Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én vagyok ilyen szerencsé...

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen hogy nincsenek barátaim? Többi lent

Figyelt kérdés
Régen, alsóban voltak még barátaim aztán valahogy eltávolodtak tőlem..hatodikban jött egy új lány az osztályunkba, legjobb barátnők voltunk nyolcadikig, aztán nem tetszett a stílusa és ballagás után letiltottam.. Elkezdődött a gimi, ott sikerült találnom barátokat(vagy 4-et), abból kettővel nagyon jóba voltunk, aztán az egyiknek nem tetszett a stílusa, megmondtam a magamét neki, és össze is vesztünk. Am másikkal is év vége fele, de az bonyolult. Májusban belekeveredtem egy tök jó baráti társaságba, ott ki is alakultak barátságok, de az egyik fiú össze akart jönni velem, jártunk is két hétig, aztán össze vesztünk. Na azóta nincsenek barátaim. Velem van a baj? Valamit rosszul csinálok??
2022. aug. 19. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Nincs veled baj, nem fontos már az embereknek a barátság. Persze azért ne bántsd a másikat.
2022. aug. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Magyarul mindenkinek nekimész, mindenkit kioktatsz, letiltasz, neked senki sem tetszik... és csodálkozol, hogy nincsenek barátaid!?
2022. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Akkor valamit biztos nagyon sz.arul csinálok. Van valaki hasonló cipőben amúgy?
2022. aug. 19. 18:10
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
De mondjuk ezen tudnál változtatni: egyszerűen csak nem kell beszólogatni a másiknak. Még akkor sem, ha nem tetszik a stílusa.
2022. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, de már mindegy mert már egy barátom sincs. Igazából a családom itt van nekem. Anyum, apum, tesóm és a mamám. De egy kamasznak azért néha csak jól jönne legalább egy jó barátnő akivel el tud menni moziba vagy ilyesmi.:/
2022. aug. 19. 18:13
 6/14 BeefEater ***** válasza:

Szerintem viszont jól csinálod. Próbálsz ismerkedni, barátkozni, de csak azért nem maradsz egy társaságban, mert nincs másik.

Ahogy mindenki egyre idősebb lesz egyre nehezebb rendes baráti társaságot kialakítani és a legtöbb ember nem hajlandó elég energiát belefektetni, hogy ez működjön.


Konkrét tanácsot nem tudok adni, de nem benned van a hiba.

2022. aug. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lehetnek még barátaid, ha az agyadban előbb átállítod ezt a felsőbbrendűség-érzést. A barátaidnak nem vagy a főnöke vagy az ura. Úgy szeresd őket, amilyenek. Ha nagyon nem tudsz velük azonosulni, akkor építsd le - megbántás nélkül - a barátságot, de ne szólogass be senkinek.


Egyébként meg biztosan mész majd még továbbtanulni és/vagy dolgozni, szóval lesz még alkalom új embereket megismerni és barátságokat kialakítani.

Sőt, a régi barátoktól is bocsánatot lehet akár kérni.

2022. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#7 pedig akármennyire is hihetetlen, de nincs semmi felsőbbrendű érzésem, sőt.. inkább önbizalomhiányos vagyok
2022. aug. 19. 18:33
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem sosem voltak barátaim, max. ideig-óráig érdekes voltam pár embernek, aztán szép csendben leléptek. Egyébként a barátság lényege az lenne, hogy vagy tiszteletben tartod a másik stílusát (kivéve ha mondjuk ő is bunkón viselkedik veled), vagy ha nem tetszik a másikban valami, akkor nem barátkozol vele. Ha pl. te csendesebb típus vagy, akkor ne nagyszájúakkal barátkozz, vagy ha mondjuk a popzenét szereted, akkor ne cseszegesd a másikat azért, mert ő pl. rocker (vagy fordítva).
2022. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

Engem a véleményem kimondása nélkül is otthagytak a fenébe.

Együttérzek a 9-essel, nagy barátságaim nekem sem voltak.

Éppen még én is keresgélek újakat. Neten is, meg valóságban is próbálok.

2022. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!