Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék segíteni ezen a...

Hogyan tudnék segíteni ezen a barátnőmön?

Figyelt kérdés

Bonyolult történet, a lényeg, hogy van egy lány a suliban, aki sokat basztatja és már egy barátnőjét is sikerült ellene uszítania, ha jól tudom.

Nagyon le van törve és nemrég megtudtam, hogy vagdossa magát. Mikor megtudtam, próbáltam lebeszélni, hogy ez az égvilágon semmit nem segít és elmeséltem, hogy én is bántottam magam régen (van mögöttem pár öngyilkossági kísérlet, erről senki nem tud), de csak ártott. Nem hiszem, hogy különösebben foglalkozna ezzel, hiszen mondta, hogy mással nem tudja elterelni a gondolatait.

Annyira szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogy tegyem. Kollégista, így suli után nem igazán tudok vele kommunikálni, lévén a kollégium netje elég kaka. Nagyon féltem, hogy az ottani barátai nem figyelnek rá vagy nem veszik komolyan és valami hülyeséget csinál.

Hogyan tudnék neki segíteni? A csesztetőjével való beszéd kihúzva, mivel ha odamennék kakaskodni, azt is rajta verné le, mert "Minek kellett másnak szólni?" Szörnyű nézni, ahogy szenved és valamit muszáj tennem.



2019. dec. 9. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az iskolapszichológushoz kellene fordulni.
2019. dec. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sajnos az háttér dolgok miatt nem megoldható.
2019. dec. 9. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Márpedig nem megúszható. Azért vagdossák magukat az emberek, mert fájdalom esetén egy érzéstelenítő hormon szabadul fel, és ezzel próbálja a lelki fájdalmát "érzésteleníteni". Adrenalinfüggés is egy hormonfüggés, csak kicsit más. Figyelni kell rá, szeretni, és megérteni. A bölcs kioktatás, hogy ez nem jó, nem segít, a szorongás és egyebek miatt van, hogy ezt mondod, csak azt éred el, hogy emiatt is szorong.


[link]

Bár mivel te is elég nagy gondban vagy, lehet, hogy csak felemészti a te életerődet, és segíteni nem tudsz rajta igazán. Menjen el a körzeti orvoshoz, az utalja be pszichológushoz, vagy szükség esetén pszichiáterhez. Kórházakban van ingyenes, és nem tartják bent feltétlenül. Minél tovább vár vele, annál jobban elmélyül, magától ez nem gyógyul, és tényleg lehet öngyilkosság is.

Sportoljon, fussatok, kiránduljatok, stb. Ne azt mondd, hogy mit ne csináljon, hogy ne vagdossa magát, stb. hanem adj ötleteket, hogy mit csináljon, hátha kedvet kap hozzá, ha már foglalkozni akarsz vele.


[link]

2019. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy pszichológus felkeresését javasolnám. Ez egy komoly lelki probléma, amit kezelni kell, és segíteni kell neki. A csesztetőjével pedog merjen szembeszállni. Nyilván neki (annak aki bántja) ez egy jó buli és nem is tudja felfogni, hogy másokban mekkora kárt okoz ezzel. A barátnődnek meg kell tanulni kiállni magáért, különben nagyon sok ilyen problémája lesz az életben.

Többnyire azoknak az embereknek, akik öngyilkosságot kísérelnek meg, a közösségi élet tesz jót. Az jó, ha koliban van, mert ott állandóan emberek között van. A barátait próbáld megkérni, hogy figyeljenek oda többet rá, és beszélgessenek vele többet. A kötekvővel pedig szálljanak szembe nyugodtan ők is barátnőddel együtt. Hadd lássa hogy nincs egyedül, és vannak mellette.

De ami még ennél is fontosabb, hogy ahogy csak az időd engedi, vidd el sétálni, kajálni, nézzetek meg egy jó filmet moziban vagy otthon stb. Érezze azt, hogy vannak mellette.

2019. dec. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!