Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek mi miatt nem...

Az emberek mi miatt nem mondjàk meg a màsik embernek hogy miért nem akarnak talàlkozni vele ha ő akarja?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen esetem.Ezt érzem ha en kérem mostanaban mindig jonnek a kifogasok,mar elore a talakozo kozben pl.jovo heten nincs amit nem raknak be.Faraszto,zsufolt lesz a hetem.Hetvegen megyek a szuleimhez,masik hetvegen dolgozok.Megnezem melyik nap a legkonnyebb es jelentkezem,stb.Nem hivom az illetot surun hogy azt mondanak tapadok hetente,masfel hetente inditvanyozom.Csak gondoltam ha " baratok" vagyunk nekem is jogom van kerni...O volt amikor 4x is kerte hetente,altalaban mikor neki rossz volt.A baratsag allando kell hogy legyen.Az rendben van ha gond van es kell segitseg de ha aranylag jobban van akkor is lehet a masikat hivni talalkozni,mint mondtam bar hetente,masfel hetente egyszer.Tudom,hogy szokott azert programozni nekem meg kifogast gyart.Gondolom jo rezerva padon tartani a masikat arra az esetre ha szukulnek a lehetosegek.Ami nem tisztesseges es gondolom ezert gyava az ilyen ember a kepunkbe mondani nem vagy olyan fontos,nem vagy prioritas.A gond az a masikat megteveszti a viselkedese es szavai kozti ellentet.Pl.o nekem naponta ir tobbszor es nem epp par sort hanem sok mindent,komoly dolgokat is.Ha tavolodni akar vagy leignoral a talalkakat illetoen nem kellene irogatni,hivogatni se a masikat.Programokat ajanlgatni,hitegetni...Ez nagyon bizalom rombolo es nem oszinte.De talan az ilyen embert legjobb kicsapni az eletunkbol mint a kobor kutyat.
2023. febr. 6. 13:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
De ha rágódsz rajta, azzal csak magadnak ártasz.
2023. febr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
11.Igen egyezem vele.Meg ugyis csak engem bant.
2023. febr. 6. 16:26
 13/25 A kérdező kommentje:
A masik dolog,o mondta sokan mar elhagytak,szo nelkul kileptek az eletebol.Szerintem az ilyen viselkedese miatt.Mert ez amiket o mivel a masik ember onerzetebe valo gazolas.Nem csoda hogy elhagytak.Amott meg rinyal senki nem hivja sehova,o a kezdemenyezo fel,mindenki tavolodik tole.Hat ha igy viselkedik nem csoda ha nem hivjak mar.De meg mindig van eleg ember aki hivja ha igy letud csapni masokat programokkal
2023. febr. 6. 16:33
 14/25 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha az életben is ilyen vagy, akkor baromi fárasztó lehetsz. Nem ismerjük a történet másik oldalát, de észre kell venni, hogy mikor vagy sok valakinek, és visszavenni. Akkor is, ha egyébként nagyon fáj.

Sőt, jobbat mondok. Már akkor érdemes észrevenni a jeleket, és hátrébb lépni, amikor a másik még nem kerül tudatosan, csak lassan hátrébb szorulsz az életében. Ha ilyenkor visszaveszel, nem keresed, akkor megadod neki a lehetőséget, hogy hiányozni kezdj neki, és ő nyisson feléd, ha szeretné. És akkor te eldöntheted, hogy ezt a nyitást elfogadod-e. De ha folyton nyomulsz, meg adod a sértődöttet, csak magadat járatod le, és a saját méltóságodat veszíted el.

2023. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fő kérdésre válaszolva:

Hasonló helyzetben vagyok benne. Ha visszagondol az ember az elmúlt időszakokra, akkor össze tudja hozni, hogy mi-hogyan-miért alakult úgy, ahogyan alakult.

