Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem túlzás ekkora kompenzációt...

Nem túlzás ekkora kompenzációt kérni?

Figyelt kérdés

Neten megismerkedtem egy eladó csajjal. Külföldön él és a hobbimhoz tud nálunk nem kapható darabokat beszerezni. Nagy közös csomagokban küldi haza és a rokonai itt szétosztják. Nagyon aranyos lány. Mondtam, hogy van egy specifikus téma, amit keresek. Linkeket küldött, hogy ezeket árulják a közelében Marketplacen. Mondta, hogyha bármit szeretnék szóljak, megveszi nekem, majd hozzászámoljuk a többihez, meg elküldi a tőle vettekkel. Megbeszéltük, hogy én is tudok hozzá rendelni, én kifizetem, neki is úgy egyszerűbb. Írtam, hogy próbálok visszafogottan rendelni, de azt írta, hogy nyugodtan rendeljek.

Folyamatosan küldtem neki a képeket, hogy mit rendeltem, mi fog érkezni. Továbbra is küldte a linkeket, hogy ezek megvannak-e már nekem. (Ez plusz volt, nem kértem igazán tőle, hogy segítsen ebben.) Mondta, hogy más is csinálja így, sőt többet is küldetett oda, mint én.

Akkor kezdődtek a bajok, mikor megérkeztek a csomagok (felsűrűsödve 1-2 nap alatt érkeztek meg a csomagok). Váltakozva volt kiakadt és barátkozós üzenetek. Azt írta, hogy kihasználva érzi magát, hogy ennyi csomag jött. Azért nem értettem, hisz előre küldtem, hogy akkor ezek jönnek (volt, hogy többször is egyeztettünk, hogy miket rendeltem hozzá) és még linkelgette nekem, hogy mit tudnék megvenni.

Természetesen neki bármilyen költsége felmerült (benzin, járkálás,…) azt írtam, hogy kifizettem, a szállítás mellett. Meg ugye alapból is a sajátjaiból is vettem tőle továbbra is.


Viszont jött tőle egy hosszú levél, hogy ő nagyon kihasználva érzi magát, ez így nem jó, mi is tehetnénk neki cserébe valamit. Ő is szeretne dolgokat a Magyarországról. Szóval cserébe vegyünk meg neki dolgokat, jutassuk el a rokonához, aki majd elküldi neki. Gondoltam, majd itthon könnyen beszerezhető, nem méregdrága dolgokat fog küldeni, de amiket küldött, szinte mind ritkaság volt, többségét, csak USA-ban találtam meg vagy sehol. Próbáltam minél olcsóbbakat választani, de így is 10e+ költség lett ez most hirtelen nekem. Megértettem volna, ha mondjuk egy 3000 ft értékűt akart volna, de ezt erősen túlzásnak éreztem, de pont olyan napon talált be, amikor személyes tragédia miatt nem volt erőm ezzel is törődni, lenyeltem és megvettem neki. Plusz már nem kérek hozzá új csomagot.


2022. júl. 30. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

tudod ember, mindennek a lényege a kommunikáció


olyan nehéz lett volna leírni neki hogy amit ő kér, az jóval drágább?


és akkor ha értelmes a csaj, azt mondja hogy kifizeti.

2022. júl. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, kommunikáció. Azt kommunikálta, hogy nyugodtan rendeljek hozzá, elfogadta, hogy mik fognak érkezni a címére, továbbiakat küldött, hogy mi mindent talált még. Majd kiborult mikor megjöttek a csomagok.


“olyan nehéz lett volna leírni neki hogy amit ő kér, az jóval drágább?“

Minél jóval drágább? Volt egy gondoltam, hogy értelmes keretek között fog kérni kompenzációt. Annál jóval nagyobb értékben kért.


“… mondja hogy kifizeti.”

Ajándékot vár tőlünk, amiért rendelhettünk a címére dolgokat.

2022. júl. 30. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Oké, napi kamu sztori megvolt.
2022. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csináltál neki egy csomó munkát, mert ingyen volt. De ha fizetni kell érte húzod a szád mint minden jó magyar :D
2022. júl. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lerakják az ajtaja elé a csomagokat, ki kell bontania, ki kell vinnie a szemétbe a csomagolóanyagokat, lerakni egy sarokba a többi eladó dolga mellé és feladni akkor, amikor amúgy is feladná.


Bármilyen költsége van fizetem (benzin, doboz, stb), meg a szállítást. Írtam, hogy bőven számoljon fel mindent. De nálam az lenne a logikus, ha azt mondja, hogy mondjuk 750 ft a költsége, akkor 1000-et számol. Nem még mindezek mellé vegyek ajándékokat.


Rengetegszer szerveztem közös rendelést. Én 0 ft-ot kértem azért, hogy megszervezem. Volt, aki pl 6543 ft végösszegnél pont annyit utalt, vagy felkerekítette és/vagy csokit adott még pluszban. De szó nélkül becsomagoltam, elküldtem nekik, elvittem nekik azon az útvonalon, ahol szoktam járni.

2022. júl. 30. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!