Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezhet barátokat az...

Hogyan szerezhet barátokat az ember felnőttként?

Figyelt kérdés
29 éves srác vagyok, párommal home office-ban dolgozunk. A korábbi és jelenlegi munkahelyen csak felszínes kapcsolatok vannak. Középiskolából is csak pár haver maradt, az egyetlen barátom skizofrén lett, és veszélyessé vált rám nézve, így ő is eltűnt az életemből.

2021. nov. 20. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem kell feltétlenül barát. Ezt nem lehet eröltetni. Attól még lehet értelmes életet élni.

Néha jobb egy felszínes kapcsolat. Elég, ha van akivel pár semmit mondó mondatot váltasz naponta. Lényeg, hogy legyenek emberek körülötted.

2021. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok, bár néha nekem be kell járnom dolgozni, párom meg nincsen, de középiskola óta nagyon lemorzsolódtak a barátaim. #1-essel egyet értek, ezt tényleg nem lehet erőltetni. Egy közös hobbi / érdeklődési kör jó alapot tud adni a barátságoknak.
2021. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló érdeklődés ill. közös programok. Én pl. szeretek túrázni, ilyen körökből is vannak haverjaim. Elindulhat a dolog akár egy közös forraltborozásból is.
2021. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Neten
2021. nov. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem például a baráti kapcsolatok megtartásával van gondom néha.


Mit tehetek akkor, ha a legjobb barátnőm öngyilkossági szándékáról számol be, annyira kilátástalannak tűnik a helyzete? Ha nem akar olyan segítségeket elfogadni, amilyeneket felsorolok neki?


Másik ugyanilyen aggasztó helyzet számomra, amikor krízishelyzetben rászorulok egy jogi szakértő tanácsaira, ő pedig a hülye celebvilágot hozza fel időnként példának, milyen gondolatai vannak velük kapcsolatban.


Vagy amikor kénytelen vagyok elviselni ugyanettől a személytől a nagyon durva vallási fanatizmust, a kőkeményt hittérítést elviselni és még azt is meg akarja szabni nekem, mikor hova menjek, mit csináljak, mit gondoljak és egy közös ismerősünkkel milyen viszonyban legyek...


Tehát amikor rájövök, hogy nárcisztikus személlyel van dolgom, de lépni nem tudok, mert egyébként meg a maga területén kiváló tanácsokkal tud szolgálni. Nehéz tűrni és nyelni, de ez van.

2021. nov. 21. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem hobbin keresztül sikerült többet is.
2021. nov. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!