Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nyomaszt, hogy alig maradtak...

Nyomaszt, hogy alig maradtak barátaim, pedig úgy érzem jó barát voltam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


26 éves lány vagyok, van párkapcsolatom ami minden szempontból nagyon jó, erre abszolút nincs panaszom - úgy is érzem ez a része az életemnek ami rendben van.

Sajnos hiába próbáltam több barátnőmmel fenntartani, ápolni a viszonyt- ahogy egyre idősebb vagyok fokozatosan érzem hogy egyre jobban leszrnak -

volt 8 barátom korábban - gimis /egyetemi társaság valamint korábbi barátságok- na most jelenleg elmondható hogy összvissz 2 ember az akire tényleg számíthatok és még keresnek(de az a baj hogy ők az ország 2 másik pontján laknak így félévente 1x találkozom velük), a többiek totál lemorzsolódtak - annak ellenére hogy igyekeztem ápolni a kapcsolatot.

Volt egy nagyobb barátnői társaságom, 6-an velem ; itt pár lánynak volt egymással konfliktusa ami nem tudott megoldódni és teljesen feloszlott az egész, közösen már nem bandáztunk, ugyanakkor én külön-külön még tartottam egy ideig ezekkel a barátnőkkel a kapcsolatot - páran új baráti társaságot találtak maguknak(akik szinglik voltak még), páran meg küldöldre mentek, és azóta hogy kint vannak, és hiába írtam nekik, kölcsönösen nem írnak rám hogy vagyok stb- így el is engedtem már ezt, ami nagyon rosszul esik. Egyébként ugye van kapcsolatom de sose viselkedtem még a szinglik előtt sem úgy hogy csak róla beszélnék, vagy csak a pasimmal lennék együtt - én mindig is igényeltem a barátnős együtt töltött időket. Lehet az én személyemben is van kifogásolható és ezért morzsolódtak le, de őszintén ezt senki se mondta nekem.

A társaságból van 1 lány aki megsértődött rám egy gyerekes hülyeség miatt , ami miatt próbáltam bocsánatot kérni, de teljesen elérhetetlenné tette magát telefonon és messengeren is számomra, ami mai napig érthetetlen hiszen nem vesztünk össze olyan nagy dolgon szerintem.


Próbáltam facebookon ilyen barátnős csoportból ismerkedni, de ott se jártam sikerrel, találkoztam 2 lánnyal, de annyira mások voltunk hogy annyiba maradt - és már emiatt a csalódás miatt motivációm sincs.

Nagyon hiányzik a régi, gimis barátnős társaság amikor még minden rendben volt és együtt voltunk 6an, de úgy tűnik ezen csak én bánkódok.

Ráadásul családban apukámmal megromlott a kapcsolatom, ami szerintem szinte menthetetlen,

így úgy érzem a barátomon kívül se családilag se barátilag nincs rendben az életem, nagyon hiányzik az a biztos csajos közösség, és emiatt magányosnak érzem magam, holott a párommal sokat programozunk.


Nem tudom mit kéne tennem, vagy nektek mi a véleményetek? Biztos voltam én is hibás kapcsolatokban, de pl. ha valakivel is akarok akár egy szimpla kávéra találkozni mindig ez a hétről hétre átpakolgatás megy, meg ránemérés, holott én is dolgozom meg külön élek és vannak dolgaim, de alapvetően szívesen szánnék erre időt.

Nagyon rossz hogy elvesztettem ennyi barátot, és látni azt hogy a régi barátok közül 2 főt leszámítva senkit sem érdeklek, holott úgy érzem mindig próbáltam jó, őszinte és korrekt barát lenni, akire lehet számítani.

Páromnak van baráti köre de sajnos az is szétesőben, illetve ott is a srácok barátnői kicsit más típusúak, jóban vagyunk, de nem tudott kialakulni szorosabb barátság, illetve páran szintén messzebb is laknak.


Valaki volt hasonló szituban?


