Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nincsenek barátaim?

Nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy problémám, nincsenek barátaim. Vannak személyek, akikkel, ha összefutok, megkérdik hogy vagyok, hogy megy az élet stb, de ezzel ennyi. Senkivel sincs közös témám, pesszimista, unalmas és szerencsétlen vagyok. Hiába hívok el valakit, ha nem tudom szóval tartani. És túlságosan félek a kudarctól, mert tisztában vagyok vele, hogy előbb-utóbb az lesz a vége. Ráadásul most az új iskolában is egy rakás egymást kiosztó, közönséges, kétszínű emberrel kerültem össze.

Valaki nem tudná mondani valami biztatót? Létezik olyan ember akinek egy barátja sincs, egy se? És milyen élete van neki? Mit tehetek én, hogy bátrabb legyek?

Előre köszönöm a hasznos válaszokat!



2022. nov. 10. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Én is így vagyok, nem vagy egyedül. Már nem is vágyom annyira rá. Megszoktam hogy cserélődnek az emberek körülöttem.
2022. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Nekem sincsenek barátaim. Elvagyok a magam kis világában. Mondjuk én mentálisan is beteg vagyok.
2022. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan ez van velem is
2022. nov. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Bíztatót?

Nos attól, hogy elmondjuk, hogy másnak is szar, neked miért lesz könnyebb, jobb?

De nézz néhány hajléktalant, szerintem ezerszer szarabb a helyzetük, mint neked.


Amúgy meg valószínűleg többek között az a bajod, hogy szorongsz. Ezen azért lehet segíteni, nem egy lehetetlen dolog.


Nincs témád?!

- keress valami hobbit, mélyedj el benne, máris lesz legalább egy. Olvass, legyél tájékozott több dologban, máris hozzá tudsz szólni dolgokhoz.


Igenis keresd másoknak a társaságát, akkor is, ha félsz a kudarctól. Szerinted mikor lesz 5, 10, 50 év múlva szebb, jobb életed lesz, ha bezárkózol, hogy védd magad a kudarctól, vagy ha próbálkozol, és x csalódás, vagy y próbálkozás után találsz egy-két barátot, néhány havert, egy barátnőt?


És az is baromi nagy érték, ha megtanulsz a másikra odafigyelni, segíteni, nem csak a saját nyűgödön nyafogni. Mert a nyafogás az, ami tényleg unalmas másoknak!

2022. nov. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Eddig azt hittem hogy vannak ,de aztán rájöttem hogy nagyon nem azok,nem vagy egyedül
2022. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom egyben a legjobb barátom is. Nem mondom, néha hiányzik, hogy legyenek barátaim, de úgy érzem túl sok energiát öltem bele a hamis barátok fenntartására, ezért feladtam, és ezért már nincs mellettem egy sem. Mi a jobb, egyedül lenni vagy olyannal "erőltetni" a barátságot akivel egyszerűen csak te adsz bele vagy amiért küzdeni kell, hogy fennmaradjon? Az igazi barátságok mindig maguktól jönnek, erőltetni nem lehet.

De ehhez valóban kell egy hobbi vagy egy érdeklődés, ahol emberekkel tudsz megismerkedni és közös téma is lenne. Keresd meg, hogy téged mi érdekel, és először saját magaddal barátkozz össze, aztán majd menni fog magától, csak ne erőltesd. Értékeld magad, attól még nem vagy kevesebb, mert nincsenek barátaid. Sokaknak nincs, mert igaz barátokból kevés van, de nem lehetetlen találni. :)

2022. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Barátokon kívűl létezik más elfoglaltság is, én őszintén most távolodok el a 2 legjobb barátnőmtől. De így is jól tudom érezni magam, edzek, közben zenét hallgatok, elkezdtem odafigyelni arra, hogy mit és mennyit eszek,most 7 év német (szenvedés után) a nyár alatt megtanultam majdnem tökéletesen angolul beszélni és most elkezdtem egyedül újra a németet és a koreait + elkezdtem egy tök jó új (angol) könyvet olvasni. Szóval jó egyedül is lenni, de én már nem bírtam a lelki problémáimat és segítséget kértem a 2 évfolyamtársamtól. Kedvesek voltak (meg azok is) és segítettek nekem.

2022. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Ajánlom neked ezt a filmet. Épp ma találtam rá, és engem eléggé megfogott. Talán téged is megérint, megszólít.

https://www.youtube.com/watch?v=HYjf12IAMAo

2022. nov. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz ez mindig így. A kamaszkor nem könnyű, de abszolút kinőhető. És már közben is lesznek barátaid, ne félj. Csak ne akard nagyon görcsösen, de rugózz azon, hogy ez így mennyire nincs rendben, hanem lásd meg a jó oldalát és tanuld meg élvezni azt is, amikor egyedül vagy - aztán majd amikor lazábban állsz hozzá, meglátod, hogy lesznek barátaid.

Egyébként meg nagyon de nagyon sokan pontosan ugyanúgy éreznek, mint te. Nézz végig magatokon: egy csomóan pont olyan magányosak, mint te, alig várják, hogy legyen barátjuk, például pont te! :)

Fel a fejjel, tanulj, sportolj, olvass, okosodj - akkor egyre több dologhoz hozzá tudsz majd szólni és így egyre több emberrel szóba elegyedsz, és minél több embert megismersz, annál inkább lesznek köztük barátaid is! :)

2022. nov. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
86%

Szia!

Én nekem 3 évig, csak olyan "barátaim" voltak, akikkel váltottam pár szót. Most új osztályba kerültem, sok régi osztálytársam jött át, akik közül 1 olyan ember van akit barátomnak nevezhetek. Azelőtt akikkel jóban voltam (és átjöttek), velük nem sokat beszélek. Azzal az 1 emberrel tudok beszélni. De ezen kívül senkivel. Ha kell beszállok a beszélgetésbe, de ha nem muszáj akkor nem szólok bele.

2022. nov. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!