Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy zárjak ki egy toxic...

Hogy zárjak ki egy toxic embert az életemből?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőmről van szó akit már 4 éve ismerek.Mindig is fura volt a viselkedése de akkor még nem nagyon zavart.3 évig csak ő járt hozzám én egyszer se voltam nála.Aztán kb fél éve elköltözött és így már áthívott.Olyanokat csinált hogyha nem mentem át megsértődött,nagyon flegma lett velem vagy ha épp ott voltam és haza akartam menni akkor szintén.Az anyukájának meg mondja mindig hogy jajj már megint ott vagyok…Igazából állandóan összevesztünk többnyire ezek az összeveszések úgy néztek ki hogy ő nála bekattant valami elkezdett velem úgy beszélni mint a kutyával,vagy semmibe nézett.Írok egy példát Amikor meghívtam a szülinapomra azt lemondta pár nappal előtte és inkább elment egy olyan emberrel bulizni aki drogozott,és nagyon csúnyán beszélt vele…aztán amikor a szülinapomon a többi barátommal beültünk inni egy helyre ő elsétált mellette és rámírt hogy én milyen gáz vagyok meg ugy volt lesz közös tetkónk és leírta hogy ő nem akar velem és itt se beszéltünk kb 2 hónapig..Itt már láttam hogy én nem nagyon fogom ezt elviselni.es ez igy megy már nagyon régóta.Annyira érzem hogy csak saját maga érdekli,ha én mesélek valamit nem figyel,leszarja.Van hogy csak simán közli hogy őt az kurvára nem érdekli.Van egy barátnője akivel szintén nagyon csunyán beszél ezt nem részletezek nincs hozzá közöm de multkor amikor ott voltam a barátnője ott akarta hagyni elmondta hogy nem boldog vele,stb.Aztán barátnőm eljátszotta hogy elájul csak hogy ne menjen el.eljátszotta hogy majd o bevesz egy csomo gyogyszert.Tudtuk amugy hogy nem gondolja komolyan csak sajnáltatni próbálta magát.Nem birja elviselni hogy nekem vannak még más barátaim is és elvagyok velük ,és ezt az ő párja is elmondta neki.Az összes többi barárnőmet már 8 éve ismerem.Van hogy ott vagyok kitakarítom az egész lakását aztán lebasz hogy valamit ugy hagytam.Nem sorolom tovább mert nem akarok még többet írni a lényeget leírtam szerintem.És nem azért nem merem megszakítani vele a barátságot mert esetleg nem merem neki ezeket megmondani.Nagyon sokszor elmondtam aztis hogy mindig idegeskedek amikor jóba vagyunk.Eltelik egy hónap és mindig észbe kap hogy neki nincs nagyon barátja aki elmegy hozza meg akivel mindent megoszthat rámír és addig ír hívogat amíg mondom hogy oké akkor felejtsük el.És az a vicces hogy ilyenkor ő azt hiszi ő az akinek megkell bocsátania.Nagyon nem érzem már így jól magam.Még ha épp másokkal vagyok és ő nincs ott,mindig elintézi egy flegma üzenettel hogy ne legyen jó kedvem.Hogy mondjam meg neki hogy megértse és felfogja hogy nem érzem vele jól magam?Vagy esetleg kinyissam a szemét hogy lássa hogy viselkedik felnőtt ember létére.Mert az a baj hiába tiltom le mindenhol,ha megunja magát zaklatja anyukámat,másoknak is ír és addig amig inkább beszélek vele csak áljon le.Tudom hogy ezt nem ide kéne írni de már tényleg nem tudom mit csináljak…Esetleg valaki adna valami tanácsot azt megköszönném

2023. febr. 22. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne tartsd vele a kapcsolatot. És senki ne reagáljon a megkereséseire.
2023. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Letiltod és amikor nekiáll zaklatni másokat, ők is letiltják. Soha senki egy szóval se válaszoljon neki, főleg te ne reagálj és akkor le fog kopni, talál magának más áldozatot. Tarts ki a szavad mellett akkor is ha kellemetlen és nehéz, mert az ő fajtája csak ebből ért, másból nem.
2023. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam csinálni, hogy szép lassan leépítem. Legutóbb egy kb. 10 éves "barátságot" építettem így le, de ez már nem az volt, hanem haveri, ilyen adjál kölcsön ezt meg azt, és csak akkor kellesz...


Nem kell belemenni vitákba, nincs lelkiismeret furdalás.

2023. febr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as milyen modszerrel epited le?
2023. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki már nagyon mérgező, azt elkezdem kerülni.


Nem veszem fel a telefont ha hív, nem írok vissza neki, ha keres személyesen, akkor nem érek rá és hasonlók...

2023. febr. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!