Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon miért dönt ugy egy...

Vajon miért dönt ugy egy barát, hogy eltűnik az életemből szó nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy férfi akivel lelkileg egy nagyon érdekes kapcsolatom volt. Kisgyerekként ismertem meg, amikor a köztünk lévő pár év korkülönbség hatalmas volt mégis nagyon szerettünk egymással beszélgetni. Eltelt sok év újra találkoztunk, semmiből került elő facebookon pont amikor legnagyobb szükség volt rá mely magánéleti mely pontom volt. Pár év múlva hazajött külföldről és újra találkozni kezdtunk, barátok lettünk. Nem tudom o mit érzett nyilván de olyan volt mintha egy év sem telt volna, ugyanúgy éreztem magam mint gyerekként vele, ő ugyanúgy kedves volt. Sokszor mondta mennyire szeret velem beszelni engem hallgatni. Lehet tetszettem neki, mert közben eltelt sok év és hát egyikonk se egy ronda ember de én ezt akkor valahogy nem is gondoltam. Most sem lennék ebben azért biztos. Teltek az évek, közben lett barátom,továbbra is találkoztunk beszélgettünk. Lett barátnője, akiről nem igen meselt, de továbbra is beszéltünk, telefonáltunk mindig mondta, hogy nagyon szeret velem beszélgetni és hallgatni engem. Néha kimaradtak hónapok is de mindig ugyanolyan volt mintha egy nap se maradt volna ki. Aztán egyszer csak megházasodott, úgy hogy előtte mikor pár héttel utoljára találkoztunk meg sem említette a dolgot meg a lány kérést sem. A Facebookrol tudtam meg hónapokkal később, ahova a felesége tett fel képet. Nagyon lessokolt mármint az hogy nem is mondta el, és én pedig azt hittem barátok vagyunk. A mai napig nem értem miért, hogy lehet ez hogy nem erezte fontosnak mikor órákat beszélgettünk szemelyesen. De ezután is beszéltünk meg minden. Majd egyszer csak nem valaszolt arra találkozunk-e, évekig sem, sőt el sem olvassa ha küldök neki üzenetet. Közben férjhez mentem én is meg minden de hiányzik nagyon a barátsága, mert mindig úgy éreztem egy különleges kapocs van köztünk. Abszolút nem zaklatom vagy ilyesmi, kétszer írtam csak azóta. Elfogadom a döntését ha ő így lesz boldog akkor így lesz a legjobb, nem szeretnék neki rosszat. De vajon mi lehet az oka hogy egyszerűen se szó se beszed eltűnt? Igazából csak nekem lenne könnyebb lezárni ezt ha tudnám mi az oka. Tudom, hogy tőle kéne megtudni, de az nem megy. :(

2022. nov. 7. 08:14
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
Hívd fel
2022. nov. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Megváltoztak a körülmények, neki már nem volt igénye rád, talán kifejezetten terhes lettél volna neki az életének akkor kezdődő szakaszában.


Ennyi volt ebben, gyászold meg ezt a barátságot, és próbálj továbblépni.

2022. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Ez legalább teljesen logikus, nem is értem, mi a kérdésed. Megnősült, most már a feleségével beszéli meg azt, amit eddig veled. Te is férjnél vagy, akkor nem értem mi szükséged van arra, hogy egy másik palinak kellesd magad? Törődj a férjeddel, vagy ha nem lehet vele beszélgetni válj el, ne a más házasságát akard tönkretenni és a más férjére rámászni. Szerencsére a palinak normális az értékrendje és nem kockáztatja a házasságát egy ilyen kis magát kellető nőcske miatt.
2022. nov. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyrészt évekig beszéltünk még a házassága után, másrészt sosem kellettem magam neki. Nem ismersz, ne ítélkezz, nem jó tulajdonság.

A férjemmel nagyon régóta vagyunk együtt és semmi baj a házasságommal. Lelkileg elég szegény lehetsz ha neked csak a párkapcsolat létezik mint emberi kapcsolat két ellenkezű nemű ember között. Barátaim jó része férfi, házas és nem tesszük tönkre egymás házasságát. Talán ahhoz hogy embernek legyenek ilyen barátságai kell némi intelligencia.Mindenki magából indul ki.

2022. nov. 7. 08:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy eltűnt, inkább elhalt ez a barátság. Ahogy leírod, abból pont az jön le, hogy szép lassan eltávolodtatok egymástól. Mindkettőtöknek lett párja, nem közös társaságban voltatok, így csökkentek a találkozások és a beszélgetések.

Ha hiányzik, akkor keresd meg. Ha nem válaszol, akkor ne erőltesd.

