Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek megéri külföldön...

Szerintetek megéri külföldön dolgozni barátok nélkül?

Figyelt kérdés
Egy nehéz szituációban vagyok ugyanis én és 2 barátom úgy döntöttünk, hogy spanyolországba akarunk dolgozni mivel egyszer élünk és miért ne. És volt egy interjúnk is egy 5 csillagos Spanyol hotel vezetőjével. És úgy látszik csak engem vettek fel és nem tudom menjek e ki nélkülük. Persze ez nagyon nagy lehetőség mivel ez az egyik legjobb spanyol hotel eurobapaban. Viszont attól félek, hogy nem találok ott barátokat és magamra leszek. Nem is a pénz miatt akarok ki menni hanem a lehetőség miatt, mivel nyelvet is meg szeretném tanulni és az angolt komfortosabban használni és buli lett volna együtt ki menni, viszont ez így eléggé ijesztő. Alapból a hotel vezetőjének eléggé tetszett a személyiségem meg minden szóval lehet ezért vett fel engem. Én alapból barátságos vagyok ha nyitottak rá az emberek, csak nem éppen az a kezdeményező tipus vagyok, de alapból ha valaki megszólít, akkor tudok barátkozni vele, de ez nem garancia. És van még egy lehetőségem egy másik interjúra menni újra a barátaimmal, viszont a fizetés nem lesz ilyen magas amilyen most és nem egy 5 csilagos hotelről van szó. Ha el megyek, akkor sokat is tenne ha egy ilyen hotel neve lesz az önéletrajzomba, de barátok nélkül nem tudom tudnám e élvezni az ottani életet.

2023. febr. 3. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen messze van a másik hotel az elsőtől? Csak mert ha a barátaidat felveszik a másik ehlyre, problem solved, majd munka után találkoztok, nincs abban semmi.


Ha meg egyedül kellene menni.... hááát kemény, de én azt mondom tűzz ki egy időintervallumot, pl fél év, hogy azt teljesíteni akarod, aztán majd ha letelik az idő meglátod hogy vagy, hogy megy. Ha kimész, nem muszáj örökké ott maradni, az is sok tapasztalat, ha csak egy időre mész ki.

De kemény lesz, az biztos.


Arra visoznt ne számíts, hogy az angolod job blesz a spanyoloktól:D Ők se beszélik:D

2023. febr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát eléggé messze. Az a hotel ahová engem vettek fel az spanyolország alján van, és a másik hotel egy spanyol szigeten van.


De azért fogom gyakorolni az angolt mivel alapból azzal fogok kommunikálni amíg nem értek spanyolul és mégis az emberek többsége akik hotelben szálnak meg azok nem spanyolok lesznek.

2023. febr. 3. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, szerzel új barátokat ;)
2023. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp menj ebbe ahova felvettek, próbáld ki, aztán ha úgy van később válthatsz te is vagy a barátaid is lehet találnak jobbat közelebb.


De ha ez egy jó munkahely akkor ez benne lesz az életrajzodban is és utána már könnyebv lesz köv jó helyre menni.

2023. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra jutottunk, hogy próbálunk keresni valamilyen munkát közel a hotelhoz nekik. De alapból ha nem találunk semmit, akkor sem hagyom ki a lehetőséget, minimum 4 hónapot kell kint legyek a szerződés szerint szóval ha addig nem tetszene valami, akkor el mehetek.
2023. febr. 4. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó döntés! Meg tényleg azt szerintem kezdőként nem látod, hogy mekkora érték az, hogy benne lesz az életrajzodban!
2023. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En amerikaba mentem hogy ugy hogy egy baratom sincs itt velem es itt sem lettek uj barataim.
2023. febr. 9. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én 9 éve költöztem el Mo-ról. a fiatalkori barátaim 30 fölött szinte elkoptak, újak nem nagyon jöttek (mármint akikkel ugyanolyan erős kötelék lenne köztünk, mint a fiatalkoriakkal). Két fiatalkori barátom maradt, ők szintén külföldön élnek (Skócia illetev Abu Dhabi) de 1-2 éve szoktunk találkozni. Itt, ahol élek újak nem jöttek, max ismerősöknek nevezném őket.
jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!