Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baj az, hogy ha a barátaimmal...

Baj az, hogy ha a barátaimmal ellentétben fiatal létemre nem érdekel a bulizás?

Figyelt kérdés

Nyáron rendszerint leginkább otthon ülök, ennek több oka van. Vidéki vagyok és nincs helyben lehetőségem semmire, se munka se szórakozás. Illetve a barátaimtól is messzebb lakom, ők meg szinte egy helyen, így evidens, hogy kicsit kimaradok a dolgokból. És amikor találkozunk, hallom tőlük, hogy mennyit buliznak, mennyi mindenkit ismernek meg, szórakoznak és élik az életüket, ahogy a korom beliek általában szokták. Furcsán érzem magam, hogy ebből is kimaradok. És bennem van egy fajta félelem, hogy ezáltal lemaradok a fiatal koromról tulajdonképpen. Erre most csak ráparázok, mivel körülöttem mindenki ilyen és ez egy fajta nyomás, hogy nekem is ilyennek kell lenni, ha nem akarok kilógni a sorból, vagy tényleg kimaradok valamiből?

Őszintén szólva ez a szórakozó helyes meg bulikba járós dolog tényleg nem érdekel. Még új embereket megismerni vagy akár ismerkedni érdekelne is, de nem abban a közegben. De nem tudom hova kellene akkor mennem, illetve kivel. Az is lehet, hogy már csak megszokásból vagyunk barátok, mert az érdeklődési köreink nagyon különböznek, az enyém az övéktől legalábbis mindenképpen. Eléggé sajátos, nem ismerek senkit a környezetemben, akiket hasonló szinten érdekelnének hasonló dolgok.

Normális az, hogy nem érdekel, ami mindenki mást igen? Kihagyok így valamit?

Lehet nem fogalmaztam jól, vagy valamit kihagytam de remélem érthető mi a problémám.



2022. júl. 29. 22:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Lehet egész más az érdeklődésed.

2022. júl. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Pacsi, jól gondolkodsz:).
2022. júl. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem baj egyáltalán, viszont arra vigyázz így belekerülhetsz abba a hibába, mint én, amikor olyan magányos vagy, hogy elveszted a fejed és azt sem tudod hol vagy, ki vagy, mi vagy. Nem csináltam semmi rosszat, ne ilyenre gondolj. Hanem elkezdtem egy témával kapcsolatban gondolkozni és egy kicsit nagyon sok volt így egyszerre a felfogó képességemnek, így szebben mondva. Magyarul tiszta idióta vagyok, bár a probléma lehet valós. Téged mi érdekel? 20/F
2022. júl. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bevallom őszintén, bennem is megfogalmazódik néha hasonló, de mielőtt nagyon belelovalnám magam, rájövök, hogy a bulizás nagyon nem az én világom. 1-2 alkalommal voltam, és nem találtam ott a helyem.

De ez rendben is van, mert mindannyian mások vagyunk, más és más érdeklődési körökkel. Lehet, hogy ez most egy kis belemagyarázás lesz, de van rá esély, hogy nem is feltétlen maga a bulizás van itt középpontban, hanem inkább egy társasági esemény, ami nálad a buli szerepét töltené be.

2022. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, általában mindig oda lyukadok ki, amikor ezen gondolkodom, hogy csak mert mindenki ilyen, nem kell nekem is ugyanolyannak lenni, és nem leszek attól űrlény, hogy más érdekel. Viszont pont ez az, ami összetart egy társaságot, barátokat, az azonos érdeklődési kör, és ennek híján még inkább kívülállónak érzem magam köztük.

És igazad lehet abban, hogy egy másik társasági esemény betölthetné nálam azt az űrt, ami másoknál a bulizás, de nem tudom, hogy akkor hova kellene mennem. Nem igazán vagyok társasági ember, nehezen ismerek meg új embereket, szóval egyedül nem visz rá a lélek, hogy bárhova is menjek.

2022. júl. 30. 15:41
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami olyan különórára járj el, ami érdekel, ott tudsz ismerkedni hasonlóakkal. Zene, sport, rajz, szerepjátékklub stb.
2022. júl. 31. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Zenére járok, de az magántanár, a környéken csak az van. És sajnos nincs napi több órám csak arra, hogy a helyszínre eljussak, így nem nagyon van egyéb lehetőségem semmilyen téren. Pedig nagyon szívesen sportolnék például, de főleg hogy ha figyelembe vesszük, hogy mikor van a legtöbb edzés, este 10re ha hazaérnék. Szóval sajnos erre nincs lehetőségem.
2022. júl. 31. 13:23
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Akkor sajnos kell egy jogsi és utána autó, azzal kitágul a világ.
2022. júl. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondoltam tinikoromban, hogy: Jajj nem élem ki magam, kimaradok a dolgokból! Nem érdekelt a bulizás, nem az én világom. Aztán csak elmentem párszor és néha jól éreztem magam, de aztán a végére már haza akartam menni. Nem volt az igazi nekem sem és ahogy öregszek rájöttem, hogy egyáltalán nem maradtam le semmiről és te se fogsz. Egyszerűen csak introvertált vagy, más dolgok töltenek fel és mástól érzed jól magad mint a legtöbb ember, de vagyunk itt sokan, akik ilyenek. Majd találsz magadhoz hasonló embereket. Szerencsére én is olyanokkal barátkoztam össze, akik szintén nem igényelték a bulikat. Majd te is találkozni fogsz olyan emberekkel. Az se lenne jobb, ha erőltetnéd és elmennél bulizni, de egy szenvedés lenne és alig várnád, hogy haza kerülj, de persze kipróbálhatod. Lehet még is jól éreznéd magad egyszer-egyszer.
2022. júl. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Kinél mit jelent a bulizás. Nálam, hogy egy kulturált helyen eszek iszok, ahol hangoskodás nincs vagy csak néha. Engem a hangoskodás piszok módon tud zavarni, nem vagyok kíváncsi arra, hogy más hangot ad annak mennyire jól elvan, elhiszem anélkül is. De nem a techno zene és a diszkós heringparti.
2022. júl. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!