2022. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezek soha nem egyik pillanatról a másikra történnek, hanem lassan halnak el a másik emberben az érzelmek, vagy telítődik benne a feszültség, csak ahelyett hogy megbeszélné ezeket a másikkal és közösen dolgoznának rajta (esetlegesen megmentve ezzel a barátságot) inkább magukban őrlődnek, míg elérik a tűréshatárukat és megszakítják a kapcsolatot. A másik meg csak néz, hogy de most miért :/
2022. nov. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen utolsó lehet igazad van. De arra is gondoltam már, talán -félesége értette félre és nem nézte jó szemmel. Lehet pl ez a barát előtte titkolta barátságunkat és véletlen meglátta hogy beszelünk vagy ilyesmi. Az én kapcsolatomban soha nem volt ebből gond mert én soha nem titkolózom. Természetesed hogy vannak ellenkezu nemű barátok. De ha a másik titkolna nekem is lehet nem tetszene. Sajnos sok ilyet latok a környezetben sőt olyat is ahol egyszerűen a nő minden női barátot eltilt.
2022. nov. 7. 12:04
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is arra gondolok, hogy egy féltékeny hisztérika lehet a felesége, aki nem tudja elképzelni az életet szexen kívül.
2022. nov. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a feleségének nem tetszett a kapcsolat köztetek. Még az is lehet, hogy a feleség szokta megnézni a leveleit, és kitörli, ha olyat lát, amit nem akar, hogy elkerüljön hozzá. Mindenképpen a feleségnek lehet köze a dologhoz, nekem sem tetszene, ha a férjem - majdhogynem - jobban érezné magát egy másik nővel, mint velem, mert nálatok ez a helyzet, hiába mondod, hogy milyen jó viszonyban vagy a férjeddel, nem lehetsz szerelmes belé, mert akkor semmi szükséged nem lenne érzelmileg arra a férfira.Még ha nem akarsz tőle semmit, akkor sem.
2022. nov. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóval mikor ilyen megtörténik egy lány barátommal, hogy eltűnik az életemből mármint nem az hogy elkopik az tök más hanem hogy egy szép nap se szó se beszéd nem olvassa üzeneteim, akkor azért zavar mert nem vagyok szerelmes a férjembe? :D

Éppenséggel összejöhettem volna ezzel sráccal régen, ő udvarolt én meg szerelmes lettem a férjembe, erre ő összejött a nővel aki most felesége. Nem zavart mivel a mostani férjem kellett akkor és azóta is. Nekünk családunk és nagyon szeretem őket. De emellett nekem számos férfi nemű barátom és semmi különbséget nem teszek köztük és a női neműek között. Ezek e barátok nem udvarolnak vagy ilyesmi aki akart valaha valamit az is belátta hogy nem lesz semmi, továbblépett megházasodott és azóta is barátok vagyunk. A férjem is ugyanígy megtartotta a női nemű barátait régről akik szintén boldogak és házasok gyerekkel és már családilag vagyunk barátok. Azt hiszem ehhez nincs mindenkinek sajnos elég érzelmi és általános intelligenciája és pont emiatt hozzáállás miatt vesznek el időközben barátok mert pont ezt gondolják amit írtál nekem hogy ha embernek ellenkezű nemű barátja van akkor nem boldog nem szerelmes és betegesen féltékenyek. Pedig ha embernek rendben van az önértékelése, önbizalma, a kapcsolata bizalmon alapszik és őszinte szerelmen és képesek mindent megbeszélni (mi pl férjemmel amiket itt leírtam is megdumáljuk) azoknak nincs félni valója egy másik ellenkező nemű baráttól. Engem baromira nem zavar hogy vannak lány barátai férjemnek sőt nagyon is kedvelem őket, és a férjem is nagyon jóban lett a férfi barátaimmal évek alatt. Ilyen, hogy férjem leveleit nézni XD meg a ő enyémeket eszembe sem jutott volna ha nem írod, hogy létezhet...na ez is mutat szerintem valamit. Sosem nézegetjük egymás leveleit minek csinál valaki ilyet akinek rendben van az élete? Az embernek igenis szüksége van barátokra, mindegy az férfi -e vagy nő. Ez olyan mintha azt mondanám onnan hogy gyereked van neked nem kell eljárni közösségbe se barátok se semmi legyen elég a család. Szerintem egy olyan kapcsolatnak ahol az ember beleszól abba a párjának ki lehet és ki nem a barátja nincs jövő...ha nem szeret és nem boldog ugyis megcsak csak max később...attól hogy az ember eltávolítja a barátokat max késlelteti a dolgot.

2022. nov. 8. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!