Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy érzem hogy kezdek mindenki...

Úgy érzem hogy kezdek mindenkitől eltávolódni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Alapból egy visszahúzódó ember vagyok, de mostanában mintha teljesen befordulnék. Alig egy-két emberrel beszélek, de nem vagyok teljesen introvertált pl. néha elmegyek buliba ha van kivel. De mostanában úgy érzem hogy csak idegesítek másokat, lenéznek, csak teher vagyok, ezért sokszor ki se akarok mozdulni a koliból, nem hogy új emberekkel ismerkedni. Az a szerencsém hogy a szobatársaim normálisak és chillesek. De ahogy be kell menni az egyetemre, azonnal elfog a gyomorgörcs, de nem a kurzusok miatt, mert kettő kivételével nem nehezek, de azért a koliba maradásért többet kell tanulnom. Van pár haverok akikkel szívesen beszélgetek és meglepő módon néha ők jönnek hozzám, de ha például egy szaktárstól kell kérdezni valamit, akkor inkább meg sem mozdulok, mert félek hogy valami miatt leszólnak hogy miért nem figyelek, miért vagyok buta, ezért néha csoportba szoktam kérdezni, de csak néha kaptam választ. És ebben az se segít, hogy anno sokáig nem voltak barátaim, és gimiben is sokakban csalódtam, mert vagy irányítani akartak, vagy csak amiatt lettem lecserélve, mert a társaságból én voltam egyedül fiú vagy mert a "vezérrel" egyszer nem értettem egyet valamivel. Volt pár olyan akikkel mai napig jóban vagyok, de azért ezek elég mély nyomot hagytak.

2022. okt. 2. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Pszichológus kell, szokott lenni az egyetemeken is, hogy az önbizalmadat helyrehozza. A félelmeid, hogy beszólnak neked, nem reálisak, ezek az ún. maladaptív sémák, olvashatsz könyveket, cikkeket a sémákról.
2022. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindent túlgondolsz. Ne gondolj a dolgok mögé semmit, hanem odamész, megteszed aztán lesz ami lesz. Persze lehetnek olyan helyzetek ami nem lesz kényelmes, de van ilyen. Legtöbbször viszont nem lesz semmi rossz.
2022. okt. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!