Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy új barátságnál mindig...

Egy új barátságnál mindig szorongok, hogy elég "menő" legyek és ezért túlgondolom mire mit válaszoljak. Ez ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos mindig nagyon kevés barátom volt.

Autista is vagyok.


Igyekszem menőnek tűnni ha egy új potenciális barát feltűnik. De emiatt sokszor órákig képes vagyok azon töprengeni egy Messenger-üzenetre, emailre stb mit érdemes válaszolni.


Hogy írjam úgy, hogy érdekes is legyen és átvezessen egy új témára stb.



2022. dec. 13. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2022. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mások hogy vannak vele, de én utálom, ha valaki másnak akarja mutatni magát mint ami. Mi lenne, ha csak simán önmagad adnád? Ha valaki megkedvel akkor jó, ha nem, akkor is jó. Nem szerethet mindenki.
2022. dec. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Az nem baj, ha odafigyelsz arra, hogy miket mondasz vagy írsz, de kevéd idegesítőbb dolog van annál, mint ha valaki, aki alapvetően nem "menő", annak akarja mutatni magát.
2022. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem arról van szó, hogy a kérdező másnak akarja magát mutatni, hanem arra gondol most, hogy szeretné ha kedvelnék őt.

Megértelek, 15 évesen én is ilyen voltam. De a helyzet az, hogy ha valakinek nem vagy szimpatikus és ő el is dönti, hogy nem bír, tehetsz akármit, nem fog kedvelni. Bármit is teszel, hogy elnyerd a szimpátiáját, ő azt tolakodásnak fogja tekinteni. De akinek alapjáraton szimpi vagy, akkor szimpi vagy neki és kész.

Amit tehetsz az az, hogy udvarias vagy, de túl aggódni nem kell. Ráadásul, ha rágörcsölsz, azt amúgy észre is fogják venni.

Különben meg mindig is lesznek olyanok is, akik bírni fognak.

2022. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4-es jól értette amire céloztam.


Köszönöm.

2022. dec. 14. 20:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól mondja 4-es!

Csak add magad, így csak az fog barátkozni veled, aki így fogad el. Neked is kellemesebb lesz így.

Nem sok barát kell, hanem jó barát kell.

2022. dec. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell menőnek mutatnod magad. Sokan pont hogy jobban értékelik a hitelességet, ha nem játszod meg magad, hanem odafigyelsz a másik emberre.
2022. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
38%

Mi mindig luxusban éltünk, meg volt mindenem, de a szívem és eszem mindig helyén volt. Tudtam, ha valaki alapjáraton önazonos, kedves, nem gonosz és nem nyaliskodik. Így a legjobb barátaim a suliba krumpliprószát csomagoltató éthordós fiú volt. Őt mindenki kinevette, mert zsíroskenyeret vagy prószát stb hozott, szerintem meg mindenki azt amire fut, vagy amit szeret. Sosem szégyellte, és a tájszólását sem. Ezért bírtam. Rajta nevettek, ő meg visszanevetett. Na hány gyerek tudna ilyet? Szóval érted!

A fiam egy autista, de zseni. Egy barátja van, a humor a közös alaphang. A többi tök ellentétes, már a suli is más de keresik egymást. Nem kell masnak menőnek tünnöd. Magadnak légy menő. Hajrá! A maga módján mindenki menő valamiben. Te csak légy jó ember. Puszil egy anyuka, aki hisz benned! Menő vagy, írd nekik amit gondolsz, ne ragozd túl.

2022. dec. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%

8-as, leírtad, hogy luxusban éltél, mindjart lepontoznak! Már nagyon elegem van az ilyesmiből!

Én is kaptam ilyen igazi ok nélküli utálatot, amikor videkre költözve elmondtam, hogy Budapesten születtem, éltem. Onnantol mindjárt zordak velem, bunkópestiznek, pont ők, akik épp bunkók velem... Pedig olyan szívesen baratkoztam volna itt is az új lakóhelyemen! :(

Sok baratom már külföldön él. Nagyon nehéz új barátságokat kötni a 4. X után, de azért próbalkozunk a párommal.. De online is csak messze lakókkal barátkoztunk össze. Úgy hiányzik az összejárós barátság!


Önazonosság, normalitás, megelőlegezett tisztelet. Szerintem ez az alap. En is szívesen lennék a baratod.


Autista gyerek: Azt hallottam, hogy az autistaknak nehezen megy a humor.

Vagy ez is csak egy sztereotípia?!

2022. dec. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9. Nem baj ha lepontoznak, lehet csak félreértenek, hisz az autisták szó szerint vesznek mindent. 😉😊 a nagyfiam is olyan. Mondok neki valamit, és nem is azt érti ami a lényeg. Józan paraszti esze nincs, azt mindig elmondjuk neki hogy adott helyzetben mit kell tenni. Alakul a gyerek. Pl. Egyáltalán nem empatikus, de anyu tegnap sírt hogy hiányzik a mama neki, és ő magától átment megvígasztalni. 😊 lehet azért erre is gyúrni, s az idegrendszer 30 éves korig fejlődik, sokat kell mozogni.

Egyébként nekünk is hiányoznak a barátok. Vannak, de a kicsi nagyon idegrendszeri fejletlen és nem jönnek át, hogy azt hallgassák hogy üvölt, ha úgy támad kedve órákig. Így én sem viszem át, hogy ott sírjon. Kicsit várunk, hogy ő is alakuljon.

Aki érintett egy kérdésben szerintem az tud olyan választ adni, ami hiteles, bár mindenki maga dönti el mit ragad ki belőle magának. Ha a luxust nem írom oda, akkor azért nem hiteles, mert egyébként le is tojhattam volna a mások által kinevetett fiút, de engem a bunkó emberek sosem érdekeltek. Általánosban volt egy fiú, látás-mozgás sérült. Mindig felrúgták, mindig segítettem, de úgy hozta az élet, hogy bár segítettem, ő a sok bántástól nagyon mogorva és bunkó lett. Nos így márnem tudsz vele barátkozni. Tehát a lényeg, hogy bármilyen emberben lehet jó-rossz. Nem a betegség-külső-anyagiak határoznak meg.

A kérdezőnek még mindig azt mondom akkor lesz boldog ha saját magát adja, azt el is fogadja és olyat keres, aki így bírja a fejét. A fiam pl mindig politikáról, háborúról stb beszél, de nem Orbán vagy ilyesmi, hanem történelem-hadi dolgok, mikor mi hogy merrevolt. Olyan okos én nem is értem, de mikor suliban elmeséli valami tanult kapcsán akkor tanárok és gyerekek mind sóhajtoznak, hogy te ezt már megint honnan tudod. Ugye tankok, fegyverek, időpontok, bármi.

Humor? Muszáj volt neki. Mert mi nagyon vicces emberek vagyunk ám. 😂

2022. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!