Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy hívják azt a tulajdonságo...

X0 kérdése:

Hogy hívják azt a tulajdonságot hogy valaki nem barátkozik mert minek?

Figyelt kérdés
Semmi igénye sincs rá, számára semmi jó sincs benne, a fenntartása meg csak nyűg, elmegy vele az idő, semmi jó sincs benne hogy mással együtt van, nincs egyedül. Óvodában például, ha mondják hogy barátkozzon, meg is mondják hogy szószerint mit mondjon, stb. akkor ugye mivel úgyse akar mással együtt játszani, stb. csak az időt veszi el, csak nyűg ha a másik hívja hogy játsszon vele, stb. ezért direkt igyekszik felbontani a kapcsolatot. Az világos, hogy sokszor hasznos ha nincs egyedül, itt nem a szándékos rossz kapcsolat a cél, jóban akar lenni mindenkivel, de nem barátkozni. Például egy vadidegennél is, ha mondjuk kérdezik a nem barátkozótól mennyi az idő, megmondja, nyilván fordítva is. Ha keres valamit az egyik, az utcán egy vadidegen is meg szokta mondani, hol van. Csak erre vágyik, kölcsönösen, nem rossz viszonyra törekszik, de ezért nem akar mással együtt lenni, felnőttként vele együtt járni a kocsmába vagy akár máshova is, de nyilván ha az egyiknek boltba kell menni, és segítség kell neki, akkor segít ő is és neki is segítenek. Mint mondjuk amikor lomtalanításkor a szomszéd segít levinni a lépcsőn a tönkrement ágyat, de ehhez nem kell külön barátkozni. Ez egy pszichológiai tulajdonság, a neve érdekelne ha van neki, nem találtam kifejezetten pszichológia témakört. Az tehát világos, hogy miért van előnye ha valakinek van barátja, de hogy miért vágyik valaki eleve rá hogy együtt legyen valakivel, barátkozzon, azt valaki megpróbálhatná elmagyarázni. Azt mondják az 50 éven felüli apák fiúgyermekei ilyenek, és az átlagnál jobbak matematikából. Az én apám 53 2/3 éves volt amikor születtem, és matematikai kutatást végzek.

2022. dec. 23. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

Antiszociális

Introvertált

2022. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Én is ilyen vagyok, amit az 1# írt.

De szóba jöhet a traumatizálás is.

2022. dec. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Amit az első ír, az hülyeség. Az antiszociális a pszichopata és a szociopata gyűjtőneve, az introvertáltat pedig a magányos tevékenységek töltik fel, de ettől még nem emberkerülő.


Aki nem akar szociális kapcsolatokat, az ASZOCIÁLIS.

2022. dec. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

A 3-as leírta és pontosan!

Sokan keverik az aszociálist, az antiszociálissal.

A válaszhoz még annyit, hogy lehet nem kapcsolat függő.

A matekhoz annyit, hogy én is jó vagyok benne, persze csak az alapokig, és aszociális vagyok erősen, viszont nem volt apám ötven felett...

2022. dec. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 26 évesen ugyanígy vagyok. Gyerekkoromtól kezdve ez van. Magamtól nincs igényem kapcsolatra semmilyenre, persze ha odajön valaki kedves vagyok meg minden, de túl komoly kapcsolatot nem építek ki, nem is nagyon tudok, de nem baj mert magamban jobban szeretek lenni.


Én viszont magamnál autizmus spektrumzavarra gyanakszok, mert azóta munkában adódtak olyan események ahol rendesen kibukott hogy nem veszem észre mások mit akarnak, mit hogyan kérnek, mikor viccelnek mikor nem, nagyon nehezen illeszkedek be, szinte nem is megy, lefagyok szociális helyzetekben ilyenek. Ha lesz lehetőségem, kiviszgáltatom, mert bajaim nagy többsége innen ered.


Esetleg nézz utána magasan funkcionáló autizmusnak, régebben asperger-szindrómának nevezték.

2022. dec. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen, ez az autizmus vonal gyanús, nálam is, negyven fölött vagyok már, de az utóbbi időkben jöttem rá.

Például iskolában a szünetet végig álltam mindig az udvaron a csengő alatt. Hasonlítok az 5-ös válaszolóhoz nagyon.

A 4-es voltam.

2022. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Párom és sógorom apja 52 illetve 55 éves volt, mikor a fiai születtek.


Mindkettő mérnök lett, de matematikából a párom az, aki nagyon penge.


Sógorom szokott másokkal haverkodni, vannak barátai is, de velük max heti 1x ha találkozik.

Párom régebben nagyon barátkozós, társasági ember volt, állandóan ment valahova, koncertezni, kocsmatúrára, házibuliba, néha ő maga zenélt koncerten.

De 30-hoz közel már nem sok emberrel tartja a kapcsolatot, általában itthon van, videójátékozik, vagy a bátyjával megy ki horgászni.

Ha társaságban vagyunk, vagy családi összejövetelen, akkor a párom a hangadó, a társaság közepe.

Sógor néha becsatlakozik, de pár perc után megunja és lelép onnan.

2022. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Munkamániás de amúgy másban lusta. Mert a barátkozásba sok időt és figyelmet kell fektetni, és ehhez nincs kedve, akkor már inkább dolgozik, vagy hasonló munka jellegű dolgokkal foglalkozik. Én penge vagyok matekból amúgy, de szociális, és huszonévesek voltak a szüleim mikor születtem.
2022. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6%
Mentálisan beteg. Menjen pszichológushoz
2022. dec. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es: még arra se gondol hogy ez megváltoztathatatlan. Egyébként pedig a kérdés a neve volt. Egyébként meg akinek nincs rá igénye, az amúgy se akar megváltozni, és kész.
2022. dec. 24. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!