Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A férfiaknak miért van több...

A férfiaknak miért van több barátja, mint a nőknek általában?

Figyelt kérdés

Sokkal többször hallok olyan hírt, akár rádióműsorban, akár a munkahelyemen, hogy Jóskának volt a hétvégén az 50. szülinapja, 30-an gyűltünk össze. Vagy a rádióban az egyik műsorvezető egy 120 fős szülinapi bulin volt, ahol egy férfi 60. szülinapját ünnepelték.

Ezen elgondolkoztam, és egyetlen nő nem jutott eszembe, akinek bármilyen kerek szülinapot ünnepeltek volna az elmúlt 10 évben.

Akiket ismerek, szinte kizárólag a férfiak büszkélkedhetnek baráti körrel. Akár több évtizedes. A nőknek meg alig.

Szerintetek mi az oka ennek?


2022. nov. 14. 12:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
54%

Ez egyáltalán nem általános....


Inkább az, hogy a nők kevésbé akarják deklarálni az életkorukat, és még hangsúlyozni is ilyen bulival.


De az én környezetemben bőven vannak barátnők. Bár legtöbbször férjekkel együtt járunk össze (egyetemi baráti kör), néha vannak csak női programok, kirándulások, kávézások ,stb. is. Akár 20-30 fős is.

2022. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%
Én pont hogy azt vettem észre, hogy bizonyos iq szint felett a férfiak sokkal nehezebben barátkoznak. Akinek a piálás/nőzés nem program, és a felszínes csevejben nem jó, az sokkal nehezebben találja meg a hozzá hasonlókat. Pedig vannak ilyenek sokan, csak a kapcsolatteremtés megy nekik gyakran nehezen.
2022. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
Az kb a legdurvább félreáltalánosítás ezen az oldalon. Meg is szédültem tőle egy kicsit.
2022. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%

Sok család még nagyon hagyományosan működik, és nem a pozitív értelmében. A férfi dolgozik, aztán annyi. A nő dolgozik, házimunka, ügyintézés, gyerekek. Kevesebb ideje van.

Na, meg sok férfi úgy gondolja, hogy az ő felesége ne mászkáljon, persze a férfinek szabad.

Sajnos fiatalok is sokan így élnek. Nekem is van olyan barátnőm, akit a férje mindenkitől eltiltott. De persze a férfi ugyanúgy megy, találkozik a barátokkal.

2022. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%
Férfiak könnyebben alakítanak ki barátságokat, nőknek nagyobb érzelmi mélység kell ehhez.
2022. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%

Sokszor a gyermekvállalás is belerondít a baráti kapcsolatokba.

Ha a gyerek kicsi, a nő az első fél évben jóformán egyáltalán nem mobilizálható, és utána is alig. Ezzel szemben a férfi tradíciónálisan az első dolga, hogy berúgjon a haverokkal (tejfakasztó) és valójában alig-alig esik ki a baráti társasgból.

Szóval ha a nőnek van is korábbról baráti társasága, sokkal jobban megszenvedi a gyermekáldást.


A nagy szülinapozásokra meg általában a férfinek van igénye, a nőknek kevésbé. Hisz miből áll egy szülinapozás? Emberek összecsődítése, ok. Étel beszerzése? Hagoymányosan a nő dolga, majd ő megoldja. Piálás, ok.

És hagyományosan a nő heti 7 napban figyel a család élelmezésére, szóval egy nagyobb adag ember megvendégelése csak több munka neki. És ha neki lenne szülinapja, háb elég valószínű, hogy a férfi nem venné át ezt a feladatot tőle.


Erre jó példa pl szüleim (N60, F69). Apám szeret sütögetni, bográcsozni. Ami úgy néz ki, ohgy ő megyújtja a tüzet és ciccent egy sört. Előtte anyám elmegy boltba, megveszi az ételt, feldarabolja, előkészíti, kikészíti a fűszereket. Apám nagy szakértelemmel belerakja őket a bográcsba vagy nyársra húzza, majd ha kész megeszi. Anyám elmosogat.

Egy ideje nincs sütögetés/bográcsozás, mert anyám azt mondta (idézem ) "a kis fszom fog annyit dolgozni azért, hogy aztán vajaskenyeret egyek, mert úgyis utálom a bográcskaját, majd ha apád bográcsozni akar, akkor majd elintézi az egészet. Annyit hajlandó vagyok beletenni, hogy bevásárolok, mert apád csak a drága és szar termékeket találja meg." :D

2022. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
35%
Haverok vs barátok. Mennyiség vs minőség. Nem tudom, a nőségem miatt (sztem nem), de nem tudok olyanokkal jól szórakozni, akiket alig ismerek. Ahhoz meg, hogy 30 embert annyira megismerjek, mint a 3 barátnőmet, annyi idő kéne, hogy munkára, párkapcsolatra nem lenne időm.
2022. nov. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
A nok serodekenyebbek
2022. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
0%
Én pont fordítva látom. Az én körömben minden lánynak több barátja van mint általában a fiúknak. Bár én 18 éves vagyok szóval a tinikről beszélek
2022. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
37%
Nem szeretnék általánosítani, de szerintem sok férfi egyébként is sokkal nyitottabb, valahogy hajlamosabbak egymás felé jobban nyitni, úgy fogalmaznék, hogy nem olyan gátlásosak, nem okoz gondot, hogy szóba elegyedjenek egymással és nem is agyalnak azon, hogy jaj mit gondol a másik ha én megszólítom. Pl a barátomnak viszonylag nagy baráti, haveri köre van. Volt, hogy egy autós csoportban ismerkedett össsze egy-két helyi sráccal, akikkel aztán személyesen is találkozott, később ebből rendszer is lett, hogy egy-két hetente összefutottak, dumáltak, ittak egy üditőt /mert hát kocsival mentek/, aztán idővel munka, család stb miatt megszakadtak ezek a talik, de azért mai napig tartják a kapcsolatot. Vagy olyan is volt, hogy egy online játékban ismerekdett meg valakivel, találkoztak élőben is, szintén egy több éves barátság lett belőle, jó lehet felületes kapcsolatok, de van egy gyerekkori legjobb barátja, akire tényleg bármikor lehet számítani. Nekem sokkal nehezebben megy a barátkozás, lehet mert nő vagyok, lehet mert alapból is visszahúzódóbb vagyok, fogalmam sincs, de gimi óta nem nagyon volt szoros baráti kapcsolatom. Suli után kb mind egyetemre mentünk, más városba, én pl az ország túlsó felébe és egyszerűen elkoptak a régi barátságok, jó néha írunk egymásnak, hogy mi a helyzet, de semmi mélyebb. Egyetemen meg, aki nem volt kolis az kicsit kívülállóbb is volt és én amúgy se szerettem ezeket az ivós programokat, szóval ja nyilván nem sokat tettem, hogy barátokat szerezzek. Más közegben, munkahelyen pl már a legtöbb nőnek párkapcsolata, családja van, ami mellett nem igazán fér bele egy őszintébb barátság kialakítása, plusz sokaknak ilyen idős korára van barátnője, nincs szükség még egyre. Nekem ezek a tapasztalatim. A férfiakban valahogy nagyobb a falkaösztön? nem tudom ez e a jó szó, de mikor a butik előtt áll két-három pasi és csak elég összenézniük, és máris kialakult egyfajta megértés egymás felé, hogy "ja a te csajod is órákon át vásárol mi".
2022. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!