Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Morális kérdésem van: vállalná...

Morális kérdésem van: vállalnátok a konfliktust ha egy ismerős kárt okozott a lakásotokban vagy lenyelnétek a veszteséget?

Figyelt kérdés

Egy ismerős pár a lakásomban lakott pár hónapot. Sajnos szörnyű állapotban kaptam vissza a lakást, oké, nagy része takarítható szerencsére. Viszont nem kevés cigit (főleg füveset) szívtak el bent, így mindenből árad a szaga. A kanapé is baromi büdös, kimostam a párnakat de még mindig...

Nos, ha most előveszem őket, hogy fizessék ki a tisztítást vagy egy új kanapé egy részét akkor biztos, hogy megkapom majd másoktól, hogy milyen egy szar ember vagyok, lehúzom őket pénzzel stb. Viszont tényleg ők tették ilyenné, mindenki tudja mit csináltak, nem kamu indokkal akadtam ki. Ti mit tennétek??



2023. márc. 6. 14:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mondtad nekik előre, hogy ne dohányozzanak a lakásban?
2023. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Ezekről előzőleg kellett volna megegyezni, de igen, meg kell beszélni.
2023. márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Mielőtt kiadtad nekik, tudtad, hogy ők ilyen hippi életmódot folytatnak?
2023. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Mi áll a szerződésben?

Amúgy normális embereknek mondani se kéne, hogy ne dohányozzanak a lakásban, meg ne éljék le, becsüljék más tulajdonát. Én szóvá tenném nekik, már csak azért is, mert őket is nagyon meghatotta, hogy ismerősök vagytok és mégis így adták vissza a lakást. Szerintem ne hagyd magad hülyének nézni!

2023. márc. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem mondtam kifejezetten, hogy ne dohanyozzanak, azt gondoltam ez alap, gondoltam van ennyi eszük, ha mondom is, biztos, hogy leszarják...

Nem gondoltam volna, hogy ennyire hippik lesznek, tudtam, hogy nem szentek de ezt nem vártam tőlük.

2023. márc. 6. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ebből most tanultál, nem alap minden dohányzónak, hogy ne dohányozzanak lakásban. Legközelebb ha bárkinek kiadod a lakást, gondold át és tisztázd előre a feltételeket.
2023. márc. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is tanulópénz volt, ezt elismerem. Igazából csak szomorú vagyok,hogy egy régi ismerős ilyen hülyének nézett. Most megpróbálom profi géppel kitisztítani a karpitokat, hátha sikerül.
2023. márc. 6. 14:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ózonos fertőtlenítés elvileg kiveszi a szagot a lakásból.
2023. márc. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy éve költöztem, előző tulaj bent cigizett... Volt ózonos fertőtlenítés és sajnos semmit sem ért.Ugyanúgy cigi szag van pedig volt festés meg minden. Sajnálom kérdező hogy így jártál. Az a baj hogy a cigi szag beszivodik mindenhova.
2023. márc. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Én nem fizettetném ki velük, csak teljesen tárgyilagosan, nyugodt hangon, hatvanas pulzussal elmondanám, hogy mennyi időbe és pénzbe került visszarendezni az eredeti állapot, és hogy egy piaci alapon kiadott lakás esetében ezt keményen bevasalnám a bérlőn, de mivel ismerősök, így nem csinálok belőle ügyet, de ezt azért nem néztem volna ki belőlük, csalódtam bennük.

A konfliktust vállalnám, érezzék csak szarul - és lekötelezve - magukat. Mondjuk ehhez kell, hogy tudj olyan nyugodtan olyan hangnemben beszélni az emberrel, hogy azt is megbánja, hogy megszületett.

2023. márc. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!