Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan fogadjam el, hogy...

Hogyan fogadjam el, hogy barátok nélkül maradtam?

Figyelt kérdés
Első éves egyetemista vagyok, és egyre nyilvánvalóbb hogy nem lettek barátaim. Középsuliban tökre könnyű volt minden, volt egy 2 fős társaságom akik szoros barátaim voltak emellett az egész osztállyal is jóban voltam. Idén viszont minden széthullott. A régi barátaim más városban vannak, remekül érzik magukat, megvan az új saját baráti körük és érzem, hogy annyira már nem vágynak ide vissza, terhelni pedig nem akarom őket azzal hogy fogadjanak engem maguknál nem akarok odapofátlankodni. Ami engem illet elég jól indult minden sokakkal jóban voltam, beszélgettem, de menet közben mindenki kikopott mellőlem és azt vettem észre hogy egyedül maradtam egy lánnyal hogy már csak ketten vagyunk haverok. Ő viszont elkezdett beszélgetni egy másik lánnyal aki engem valamiért nem bír szerintem (nem csináltam semmit, vele is beszélgetni próbáltam de olyan mintha untatnám). Szóval kezdek felesleges harmadik lenni. Nincsenek olyan barátaim így akikről érzem hogy stabilan egy kör leszünk később is. Mit tehetnék hogy ne maradjak egyedül? Próbálok nyitott maradni de egyre nehezebb mert szomorú vagyok a helyzet miatt. Vagy csak fogadjam el hogy ez van majd lesz jobb is?

2022. nov. 5. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Ne fogadd el hogy barátok nélkül maradtál, hanem tegyél ellene. Ha a régi barátaid, osztálytársaid jól érzik magukat nélküled, nem tartják veled a kapcsolatot, akkor felejtsd el őket, keress új barátokat.


Biztos szervez elég sok programot az egyetem, menj el azokra, próbálj meg új embereket megismerni. De egyetemen kívül is biztos vannak programok/rendezvények amikre el tudsz menni, előny ha érdekel amúgy is, mert ott olyanokkal tudsz ismerkedni akiket szintén érdekel és rögtön van is egy közös téma kezdetnek.


Tudom, nehéz megtalálni azokat akikkel valóban jól érzed magad és van bennetek elég közös, de ne add fel semmiképpen sem, attól nem fogod jobban érezni magad ha megpróbálod elfogadni hogy egyedül vagy, hidd el.

2022. nov. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi barát sose kopik ki mellőled es nincs olyan h a terhére vagy.


Másrészt valóban ápolni kell a kapcsolatokat mert csak úgy maradnak meg.

2022. nov. 6. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gondolj arra hogy barátok közt sem jobb.


https://www.youtube.com/watch?v=r1nHenIG3NQ&ab_channel=Lexta..

2022. nov. 6. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez volt első évben. Elég magányos időszak volt.


Emiatt most második évemben csatlakoztam egy clubba itt az egyetemen. Egészen jól haladok ismerkedés terén.

2022. nov. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

27 leszek, már gimiben se lettek barátaim. Egyetem alatt végképp nem lett, míg mindenki bulizott és dolgoztam.

Most pedig már nem hiszek benne,hogy valaha is lesznek barátaim. Senki se hív el, de nem is csodálkozom rajta, nem lehetek egy érdekes ember.


Szerencsére ezenkívül van párkapcsolatom, van életem és hobbiai,Cèljaim. A cèlkitűzèsek közül ki is húztam azt H valaha is lesznek barátaim. Ezért én most kevesebb lennék?

Nem érdekel, bárki bármit mond rám. Amúgy is magánügy, nincs a homlokomra írva.


A páromat pedig nem birtoklom,oda megy a barátaival ahová csak akar. Én is szoktam magamnak programokat csinálni

2023. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!