Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az emberek mi miatt nem...

Az emberek mi miatt nem mondjàk meg a màsik embernek hogy miért nem akarnak talàlkozni vele ha ő akarja?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen esetem.Ezt érzem ha en kérem mostanaban mindig jonnek a kifogasok,mar elore a talakozo kozben pl.jovo heten nincs amit nem raknak be.Faraszto,zsufolt lesz a hetem.Hetvegen megyek a szuleimhez,masik hetvegen dolgozok.Megnezem melyik nap a legkonnyebb es jelentkezem,stb.Nem hivom az illetot surun hogy azt mondanak tapadok hetente,masfel hetente inditvanyozom.Csak gondoltam ha " baratok" vagyunk nekem is jogom van kerni...O volt amikor 4x is kerte hetente,altalaban mikor neki rossz volt.A baratsag allando kell hogy legyen.Az rendben van ha gond van es kell segitseg de ha aranylag jobban van akkor is lehet a masikat hivni talalkozni,mint mondtam bar hetente,masfel hetente egyszer.Tudom,hogy szokott azert programozni nekem meg kifogast gyart.Gondolom jo rezerva padon tartani a masikat arra az esetre ha szukulnek a lehetosegek.Ami nem tisztesseges es gondolom ezert gyava az ilyen ember a kepunkbe mondani nem vagy olyan fontos,nem vagy prioritas.A gond az a masikat megteveszti a viselkedese es szavai kozti ellentet.Pl.o nekem naponta ir tobbszor es nem epp par sort hanem sok mindent,komoly dolgokat is.Ha tavolodni akar vagy leignoral a talalkakat illetoen nem kellene irogatni,hivogatni se a masikat.Programokat ajanlgatni,hitegetni...Ez nagyon bizalom rombolo es nem oszinte.De talan az ilyen embert legjobb kicsapni az eletunkbol mint a kobor kutyat.
2023. febr. 6. 13:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Igen, ezek ilyenek. Szerintem idősebb vagyok, mint te, sok ilyet végigéltem már, ezért nem is veszem magamra. Legfeljebb magamat szoktam szidni, hogy már megint hogy sétálhattam bele ugyanebbe a szituba.

Az olyan emberek társaságát kell keresni, akik nem ilyen kis közvetlenek. Persze ez meg nehéz, mert nem olyan könnyű velük kapcsolatot kialakítani, és mivel nem tárulkoznak ki, sokáig unalmasnak tűnnek, de megéri.

"Csak nem veszi eszre a masik ember erzeseit megbantja ezzel."

Már lassan 40 éves leszek, és mostanában fogadtam el, hogy senkit nem érdekelnek az érzéseim. Senkit a világon. Ez nem valami mártírkodós bullshit, vannak emberi kapcsolataim, férjem, gyerekeim, szüleim, még barátaim is, de el kellett fogadnom, hogy az érzéseimért senki nem felelős. És fordítva is igaz, én sem vagyok felelős mások érzéseiért. Most nyilván nem arra gondolok, ha valaki direkt bántót mond, hanem az ilyesmire, hogy hanyagol, és ez nekem milyen rosszul esik. Eshet rosszul, de ez az én bajom, nem az övé. Az se lenne jobb, ha szánalomból, hogy meg ne bántson, időt szakítana rám.

Amióta ezt lerendeztem magamban, sokkal könnyebb.

2023. febr. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Akkor nagyjabol egy korosztaly vagyunk.Igen az se jo ha szanalombol van velunk...felteszem magamnak en is a kerdest sokszor az illeto nem szanalombol szakit- e ram idot vagy azert ha gond van ott legyek keznel...ezert is ha igy van jobb a teljes szakadas sajat lelki bekem erdekeben.Nem tudok igy baratkozni hogy a masik rangsorol,kasztba rak,kihasznal.Akkor nem kell barat,elvagyok egyedul is.

Azon en is gondolkodtam mar es eszembe jut hogy tudtak igy megvezetgetni...Imponalt a tarsasaga,a beszed temak,programok.De valoszinuleg neki az en tarsasagom nem olyan kedves.Bar nem ezt mondja.Szokta mondani a kozelebbi baratai koze tartozok.Volt amikor megkoszonte utolag uzenetbe pl.mult heten is,hogy talalkoztunk.Azt irta az volt az egyetlen szep dolog a napjaban meg koszoni a felfrissulest.De valahogy a szavai meg szandekai,cselekedetei nem allnak osszhangban egymassal.Igy erzem.Ha nekem valaki kedves nem fogom levagdosni azt nezem amikor tehetem mikor talalkozhatok vele es o is nezi ezt...masokkal,de nem velem.Igy amiket mond az durva felrevezetes es ha a masik akar valami konkretat jon a huzodzkodas.Nem a NEM- et mondas a gond a mod az.Nala ez igy megy :lehet,majd,majd osszehozzuk,mit szolsz hozza..inkabb mond valami igereteset,hangzatosat.Ha azt mondana a heten nem jo tele vagyok munkaval,mar vannak programjaim de pl. vasarnap raerek vagy mondana egy idopontot masik hetre.Aki tud masokkal elore tervezni tudna velem is ha akarna.

2023. febr. 6. 19:25
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen felületes ember. Annyi ilyen van. Akkor, amikor írta ezeket, biztos, hogy úgy is gondolta, de nekik ez amilyen könnyen jön, olyan könnyen el is múlik. Nem direkt ver át, ő ilyen. Mással is ugyenzt játsza el, és nem gondol róla semmit.

Ha megérted, hogy ezek a dolgok nem ellened vannak, sokka tisztábban és józanabbul fogod látni az egészet.

2023. febr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Igen felultes,de neha melynek tunik.Bar a felszines ember is tud melyen gondolkodni a pillanat heveben.Elmondasa szerint o sokat gondolkodik ami lehet igy is van,de onmagarol gondolkodik.Ot a masik szemelye nem erdekli csak a tarsasag kell neki,hogy ne legyen egyedul es ha tud valogat az emberek kozott,kihez mihez lenne kedve.Sokakat ez zavar ezert is ejthettek.Aki meg nem az ugy van vele ha hivja ha epp akar elmegy vele ha nem akkor levagja de mar nem tesz erte.Csak ot ez zavarja pedig sajat maga okozza.

Neki az lehet zavaro bennem hogy allhatatos vagyok ilyen dolgokban.Allandosagot akarok nem azt hogy szazszor talalkozzunk egy heten hanem azt hogy allando legyen.Neki meg egy ideig ez jo amikor o van rosszul es igenyli tobbszor is,utana meg fordul nala a kocka es csak irkal,hivogat de a konkretumot kikeruli.Bennem meg ez bizonytalansagot kelt,elutasitva meg nem ertve erzem magam.

2023. febr. 6. 20:21
 25/25 A kérdező kommentje:
Jol irod o ilyen masokkal is. Azert is hagytak abba vele sokan a baratkozast azelott.Akik meg megmaradtak azok lazan veszik,lepattintjak nem igazan hivjak.Ezert serelmezi hogy sokszor nem hivja senki.Mert ha valaki ket- harom alkalommal szepen es szivbol hiv te pedig kifogasokkal lemondod elveszed a kedvuket.Es o akkor erzi ennek a hianyat hogy szukul a kor amikor olyan idoszaka,napjai vannak hogy nincs program.Akkor barki jo lenne neki.
2023. febr. 6. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!