2023. febr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
14-es o volt aki nyomult meg folyton irt.Igy elkezdtem en is lepeseket tenni.Nehezebben baratkozom,kezdetben nem en voltam a kezdemenyezo fel,de vettem a lapot.Kezdemenyeztem en is de ha belegondolok amit en kertem szinte mindig at volt modositva vagy levolt vagva.Pl.kerdeztem a nyaron van- e kedve talalkozni kedd vagy szerda kiegyeztunk szerdaba.Erre ir kedd delutan nincs- e kedvem talalkozni aznap.Kerdezem a szerda helyett? Azt mondta nem szerdan is belementem a keddbe is.Talalkoztunk.Erre ir kedd este mikor hazaerek mi lenne ha masnap megneznenk valamit a moziba vagy kitalaluni valamit es alszunk ra egyet majd megbeszeljuk.Erre egesz delutanig ki volt kapcsolva.Erre rairok csak hogy tudjam lesz- e valami a mozibol? Jott a himeles- hamolas meg setalhatnank a varosba,elmehetnenk kirakatot nezni,vasarolni es probalta megmagyarazni hogy nem muszaj biztos faradt vagyok akkor lehet inkabb maskor.Vegul talalkoztunk.Mondjuk a huzogatas helyett egyszerubb ha azt irja reggel kozbejott valami vagy inkabb meg se ma menjunk moziba,halasszuk a dolgot.Ha fontos nekem valaki megtisztelem azzal hogy parondatba felvazolom miert nem teljesitheto amit igergettem.Sok ilyen eset vele...Nem kizart manipulal masokat.Csak tud egy olyan oldalt is mutatni ami nem ilyen.Teljesen osszezavarja a masikat.
2023. febr. 6. 17:45
 17/25 A kérdező kommentje:

Persze rogton en vagyok a teher meg a nyomulos...Az en meglatasom,ne engedj felreertheto modon masokat az eletedbe ha nem szeretnel vele semmit kialakitani ebbe az esetbe baratsagot.

A masik mielott elkezdtunk baratkozni elotte par honnappal voltunk kaven- ismertuk egymast felszinesen egy tarsasagbol.Nem jott senki a tarsasagbol igy ketten mentunk es rogton akkor elkezdett nekem meselni o mikor hiv valalkit neki nem pont a program a fontos hanem emberekkel akar lenni mert depresszios,ongyilkos gondolatai vannak meg beszelt egy szerelmi csalodasarol pedig alig ismert!Meg hogy sose kefelt senkivel es ezzel az illetovel megtette volna hogy ne veszitse el,meg mindenfelet meselt.Hat en ilyesmit kivel mikor hanyszor kefeltem vagy nem kefeltem soha nem tudom elmondanam- e valakinek is nemhogy olyannak akit alig ismerek!

Ez aldozat szerep ez manipulaciora emlekeztet es ahhoz kepest hogy annyira szerencsetlen,nincs tarsasaga allitolag nagyon jol tudja kevergetni a lapokat,levagni masokat

2023. febr. 6. 17:58
 18/25 A kérdező kommentje:
Es nem kislanyrol,hanem komoly hivatast betolto,komoly egyetemet vegzett fiatal norol van szo
2023. febr. 6. 18:01
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok.

Van ilyen. Vannak emberek, akik könnyebben kitárulkoznak, aztán nem igazán gondolnak mögé semmit. Aki meg nem ilyen, az rögtön azt hiszi, hogy akkor milyen jóban lettek, aztán meg koppan, amikor mégsem.

Hidd el, ismerem az érzést, én is rendszeresen járok így. Legutóbb néhány hete volt, hogy egy jó ismerősöm hosszasan szórakoztatott a válása intim részleteivel, én hülye meg azt hittem, ez valami barátság kezdete.

Egy hét múlva találkoztunk egy nagyob társaságban. Odamentem hozzá, hogy hogy van, de azonnal otthagyott, és egész végig a szemkontaktust se vette fel velem. Siránkozhattam volna, hogy ezt most mégis hogy, meg átvert, ilyesmi, de semmi értelme. Pontosan tudom, hogy ezt most hogy. Neki ezek a dolgok nagyon könnyen mennek, és attól még, hogy nagyon személyes dolgokat megoszt valakivel, még nem kötődik hozzá érzelmileg. Talán nem is igazán emlékszik arra, hogy beszélgettünk, annyira nem jelentett neki semmit. És mivel én egész más vagyok, félreértettem az egész szitut. Ennyi és nem több.

Az ilyet érdemes tudomásul venni, és ennyi. Aztán egy idő után már meg se lepődsz majd.

2023. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Igen,valoszinuleg az ilyen ember annak beszel aki epp keznel van es latja rajta hogy egy kicsit is hajlando meghallgatni.Bizonyara o is mikor ilyen fazisokban van akkor mondja,mondja es amikor jobb neki akkor nem ugy gondol ram.Csak nem veszi eszre a masik ember erzeseit megbantja ezzel.
2023. febr. 6. 18:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!