Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy fogadnád,ha egy nagyon...

Hogy fogadnád,ha egy nagyon közeli, szinte legjobb barátod ezért nem menne el az esküvődre?

Figyelt kérdés
Az esküvőd egy hétfői napra esik. Ez a bizonyos közeli barátod vagyok egyetemista, és az esküvőd a szorgalmi időszak utolsó hétfőjén van, és ő azon a napon két zh-t kell, hogy megírjon. Nem biztos, hogy át tudja rakatni mind a kettőt, és az egyik olyan, hogy ha nem írja meg, akkor bukó, és mivel sok ráépülő van, még csúszna is miatta egy évet.
2023. márc. 13. 09:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
32%
Döntse el nyugodtan a pár, de legyenek tudatában hogy a hétfői esküvő kicseszés a vendégekkel, ezért sokan nem fognak elmenni.
2023. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Nyugtassad meg a barátodat, hogy ezt jóvá fogod tenni, és a válásukra majd elmész.

:)

2023. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
41%

Ebben az esetben megérteném, hogy nem tud jönni.

Akik fennakadnak, hogy hétfőn is van esküvő, csak mondom, ha időben szólnak a meghivottaknak, és azok tényleg ott akarnak lenni, akkor ott lesznek, nem akadály, hogy hétköznap van. A miénk kedden volt, sogoromnak pénteken, aki akarta megoldotta, hogy ott legyen.

2023. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Konkrétan 10-kor kezd az esküvő, ez a meghívott illető ír egy zh-t 10-kor, meg egy másikat kettőtől fél ötig. És a helyszín és az egyetem között 2 és fél óra az út vonattal
2023. márc. 13. 14:03
 15/25 anonim ***** válasza:
50%
Estére nem tud benézni a vacsira? Azt nem mondtad, hogy fiú vagy lány a meghívott,mert elkészülés szempontjából nem mindegy.
2023. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Konkrétan 10-kor kezd az esküvő, ez a meghívott illető ír egy zh-t 10-kor, meg egy másikat kettőtől fél ötig. És a helyszín és az egyetem között 2 és fél óra az út vonattal"


Hát szerintem ez érthető kifogás.

2023. márc. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%

Igen, teljesen érthető kifogás, bár én még nem hallottam olyanról, hogy egy egyetemen három hónappal korábban percre pontosan tudják előre, mikor lesz egy ZH (sőt, egyből kettő).

Persze ettől még lehet ilyen, csak lehet, hogy a menyasszony is gyanakodni fog, szóval fel kell rá készülni.

2023. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Tudomásul venném, nem haragudnék.
2023. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Szarnék az esküvőre, ha én lennék a diák, de most komolyan. Mi múlik ezen az esküvőn, semmi. A zh fontos, lehet, hogy fáradt lesz utána vagy nem lesz mulatós hangulatban.
2023. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"én még nem hallottam olyanról, hogy egy egyetemen három hónappal korábban percre pontosan tudják előre, mikor lesz egy ZH (sőt, egyből kettő)."


Pedig de. A ZH-kat általában a szeminárium/gyakorlat heti időpontjában írod, esetleg egy előre kijelölt össznépi időpontban, de akárhogy is: az előadó a félév elején kihirdeti ezeket a számonkérési időpontokat. Szóval de: simán tudod 3 hónappal előtte.

2023. márc. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!