Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Morális kérdésem van: vállalná...

Morális kérdésem van: vállalnátok a konfliktust ha egy ismerős kárt okozott a lakásotokban vagy lenyelnétek a veszteséget?

Figyelt kérdés

Egy ismerős pár a lakásomban lakott pár hónapot. Sajnos szörnyű állapotban kaptam vissza a lakást, oké, nagy része takarítható szerencsére. Viszont nem kevés cigit (főleg füveset) szívtak el bent, így mindenből árad a szaga. A kanapé is baromi büdös, kimostam a párnakat de még mindig...

Nos, ha most előveszem őket, hogy fizessék ki a tisztítást vagy egy új kanapé egy részét akkor biztos, hogy megkapom majd másoktól, hogy milyen egy szar ember vagyok, lehúzom őket pénzzel stb. Viszont tényleg ők tették ilyenné, mindenki tudja mit csináltak, nem kamu indokkal akadtam ki. Ti mit tennétek??



2023. márc. 6. 14:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%

Ismerős a szituáció sajnos :)

Én megengedtem tavaly nyáron nagyvonalúan az unokahúgomnak és a párjának,hogy míg horvátországban nyaralok addig ők ketten lakhatnak a lakásomban.

Azt nem mondták,hogy kutyát is hoznak.

Mire hazaértem a kanapén oldala egy nagyobb foltban ki volt kaparva,több ajtón is kaparásnyomok voltak.

Nem beszélve arról,hogy a legváratlanabb helyeken találtam kutyaszőrt.

Persze elsunyogták volna,nem szóltak róla.


Egy jó ideig bármennyit takarítottam éreztem azt a tipikus kutya szagot.

Úgyhogy meguntam és felbéreltem a lakás teljes alapos kitakarítására 2 takarítót.


A takarítók elmondták,hogy több olyan foltot találtak a sarok ülőgarnitúra mögött,ágy alatt ami valószínűleg jelölés

( kutyapisi volt)


Szóval megvolt a tanulópénzem.

Soha többet senkinek nem engedem,hogy nélkülem a lakásban aludjon akár 1 éjszakát is.

2023. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
81%

Egyébként sajnos nagyon sok embernek nem alap, hogy nem dohányzunk a lakásban. Én úgy nőttem fel, hogy a szüleim benn dohányoztak, és én is dohányzom (bár már 2-3 éve átszoktam vaperre), soha nem gyújtanék rá beltéren, mert tudom, hogy minden beszívja a szagot, és kb. lehetetlen kiszedni. Ha hazamegyek a szüleimhez, már az előszobában hamutál-szag van.

Mikor albérletezni kezdtem, sokáig nem értettem, miért van mindenhová odaírva, hogy dohányos kizárva. Az ilyen hirdetésekre egy darabig nem is jelentkeztem, aztán, miután tudatlan 20 évesként egyszer csak felhívtam egy tulajt, mert nagyon tetszett a lakása, és elmondtam, hogy én bizony dohányzom, miért ne szívhatnám el a reggeli cigim az erkélyen, akkor esett le, hogy jaaa, a dohányos kizárva azt jelenti, hogy a lakásban, benn tilos a dohányzás. Mert ez nem mindenkinek egyértelmű. Jelenlegi albérletemben is van egy lakó, aki rendszerint a lépcsőházban bagózik, és nem értem, miért, hiszen minden ajtó a gangra nyílik, ami szabad levegőn van. Miért megy el a gangról a zárt lépcsőházba, ahelyett, hogy csak kilépne az ajtaján, és ott verné be a koporsószegecset?

2023. márc. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Legközelebb szerződést kell kötni, ahol az alapdolgokat is le kell írni. Elő kell őket venni, akár a barátság megszakítása árán is. A saját lakásukban (ha lesz) majd úgy dohányoznak, ahogy akarnak.
2023. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!