Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy változtassak rajta?

Hogy változtassak rajta?

Figyelt kérdés

Mindig is az az örökmozgó típus voltam,alig voltam otthon mert a volt legjobb barátnőmmel mentünk mindenfele. Csakhogy o kilepett az eletembol tobbszor is,de ugy tunik mar 2 eve h vegleg. Volt 1 ev hogy egyaltalan nem beszeltunk mert az akkori parja nem birt engem ezert a csaj letiltott mindenhonnan. Kozben mint kiderult,en is hianyoztam neki es minden hely ahol voltak ok ketten,ram emlekeztette. Ez jol esett,ugyanakkor mar kesonek talaltam,de azert megprobaltuk ujra ami mukodott is 3 honapig kb. Akkor volt egy ‘jo’barati korom amibe nem akartam ot belevonni es hat az lett amitol tartottam. Ok jobban joban lettek es en kiszorultam. Utana megint nem voltunk joban,majd aztan megis par napra. De ennek mar 2 eve ahogy irtam is.

Par eve folyamatosan szinte mindig rosszabbodo szeduleseim vannak. Nem erzem jol magam sehol,senkivel. Legszivesebben sohasem mennek emberek koze mert ember iszonyom van. Majus ota megjobban. Azota itthon vagyok mert iden erettsegiztem es igazabol egesz nyaron nem talalkoztam kb senkivel sem,ki se mozdultam sehova amitol megjobban magamba fordultam. Felek menni barhova,ahol emberek vannak. Regen nem ilyen voltam es annyira rossz belegondolni hogy mit tett velem 1 szemely..(volt legjobb baratnom) Akarhogy is nezem,igy evek utan is mindentol fuggetlenul ha irna hogy hianyzom,gondolkodas nelkul valaszolnek neki. Sajnos az utobbi evekben nagyon sok baratot vesztettem es ugy hogy semmi magyarazatot nem kaptam csak leleptem. 3 netes baratom,amiket mai napig keptelen vagyok feldolgozni.. es a csaj idejeben tobb barati tarsasagot is vesztettem el. Nagyon hianyoznak. Vissza akarok allni a normalis eletbe de nem tudom hogyan kezdjek hozza. Ha valaki elhiv valahova h talizzunk akkor azt lemondom v irom hogy mas programom van. Halistennek a baratommal eleg sokat talalkozunk,szinte minden nap. De ugy erzem hogy egy reszem megsi hianyzik..Mit tehetnek? Hogy folytassam normalisan az eletemet?:/ 19/L


2022. szept. 20. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:
57%
Mondjuk ne mondd le, ha hívnak valahova.
2022. szept. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

El kell fogadni hogy a másik nem akarja ezt már és nem erőltetni tovább. Nem a múltban úszkálni, hanem koncentrálni a jelenre, hogy most hogyan ismerkedj, barátkozz. Hívnak mások is, de nem mész, ez a te saját hibád, csak magadnak köszönheted hogy most ez van. Már rég lehettek volna más barátaid, társaságod, akikkel jól elvagy, jól érzed magad, de nem kellettek.


Ez a barátnőd semmit nem csinált, ami miatt ekkora befordulást, "fájdalmat" kell érezz. Nem szúrt hátba, nem vert át, egyszerűen vége lett. Millió ilyen lesz még az életben, ami szr érzés, de nem a tulajdonod, hogy azt csinálja amit te akarsz. Hogy mi miatt szorultál ki abból a társaságból, arról nem írtál, de valószínűleg csak jobban megértették egymást vagy aktívabb volt, mindig mozgott velük, elhívta őket, te meg eltűntél. Pont az mutatja hogy hagyni kéne őt, hogy nem tudtál vele együtt egy bandában lenni, mert fájt hogy nem vagy neki te, és csakis te a legfontosabb, hanem megoszlott a figyelme.


Márpedig egy embernek több barátja szokott lenni, ismerősökkel lóg, haverjai vannak. Attól hogy nem mindig veled beszél meg mindent, még fontos lehetsz neki, még lehet jó vagy mély kapcsolatotok. Lehet hogy azért vesztesz el mindenkit, mert nem engeded ezt a szabadságot nekik, hanem kiakarod sajátítani őket.


A kérdésed az volt, hogy hogyan változtass:


1, ne kapaszkodj másba ennyire, ne fojtogasd, hagyd a kamu bff álmokat. 19 vagy már, nem 14. Természetes hogy más kapcsolatai is vannak mindenkinek, neked is van pasid, akivel állandóan lógsz. Légy türelmes, ne akarj mindent egyszerre


2, ahova és akik hívnak, mondj igent. Lehet nem pont azzal leszel nagyon jóban, de bemutat olyanoknak, megismerhetsz olyan embereket, akikkel nagyon jó barátság lesz. Ha ennek nem adsz esélyt, akkor nem történik semmi, a szobádban leszel és max. a pasid nyakán lógsz


3, nyiss te is mások felé, kezdeményezz, hívj el programokra embereket. Nincs pénzed, nincsenek ötleteid? Akkor gyerünk sétálni egyet vagy üljünk be valahova beszélgetni. Érdeklődj felőlük, érdekeljenek mint személy, ne arra tartsd őket hogy szórakoztassanak. Hallgasd meg őket, figyelj rájuk, akarj jó barát lenni te is


4, fogd fel hogy nem minden rajtad múlik, 50%-ban vagy a részese ezeknek a kapcsolatoknak. Ha nem akarja folytatni, látod hogy csak erőltetés az egész, akkor hagyd, megesik. Sok ilyen lesz, ilyen az élet. Kiderül hogy mégse vagytok annyira hasonlóan, nincs közös bennetek vagy akármi


5, tanuld meg egyedül is jól érezni magad pasi, barátnők, haverok, család nélkül is. Menj el eseményekre, még csak beszélgetni sem kell senkivel. Csak mozdulj ki, vedd rá magad hogy odamész, elintézed, megnézed, megtapasztalod. Lásd hogy vártál a buszmegállóban egyedül is, felültél a buszra/vonatra, megvetted a belépőt/odamentél, lement aminek kellett és hazamentél. Nem dőlt össze a világegyetem, kitudtad kapcsolni a fejed kicsit, új közegben mozogtál, önálló döntéseket hoztál, láttad hogy így is lehet jól érezni magad. De ahhoz az kell, hogy ne búval bszott hozzáállással állj neki, hanem hogy szeretnéd jól eltölteni az idődet, szeretnéd magad fejleszteni, érdekel a program amire mész és tényleg kíváncsi vagy rá


Ha úgy állsz hozzá mint most, akkor tök mindegy ki mit ír, úgyse csinálsz semmit. Azzal kezdődik, hogy akarsz változtatni és meg is teszed, nem csak elbújsz a szobádban.

2022. szept. 20. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!