Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan vessek véget egy...

Hogyan vessek véget egy mérgező barátságnak?

Figyelt kérdés
Van egy lány akivel kicsit több mint egy éve ismerjük egymást. Amikor megismertem nagyon kedvesnek, viccesnek tűnt és azt vettem észre, hogy sokkal jobban meg tudok nyílni neki mint ezelőtt bármelyik embernek. Nagyon nehezen tudok nyílni az emberek felé és megbízni bennük képtelen vagyok. Úgy érzem hogy az elmúlt egy év az életem egyik legjobb és egyben legrosszabb éve volt. Nagyon sok jó dolgot csináltam amit nem tettem volna meg hogyha nem lettem volna barát ezzel a lánnyal és nem is tudom hogy hogyan kezdett el teher lenni számomra ez a barátság de mindig voltak dolgok amik zavartak Mindig meg akarja fogni a kezem úgy hogy én nem akarom hogy ezt tegye de nem álltok ellen mert nem tudom hogyan. AEgy alkalommal megemlítette hogy önző vagyok. Mindig szüksége van arra hogy a középpontban legyen. Egyszer elmondta hogy vágdossa magát amit nem értettem mert lehet hogy van valami problémája amiért megvágta magát de akkor miért mondja el körülbelül mindenkinek. Mindig megkérdezi hogy tetszik e nekem a ruhája- meg a haja és nekem muszáj azt mondanom hogy igen nagyon szép mert ha nem tenném a világ összes fájdalmával az arcán nézne rám. A barátságunk elején mindig amikor éhes volt megkérdezte hogy van e kajám amire az volt a válasz hogy igen ezért odaadtam neki mindenem amim volt miközben ő kolis (ezt mindig egy kifogásnak használja) nem ment el reggelizni és venni sem vett kaját miközben ideje és pénze is lett volna rá. Már mentálisan is éreztem hogy leterhel, Ebben az időben sokkal kevesebbet ettem és rengeteget fogytam, minden étkezés után bűntudatot éreztem, evési zavaraim lettek. Majd nyár lett és nem kellett annyit lennem vele. Anyukám elvitt egy pszichológushoz mert ő is rájött hogy problémáim vannak. A második időpontom előtt könyörögtem anyukámnak hohgy ne kelljen elmennem. Amikor újra elkezdődött az iskola folyamatosan éreztem hogy nem bírom ezt az egész barátságot és azt akarom hogy vége legyen de nem tudok véget vetni neki mert nem vagyok képes elmondani neki hogy nem szeretném ezt a barátságot. Vagy inkább szimplán ignorálnom kellene? Nagyon félek a következményektől mert van egy közös barátunk akivel nem tudom mi történne. Félek hogyha tovább maradok ebben a barátságban akkor az befolyásolni fogja a tanulmányaimat és majd a jövőmet. Mit tegyek?
2022. okt. 16. 02:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mész legközelebb a pszichológushoz, akkor ezt is feltétlenül beszéld meg vele.
2022. okt. 16. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne érj rá. Mondd, hogy mostanában nagyon elfoglalt vagy. Szép csendben lépj ki ebből. Talán így elkerülheted a hisztit is. Nem tűnik úgy, hogy érdemes lenne nyíltan közölni vele, hogy a terhedre van.

Semmi értelme ennek a “barátságnak”, fölöslegesen rabolja le az idődet, energiádat. Ha keres, ne válaszolj. Kapcsold ki az ismerőseid közül, vagy alakítsd úgy, hogy ne tudja követni, mi történik veled. Ne vegyél tudomást a megkereséseiről. Pszichésen is lehúz. Te nem vagy képes a problémáit a hátadon vinni.

2022. okt. 16. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!