Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mással is volt így? Hogy...

Mással is volt így? Hogy kezelte és fogadta el?

Figyelt kérdés
Szóval beszélgetek a barátaimmal, de már egyáltalán nem olyan a kapcsolatunk, mint régen. Távolabbi lett, ismerősi kapcsolat. 19-23 éves korosztályról van szó. Dolgozik, sulizik mindenki, éli az életét, eltávolodtunk. Mindig ez volt az évek alatt. A bibi ott van, hogy nekem így nem maradt senkivel szoros kapcsolat és magányosnak érzem magam, a problémáimat sem tudom megosztani velük, mert ha megnyílok akkor vagy megy a minimális megértés és jön a világmegváltó mondatokkal, hogy "állj hozzá pozitívan, sajnálom", vagy az sem. Teljesen meg nem értettnek érzem magam, sajnos szüleim részéről is. Eddig ment a barátkozás, tudtam megismerni újabb és újabb embereket, de most valahogy nem megy, csak beszélgetés sikerül, egyáltalán nem találom meg másokkal a közös hangot és hiányzik az, hogy valakinek fontos legyek, meghallgasson és oda vissza is menjen ez a kapcsolat természetesen. Egy harag van bennem a régi barátaim felé és félek, hogy ez romlani fog, netalán elhatalmasodik rajtam és akkor ténylegesen egyáltalán nem fog menni a kapcsolatok alakítása. Próbáltam magam lekötni, ideig-óráig működik, de az érzés ugyanolyan intenzitással van bennem január óta.

2023. márc. 12. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Velem ugyan ez van…régen rengeteg barátom volt most már egy sem maradt így 30 evesen, de már eljutottam odáig hogy nem is kell meg nincs is rá igényem :d néhány haverom van csak akikkel néha el járok inni stb..szinte nem is beszélünk meg semmit és kész.


Most kapcsolatom sincs de mégsem vagyok magányos….egyszerűen szarok bele az egészbe. Inkább be lövök valami f..a gamet aztán játszok meg el szívok egy jointot és kiverem…hat így :’d

2023. márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Velem is voltak már hasonló átmeneti időszakok, én 24 éves vagyok. Ilyenkor mindig próbáltam új embereket megismerni. Itt, facebook-on, munkahelyen, bárhol. Sosem voltam egyedül ezzel a problémával, sajnos a barátoknak csak a töredéke maradandó. Ráadásul az általad említett korosztályban sok a pályakezdő, új életszakaszba lépni mindenkinek nehéz. Ha időt és energiát szánsz új arcokra, amit hajlandóak viszonozni, már jó kezdet.
2023. márc. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon átérzem.

Egy ideig próbáltam "küzdeni" a számomra fontos emberek barátságáért, de már belefáradtam, és feleslegesnek érzem. Mert ennek 2 emberen kellene múlnia, így amint már csak egyikük próbálkozik, veszett ügy az egész. Még nem sikerült teljesen elfogadnom a helyzetet, főleg, hogy valamilyen szinten mégis magam is okolom azért, hogy ezek a barátságok elhaltak. Meg kicsit csalódott is vagyok, csalódtam bennük.


Igyekszem elterelni a figyelmem, elfoglalni magam, illetve egyetemen is nyitott lenni, odamenni, beszélgetést kezdeményezni új csoporttársakkal, régebbi szaktársakkal. Nem szeretnék begubózni, mert akkor csak rosszabb lesz, illetve még nehezebb lesz ebből kilábalni.

Szóval az tudnám mondani, hogy bármilyen nehéz is, te se add fel.

2023. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Iratkozz be 1etemre, lesznek új barátaid, ha téged nem köt le a házasság-gyerekek-karierr. Ez a modern élet rendje. Szép lassan elkopnak a gyerekkori barátok a fizikai távolság és a közös élethelyzetek hiánya miatt. Vagy előbb, vagy később.
2023. márc. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!