Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudja hogy felnézek rá, de...

Tudja hogy felnézek rá, de kigúnyol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki valamilyen szinten a példaképem is mert nagyon okos. Sosem érzékeltettem vele mennyire felnézek rá, de nem is titkoltam el.Ő viszont folyamatosan odaszúr nekem valami miatt, szinte keresi bennem a hibát. Elegem van ebből, mit tegyek?

2022. nov. 20. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Szakitsd meg a kapcsolatot

Ha ezt csinálja csak nem olyan okos!

Nem tud egy alap nevelési dolgot, hogy nem bántunk másokat.

Ha felnőtt ezt meg végképp tudnia kellene

2022. nov. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem se tartsd vele a kapcsolatot, ha ki szokott gúnyolni.
2022. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mérgező kapcsolat. Nincs okod felnézni rá ezek után.
2022. nov. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Wow, persze, szakítsa meg egyből a kapcsolatot... hogyne... idióták.


Kérdező, feltételezem a tagekböl, hogy barátok vagytok. Mi lenne, ha ezt, amit leírtál, elmondanád neki és megkérnéd, hogy ne tegye?

2022. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

4-es itt egy idiótát lehet csak látni, és az te vagy.

gondolom mazochista vagy. mások nem azok.

Kérdező, nincs miért felnézned erre a pofára.

2022. nov. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
46%

#5 Persze, nyilván érdemes eldobni egy kapcsolatot egy olyan dolog miatt, ami akár lehet egy félreértés is.


Miért tanácsoljátok neki azt, hogy viselkedjen úgy, mint egy sértődött 10 éves kisgyerek?


Az emberek szokták egymást néha csipkedni. Nem mindig tudod, hogy mi jár a másik fejében. Beszélj vele! Könnyen meglehet, hogy nem tudja, hogy neked ez rosszul esik.

2022. nov. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6.

Szerintem ha tényleg folyamatosan odaszúr neki az illető, akkor nem a barátjaként tekint rá. Vagy ha igen, akkor meg nem valami jó barát.

2022. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 vagy esetleg ez a "barát" sem túl jó kommunikációból(mint ahogy a kérdező sem) és így reagál valami régebbi sérelemre. Erre tök jó megoldás lenne, ha a kérdező odamenne és azt mondaná:


- Figyi, mostanában ezt meg ezt csinálod, ami nekem nem esik jól. Miért csinálod? Nem hagynád abba?


Őszinteségre a legtöbb ember őszinteséggel reagál. Erre a mondatra vagy az lesz a reakció, hogy "Bocsi, nem akartalak bántani vele", vagy kifakad és kiböki, hogy milyen régebbi megbántódás miatt mondja ezeket, esetleg kiderül, hogy milyen más oka van erre. A lényeg a lényeg, hogy 99%, hogy ezt a konfliktust meg lehet oldani úgy, hogy beszélnek egymással őszintén.


Persze, ha a kérdező hallgat az első három fantasztikus tanácsára, akkor 100%, hogy a kérdezőnek egy baráttal kevesebbje lesz. Ráadásul egy olyan valakit veszít el, akire még fel is néz... csak azért, mert inkább megsértődve kussol, minthogy erőt vegyen magán és felnőttként viselkedjen.

2022. nov. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!