Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Folytatnád ezt a barátságot/is...

Folytatnád ezt a barátságot/ismeretséget?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves gyermekem és tavaly a játszótéren megismerkedtem egy másik anyukával, akivel egyidősek a gyerekeink. Egyre több időt kezdtük el bandázni, hasonló az érdeklődésünk, a gyerekeink együtemben fejlődnek és szépen eljátszanak egymással ,stb. Hamar összekovácsolódtunk és barátnők lettünk a hónapok során.

Előfordult, hogy gyerekek nélkül is bandáztunk, beavattuk egymást az életünkbe.


Sajnos úgy alakult, hogy az életünk nagyon más irányba halad. Az ő párkapcsolata zátonyra futott, az enyém pedig rendben van. Ők válnak, mi ismét babát várunk.


Nemrég volt egy konfliktusunk, ami kapcsán rájöttem, hogy két dolog aggaszt vele kapcsolatban:


1. Egy ideje már érzem, hogy a másik anyuka sokszor negatív kisugárzású. Néha kifejezetten rossz indulatú és irigy, amikor másokról beszél.


2. Többször előfordult, hogy túlreagalt egy-egy szituációt és számonkért olyan dolgokért, amiket meg sem beszéltünk (pl: miért nem mentünk akkor sétálni, amikor ők sétáltak).


Nemrég volt egy konfliktusunk... Mióta kiderült, hogy a férjével válságban a házasságuk, azóta rendszeresen érdeklődtem felőle, felajánlottam a segítségem, stb.

Azt kommunikálta, hogy bár nehéz időszakot él meg, most rendben van.

Ráírtam, hogy esetleg tudna-e nekem segíteni munka ügyben (kíváncsi voltam véleményére) erre nekem esett, hogy ő ilyenekkel nem tud foglalkozni, mert padlón van.


A stílusa bicskanyitogató volt számomra.


Leírtam neki, hogy sajnálom, hogy nem tudok segíteni, de nekem fontos ez a dolog és kíváncsi lettem volna a véleményére.


Egy ideig nem beszéltünk, aztán ráírtam, hogy hogy van, de csak egy egyszavas választ írt.


Szerintetek keressem még vagy ennyi volt?


Noha számomra meglepő, hogy egy ilyen dolog miatt teljesen megszűnt a kommunikáció és szerintem mind a kettőnkben negatív érzések kavarognak most a másik iránt.


Tény, hogy teljesen más életszakaszban vagyunk.

Vegyesek az érzéseim:

Jól éreztem magam vele, úgy éreztem, hogy barátnők vagyunk, akik támogatják egymást..... Szerettem volna segíteni, meghallgatni, stb.


De mindemmelett úgy érzem, hogy most nem tenne jót, ha lelkileg lehúzna, hiszen nemsokára megszületik a kisfiam.


Lehet őt is bosszantja a boldogságom és ezért sem akar keresni.



2022. szept. 11. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
" miért nem mentünk akkor sétálni, amikor ők sétáltak)." Nem csodálom, hogy lelép a pasija. Én menekülnék.
2022. szept. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hagynám, megvárnám amíg ő keres.

Mindenki máshogy dolgozza fel a dolgokat, lehet hogy amikor azt írta jól van úgy érezte "jól " is van és tudja kezelni azt a helyzetet amiben éppen van, de időközben lehet kibukott és már nem viseli jól a válságot az életében.

Nehéz lehet neki.

Szerintem te felajánlottad a segítséged, kedves és türelmes voltál vele szemben. Kerested stb

Ő elutasította a közeledésed Szerintem pont ezért most hagyd.

Hagyd hogy ő keressen , ő tegye meg a következő lépést ha készen áll, ha össze szedi magát.

Most már rajta a sor.

Ha beszéltek akkor kilehet vesézni a dolgokat majd hogy neked sem esett jól 1-2 megnyilvanulasa, de szerintem ezt most engedd el.

Ne gorcsolj rá.

2022. szept. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat!


Mióta kiírtam magamból , azóta kevesebbet rágódok a történteken.


Kettes: igazad van, ezt most el kell engedni. A konfliktus után megtettem az első lépést, amit a másik fél elutasított.

Ezek után nem erőltetem a dolgokat, biztosan megvan az oka, hogy nem keres/nem reagál.


Évekkel ezelőtt lehet, hogy továbbvittem volna a dolgot es elnézést kértem volna a félreértésért, és mindenért, csakhogy ismét beszéljünk/jóban legyünk.


De most azt is figyelembe kell venni, hogy az én életemben is rengeteg változás történik.


Köszönöm!

2022. szept. 12. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!