Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan sértődött meg ezen?...

Jogosan sértődött meg ezen? Kérjek elnézést?

Figyelt kérdés

Tegnap este baráti körrel voltunk bulizni. Párom barátaival voltunk el. Eleve sokat poénkodtunk viccelődtünk egymással, de akkor még minden oké volt. Nagyon hideg lett éjjelre és sokat vártunk kint taxira. Mind fáztunk, de párom barátjának a barátnője egy vékony lány, ezért jól beöltözött és mozogni/ugrálni kezdett picit hogy felmelegedjen. Mire egy haverunk felszólalt viccesen mit csinál, énmeg azt mondtam hogy hát jó, fele annyi kiló mint mi, azért fázik így.

Láttam az arcán, ami addig poénkodós volt, hogy elkomolyodott és most távolságtartóbb lett felém azóta. Ő jóval régebb óta tagja a társaságnak, mint én amúgy.

Lehet ezt nem kellett volna mert érzékeny rá? bunkóság vékonynak ilyet mondani?



2023. márc. 5. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Ebben nem volt szerintem semmi bántó. Neki igen alacsony az érzelmi intelligenciája.

És egyébként abban mi a baj, hogy megjegyezted, hogy ő fele akkora súlyú, mint ti? 🤷🤦🤨

2023. márc. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát párommal beszéltem erről és ő azért azt mondta, hogy amikor ő túlsúlyos volt, nem biztos nevetett volna, ha valaki viccel vele, de ez személyfüggő.

Ez szerintem nem érzelmi intelligencia kérdése, lehet egyéni dolog.

2023. márc. 5. 10:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy érted ebbe én is belegondoltam, hogy mindjárt más lenne a gyerek fekvése, ha dagadt lenne és azt mondtam volna, kétszer akkora mint mi? Egy lánynak? Mert ez ugyanaz kb
2023. márc. 5. 10:39
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj, szerintem akkor is kell némi agyi érettség, hogy ne csináljunk bolhából elefántot. Én is vékony vagyok, és én is szoktam néha ilyen ugrálós melegítős dolgokat csinálni. Mégse kapnám fel a vizet, ha valaki ilyet mondaná rám.
2023. márc. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jó ezt mondom éppen, csak hogy szerintem nem agyi érettség, hanem érzékenység kérdése. Lehet őt nagyon sokat piszkálták a múltban, téged meg nem. Senki se egyformán érzékeny, az is lehet nem is sértődött meg,csak én hiszem most ezt.

Elég kemény csaj, tehát valszeg hangot adott volna neki, vagy visszaszólt volna.

2023. márc. 5. 11:05
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen, simán lehet, hogy nekiez egy érzékeny pont, mert szeretne hízni, de nem.tud, esetleg nem tartja elég nőiesnek az alakját stb. Alap szabály, hogy nem mondunk mások testsúlyáról véleményt akkor sem ha kövér, akkor sem, ha vékony, mert nem tudhatod, hogy ő hogy érzi magát a bőrében. Egyik osztálytársam nagyon vékony volt még gimi végén is, és mindig nagyon rosszul esett neki, amikor ezt megjegyezték mások, hiszen már orvoshoz járt amiért nem tud hízni. Nekünk már volt mellünk, csípőnk stb, neki semmi, és ez nagyon bántotta.
2023. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Hat ha nem olyan vekony volt mint egy Crohn-beteg vagy vegstadiumos, pusztan kis vekonyka, akkor tulerzekeny. Ha elobbi, akkor nagy bunkosag volt.
2023. márc. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Hát most ezt így nem tudom. :D fura dolgokat hoztál fel ismerek ilyen beteget (egy barátnőm ilyen bélbeteg) ő egyáltalán nem vékony pl. A szóban forgó lány hát vékonynak vékony, vékonyabb mint az átlag, de nem néz ki anorexiásnak, nincsenek kint a csontjai/nem áll el a térde vagy ilyesmi, ha erre gondolsz.

2023. márc. 5. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!