2023. febr. 4. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rengeteg lánytársaság bomlik így fel, elég ha két csaj összekap, vagy a párkapcsolatok, gyerekek miatt is.
2023. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Ez a mai világban nagyon jellemző. Az emberek nem igénylik már a közösségeket felnőttkorban. Mindenki elvan a maga bajával, életével. Különben is nagy divatját éli most az introvertált jelző, most menő annak lenni, ami a köztudatban emberkerülést jelent. Divat még az emberundor is. Most ez a trend. Nem csak veled van ez hanem mindenkivel.
2023. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Jó neked, hogy 2 még megvan. Ugyanígy vagyok, a párommal jól megvagyunk, de egy barátunk se maradt egyikünknek se. Folyamatosan keresek, de a legtöbb egyirányú lesz, azaz csak én érdeklődök felőlük, ők meg tojnak rám, így meg nincs értelme. Szóval szép lassan feladom, ma már nem fontos az embereknek a barátság.
2023. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
csak az jut eszembe, hogy ez a kávé szerintem kevés idő igazán beszélgetni. valami hétvégi vagy délutáni dologra nem mennének el többen, ahol több ember van? szóval ilyen házibuli féle pl, vagy valami sörözés valami pubba vagy nem tudom. szóval ahol van esély valami valódibb beszélgetésekre?
2023. febr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
oh értem, sajnálom hogy itt sokan hasonló helyzetben vagytok:/ 4-es fuh szerintem hosszabb idejű programra még inkább sajnálja a többség az időt, túl drága.
2023. febr. 4. 16:04
 6/13 anonim ***** válasza:
#5 hát csak a hétköznapok örvényéből esélyesebb, hogy kiszakítja magát valaki valami nagyobbra esetleg, ahol esélyesebb, hogy valami intenzívebb dolog lesz. én akkor nem megyek el találkozókra, ha úgy érzem igazából semmi újat nem ad az életemnek, ha igazából csak a régi sztorik pl vagy pár felszínes kérdés. azokat szeretem, ami valami új történetet alkotnak. nem tudom ezt jól megfogalmazni.
2023. febr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem huszonévesen ez nagyon jellemző. Ilyenkor extrém módon különböző irányt vesz az emberek élete, tehát ugyanabban az életkorban valaki még egyetemre jár, valaki karriert épít, valaki gyereket nevel, vagy kimegy külföldre, és egyszerűen egészen más lesz az életük, hogy már nem is marad bennük semmi közös.

26 évesen nekem se voltak épp barátnőim. Nálam az volt a gond, hogy már volt egy gyerekem, terhes voltam a másodikkal, és az ezzel járó életmódváltozást a régi barátnők nem tudták elfogadni. Ők biztos máshogy mesélnék el a történetet, mindegy is. Egyedül maradtam, mert más irányt vett az életem, mint a többieké. Elég vacak volt.

Aztán egy idő után lettek újak, és a régiek közül is párakkal egymásra találtunk újra. Már nem olyan, mint tiniként, meg a család mindenkinél fontosabb. De azért szépen sikerült olyan barátokat találni, akikkel be tudjuk illeszteni egymást az életünkbe.

Szerintem ha eddig voltak barátaid, akkor ez nálad is csak egy átmeneti állapot lesz.

2023. febr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a szingli baratnoim is ilyenek van akivel pont ez megy egy szimpla kavera nem tudja raer- e,elfoglaltsagra,sok munkara,plusz feladatokra hivatkozva.Es multkor chatelunk es arra a hetre amikor azt mondta zsufolt lesz chat kozben azt irta fekszik,telefonjat nyomogatja meg megy ki a varosba.Masik nap valaki miatt meg a ceges partyt is otthagyta kajalas nelkul,hogy ne varja egy baratnoje mert megigerte neki,hogy talalkoznak.Ennyit az elfoglaltsagrol...ha ugy nezzuk en is lehuzom a napi 7-8 orat a munkan,utazok is es megis eltudok menni kavezni,koncertre,eloadsra,setalni.Nem mondom hogy mindennap de hetente nehanyszor.Es azt ne mondja senki,hogy 2-3 hetig ha esetleg tobb is a munka epp senkivel nem talalkozik,semmilyen programra nem megy el,mert az n igaz.

En forditott helyzetben vagyok kedves kerdezo a baratsagokkal szemben inkabb parkapcsolatot szeretnek.Ugy erzem az tobbet adna,meg az ad igazi osszetartozas erzest-ha megfelelo szemellyel vagyunk egyutt.A baratsagok valtozekonyak.

2023. febr. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Hans Pötterman ***** válasza:
51%
Sajnos ez ilyen manapság. Mi is hasonlóan vagyunk párommal,neki se maradt a barátaiból, nekem még 1-2 maradt. Ez igazából ennek a felgyorsult világnak is a hibája, egyszerűen idő sincs normálisan ápolni ezeket a kapcsolatokat, örül az ember ha a párjával tud elég időt tölteni
2023. febr. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-os elmondasod szerint akkor olyan valakivel mennel el aki elenk,beszedes vagy ami tarsasagi program.Tehat elmeny kereses a cel.Jo hogy leirtad...igy lehet tudom valaki miert huzogat velem talalkat,ami szamomra serto igy lehet nem is lesz jovoje
2023. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!