Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tudnék segíteni a barátnő...

Hogy tudnék segíteni a barátnőmön?

Figyelt kérdés
Annyira jó lelkű, senkinek nem tudna ártani, mindig a jóra törekszik és mindig segíteni akar másokon. Nem jött jó családból érzelmileg és néha fizikailag is bántalmazva volt, tart az emberektől és nagyon nem bízik meg másban. Tehetséges, mégsem tudja megmutatni. Nemrég tudtam meg, hogy nem jár be egyetemre, csak eljátssza, beszéltem vele, hogy miért csinálja ezt. Kitört belőlle a sírás, azt monjda tényleg így van és nagyon szégyelli magát, de képtelen bejárni, nem bírja azt a nyomást és megalázást, ami ott folyik, barátai sincsenek ott és mindig egyedül kullog mindenhova, megviselte ez a néhány egyetemi év, sokszor látom és mondja is, hogy nincs már kedve élni és, hogy nem ér semmit. Nagyon el van keseredve, többször mondta azt, hogy nem ér semmit és jobb lenne, ha nem lenne. Félek, hogy csinál magával valamit. Mondtam neki, hogy van más választása, kezdjen el másik szakot, de ő azt mondja, hogy ezt szeretné és annyira fáj, hogy nincs annyi lelki ereje, hogy végig tudja csinlálni.Hogy tudnék neki segíteni, mint barát? Nagyon sajnálom, hogy ilyeneket kell átéljen.

2022. okt. 11. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Beszélj vele minél többet, vagy legalábbis hallgasd meg a problémáit még ha konkrét megoldást nem is nagyon fogsz tudni neki adni, mert arra saját magának kell majd rájönnie.


Kicsit próbáld meg kizökkenteni a mindennapokból, a megszokásból, csináljatok valami olyat amit eddig még soha, amivel elterelődhet a figyelme és ezzel párhuzamosan jobb kedvre is deríti.

2022. okt. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

" nem bírja azt a nyomást és megalázást, ami ott folyik, " Hát pedig egy egyetem kutyafüle ahhoz képest, mi van egy munkahelyen. Miféle megalázás lehet egy egyetemen? Rossz jegyet kap?


Amúgy be kell pasiznia, ha egyedül ilyen gyenge.

2022. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!