Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit kéne tennem? 18/L

Mit kéne tennem? 18/L

Figyelt kérdés

Hosszú lesz...nagyon köszönöm annak aki elolvassa

Körülbelül 2 éve veszítettem el a barátaim, mikor középsuliba mentem, szétváltunk.. Az osztályba nem tudtam beilleszkedni. Aztán idén nyáron minden megváltozott. A régi legjobb barátnőm elhívott egy táborba, és megint nagyon jóba vagyunk. A másik barátnőmmel is sokat találkoztam nyáron, így vele is megint jóban vagyunk. És erre ősszel 2 osztálytársammal nagyon megkedveltük egymást, és a barátaim lettek. Nagyon jól elvoltunk, de úgy érzem ennek vége. Mármint a volt legjobb barátnőm összejött valakivel, és azóta nem létezik más számára. És igen tudom, hogy ez így van, és hogy csak önző vagyok, de nem ez határokat ölt. A srác zűrös, de úgy igazán...drog..meg ilyenek. Kihasználja a barátnőm minden pénzét rákölti, (mármint a barátnőm a srácra) de ő semmit nem vesz neki. Minden reggel kaját vesz neki, és amikor a múltkor mentünk kajálni, akkor is ő fizetett neki mindent. És állandóan rosszul van, ha nincs vele, fáj a feje, és állandóan azon rágódik, hogy mit csinál. Teljesen elzárkózott a külvilág elől, és már nincsennek barátai, csak én. De én sem számítok, csak akkor beszélünk, ha ráírok, csak akkor találkozunk, ha nagy nehezen ráveszem, és akkor is mindig ott van a barátja. Az osztálytársaimat is úgy érzem, hogy annyira nem bírnak, de lehet, hogy ez is az önbizalomhiány miatt van. Vagy csak paranoiás vagyok. Egyszerűen állandóan szorongok, hogy majd ők sem lesznek, és megint egyedül leszek. De nem szeretném ezt érezni, egyfolytában azon rágódni, hogy megint magányos leszek. Köszönöm aki elolvassa, és tud erre a bonyolult helyzetemre írni valamit, kérlek ne írjátok, hogy önző vagyok meg ilyesmi, mert nem szeretnék a barátnőmnek rosszat, de látom, hogy ez nem jó neki.



2022. dec. 21. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerezz olyan barátokat akik tényleg igazi barátok, csak ezt tudod tenni. A felszínesek el fognak tűnni idővel.
2022. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondd el neki, hogy te hogy látod a kihasználást, és ezzel megtetted, amit tenned kell. Szét nem szedheted őket, meg kell várnod, amíg kiábrándul belőle.


18 évesen nemsokára új közegbe kerülhetsz (egyetem vagy munkahely), ott köthetsz új kapcsolatokat. Sok ember egyáltalán nem tartja a kapcsolatot volt iskolai osztálytársaival, mégis elvannak.

2022. dec. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 NTBS ***** válasza:
100%

Őszinte beszélgetés.

Aztán majd mond valamit barátnőd.

Ha úgy alakul vonulj hátrébb, de legyél elérhető.

Minden rossznak vége lesz egyszer.

És szerezz új barátokat.

2022. dec. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Igen beszélek vele mindenképp. :)
2022. dec. 21. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmondhatod neki a veleményed, de ne próbáld meg ráerőltetni. Kell ez neki, majd tanul belőle. Ha eddig nem lépett ki belőle, nem miattad fog.

Barátkozni meg máshol is lehet, gondolom nem csak suliba jársz meg haza.

2022. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy barátnőm általános suliba ismertük meg egymást egy versenyen azóta jóban vagyunk,viszont amit te is írtál neki is lett egy kapcsolata és így már nem az igazi mint akkor volt. Szerencsére az a fiú nem ilyen,ha hívom jönnek is. De valahogyan csak zavar hogy ott az a fiú nem tudok vele beszélgetni sem úgy. Tényleg nincs azzal a fiúval semmi gond mert normális de zavaró.
2022. dec. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De amúgy lifehack, te is szerezz pasit és az majd leköt. :D

(Neem magamra célzok, dehogy, nem tennék olyat, soha [írj])

2022. dec. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy önző.

Neked is szükséged lenne rá hisz a barátok elvileg azért is vannak hogy egymást támogassák.


Nagyon átérzem a félelmed, tudom milyen attól tartani, hogy megint egyedül hagynak.


Kedves a barátnődtől, hogy gondoskodó a srác fele, de a srác egyrészt lehet kihasználja másrészt lehet anyakomplekszusos és a barátnőd ezt pótanya szerepet magára vette akarva akaratlanul.


Az osztálytársaid terén jó látni hogy észrevetted, lehet az önbizalomhiány egy háttérprobléma.


Ezzel én is küzdök néha a közösségemben.


Én amit látok így a leírtakból, nagyon odafigyelő, gondoskodó lány lehetsz akiben rengeteg szeretet van.

:)

2022. dec. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!