok lógni a városba néha,de sokat tanulok.Mi lesz így a bátyámmal?


2013. dec. 29. 23:38
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Tömeggyilkos lesz. Egy igazi MONSTER
2013. dec. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ha az lesz ajánlani fogom,hogy veled kezdje.

Minek írsz,ha csak marhaságot tudsz? Írj a humor rovatba,vagy valami.

2013. dec. 29. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az lett volna a megoldás, ha a bántalmazás után azonnal bedobjátok a mély vízbe, mert így annál nehezebb lesz. Volt nekem is egy ilyen ismerősöm, akit bántalmaztak és vele is ugyanez volt, alig tudta elvégezni az iskolát, mert ki se mert mozdulni az utcára, csak kocsival volt hajlandó közlekedni. Amúgy engem is vertek már meg utcán és másnap ugyanúgy iskolába kellett mennem, ez volt a szerencsém, hogy nem engedték a szüleim, hogy otthon maradjak.
2013. dec. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ez azért komolyabb dolog volt,mert fél évet volt kórházba meg utána rehabon és ő nem ilyen beszari nem megyek utcára,mert ideiglenesen elköltöztünk három évre egy másik megyébe és ott járt suliba,de anyagi gondok miatt vissza kellett jönnünk,most utolsó évben magántanuló,érettségizni fog.Viszont itt ahol bántották természetes,hogy nem szeretne kapcsolatokat,elköltöznénk,de a házunk nem kelt el így maradnunk kell.Amúgy véletlen se zombi a tesóm,nagyon okos,csak végtelenül szerény és mindenkinek szeretne megfelelni,ha akadt volna egy minden hájjal megkent haverja aki nem röhögi ki,megérti akkor az a gyakorlati"-valódi életre tudta volna tanítani.-Ha valaki beszól,ne a fejét süsse le,hanem szóljon vissza,vagy,hogy ne jöjjön zavarba ha a csajok kuncognak,szemeznek vele,ilyenek.Tehát mi sok mindent próbáltunk,de most ilyen vacak a helyzet.
2013. dec. 30. 20:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia.

Először is: Szerintem tök jó fej vagy, hogy segíteni próbálsz neki, ilyen egy jó testvér.

Egyébként te mennyi idős vagy? És lány vagy vagy fiú? Ezt azért kérdezem, mert esetleg ha van közös érdeklődési körötök, akkor együtt is csinálhatnátok néha valamit, mondjuk elmentek kosarazni, focizni, vagy amit akartok. És egy idő után talán hozzátok csapódik valaki. Ha nem nagy a korkülönbség, akkor akár a veled és a haverjaiddal is elmehetne ide-oda.

Esetleg még azt tudom javasolni, hogy kezdjen el valami sportot, valami csapatjátékot, ott általában azért nagy az összetartás és megismerne egy-két embert. Megértem, hogy bizonyos okokból kifolyólag félénk, de nem szabad hagyni, hogy magába forduljon.

Még egy gondolat a végére. Ha családi házban laktok, akkor egy kutya nagyon jó társ tud lenni és elvihetné sétáltatni a környéken, a lányok szeretik a kutyás pasikat, akár segíthetne ismerkedni is. :)

Kicsit hosszúra sikerült a válasz, de remélem valamit segítettem azért. Ha kérdésed van tedd fel nyugodtan. :)

Üdv!

2014. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ez sajnos nem olyan egyszerű, hogy be kell dobni mély vízbe. Egy bántalmazás egész életre szóló károkat okoz. Engem is bántalmaztam 10 éves koromig, azóta nem tudok kapcsolatot kialakítani. Se barátaim nincsenek sem a barátommal nem egyszerű. Én is pont most lettem magántanuló az érettségi előtt. Annyi biztos hogy muszály csinálni dolgokat akár egyedül is mert beleőrül az ember a semmibe. Olvasni kell sportolni főzni kreatívoskodni vagy bármi.
2014. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm szépen a biztató válaszadóknak,az a gond,hogy én lány vagyok (16)és más az érdeklődési körünk,de ez még megoldható lenne,csak ahol mi lakunk az nem egy élhető hely,-mert itt úgy bámulnak a testvéremre mint egy zombira és persze azok a menő fQsza gyerekek akik bántották. Így helyben nem igazán tudunk eljárni,nekem is rengeteg a tanulnivalóm és időnk is kevés van ,csak a nyári időszak az amikor el tudunk innen szakadni,moziba,vagy uszodába stb.
2014. jan. 26. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:

#5. vagyok.

Minden esetre, ha van rá lehetőség, akkor próbáld kimozdítani, vagy valami programot összehozni.

2014. jan. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!