Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehet tenni bármit az ellen,...

Lehet tenni bármit az ellen, hogy ne veszítsem el a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés
Középiskola kezdete óta ismerjük egymást tehát pont 10 éve. Volt sok surlódásunk, de aztán mindig rá jöttünk, hogy a barátságunk fontosabb ennél. Nyilván mióta felnőttünk és dolgozunk kevesebbet tudunk beszélni és találkozni egymással. Ennek ellenére én próbáltam mindig megtartani a barátságunkat. Lassan 1 éve bejött a képbe egy másik csaj aki a kollégája lett. A csaj hasonló érdeklődési körrel rendelkezik, mint ő és külsőleg is hasonlítanak. Szépen lassan mintha átvette volna a helyemet. Mindig együtt mennek bulizni, ide oda utazni. Engem meg se hívnak vagy említik. Mindenből kimaradok. Nem érdekli a problémám vagy bármi ami velem történik. És a gond a barátnőm anyja nyiltan mondta neki a másik csaj az igazán neki való baràtnő ezt nekem is látnom kell. És ez nagyon bànt engem, mert a szivemet lelkemet bele adtam a barátságunkba tini korunk óta. Nem akarom kisajátítani őt. De a másik csaj, mintha nyiltan ellenem is lenne :(
2022. márc. 17. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Ezek szerint már nem akar barátkozni veled. Engedd el és keress te is új barátokat.
2022. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj te is másokkal barátkozni! Mutasd felé azt, hogy jól megvagy nélküle is. Azért az természetes, hogy akivel napi kapcsolatban van, ahhoz jobban kötődik. Akárhogy is nézzük, a suli már a múlt, a munkahely a jelen. Persze, nem kell végleg eltávolodni, vagy megsértődni, összeveszni, de már nem te vagy a legfontosabb, ezt be kell látnod. Ne hívd, ne keresd őt. Várd meg, míg ő keres. Ha programot ajánl, fogadd el. Ha ritkábban találkoztok, több mindent meg tudtok beszélni, kevésbé lesz felszínes a viszony.
2022. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A fontos, hogy hagyj neki teret.


Anno én is kétségbeesetten kapaszkodtam emberekbe és így kergettem el őket. Volt, hogy valaki annyira szimpatikus volt, hogy nem akartam, hogy a "szülinapokon felköszöntelek, de amúgy ne keress" kapcsolatra jussunk és kétségbeesetten kapaszkodtam bele, ami miatt ő úgy érezte, megfojtom és elmenekült. Fordítva is megtörtént. Nem találtam vonzónak, hogy valaki egy olyan kapcsolatot követel tőlem, amihez nincs kapacitásom és úgy éreztem, fojtogat, ami miatt még kevésbé volt hangulatom melegen tartani a kapcsolatunkat, így megsértődött és letörölt engem mindenhonnan.


Mondják, hogy a barátok jönnek-mennek, ez így is van és így természetes.


Nekem is van két egyetemi barátnőm. Élik az életüket, én az enyémet, nagy ritkán összejárunk, akkor olyanok a beszélgetések, mintha tegnap váltunk volna el.


Ugyanilyen munkatársak is vannak, állandóan együtt lógtunk, aztán új helyre ment, eltávolodtunk, de itt vagyok nekik és én is kereshetem őket. Ha összejövünk egy kirándulásra vagy teázásra, onnan folytatjuk, ahol évekkel ezelőtt abbahagytuk.


Most is megvannak a barátaim és tisztában vagyok vele, hogy majd idővel elkerülünk egymástól.


Ez így a ternészetes és csak úgy maradhat egészséges kapcsolatnak, ha nem eröltetjük.

2022. márc. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!