Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem azt, hogy sok...

Miért érzem azt, hogy sok ember dicsérete nem őszinte? Hogy dicsérik, nyalnak egymásnak, de csak azért, hogy köröm belül maradjanak és egymást felszopják?

Figyelt kérdés

Igen, én introvertált vagyok, nem dicsérgetek senkit, viszont sem várom el (csak akkor örülök neki, ha őszinte) és nem vagyok népszerű sem. Nem hinném, hogy az irigység beszél belőlem, egyszerűen csak nagyon nem bírok azonosulni az ilyen viselkedéssel.

Amikor egy nő kitesz egy képet magáról és az összes barátnője, kolléganője lekommentelni, hogy milyen szép (még ha nem is az, akkor is). Élőben is felszopják egymást és azért kedveskednek, hogy a kis beltenyészetükben érezzék magukat valakinek. Csak számomra visszás ez a túlbuzgó egymás imádata (főleg) nők között?

Nekem van 1 szem barátnőm de sosem hajbókolunk egymásnak se nem nyilvánosan, sem egymás közt. Ha át is dob egy jó képet magáról, megdicsérem, hogy jól sikerült, de nem kezdek ömlengeni, pláne nem face kommentben.


2023. márc. 17. 04:21
 1/6 Med_fet_ati ***** válasza:
66%
Szerintem nagyon jól érzed, próbálják csoportosan beállítani egymást tökéletesnek....
2023. márc. 17. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%

Én kissé fordítva működök: igyekszem sokszor, nagyon sokszor kimondani, hhogy a másik valamit jól csinált, megköszönöm neki. Erre általában az a "hála", hogy totál h*ének nézznek.

Én azt mondom, hogy a magyar nem érdemel meg semmi bíztatást, jó szót...

2023. márc. 17. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#2 de te ezt őszintén, szívből csinálod?

Illetve ha csinálod, akkor csak meg akarod dicsérni a másikat, vagy tényleg azt gondolod, hogy valaki valamit jól csinált?

Ha valaki tényleg kiérdemelte, én is megdicsérem. De amikor a köztudottan szeretőt tartó kolléganőm felteszi a kisgyerekes, férjes képeit és felnyalják, hogy de szép család, miközben az egész iroda tudja, hogy más kezelgeti... nekem amolyan beltenyészeti rajongás. Vagy amikor bejön valaki a melóba, egyàltalán nem csinosan, de a többiek ömlengenek, hogy milyen csinos ma.

Akkor én is megdicsérek valakit, ha ügyes, elért valamit, vagy tényleg szép. De ezek az úton-útfélen elnyálazott bókok nekem olyan idegesítő dolgok. Akkor is, ha engem dicsérnek. Én reagálni sem tudok rá normálisan arra, ami nem szívből jön.

2023. márc. 17. 06:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2# vagyok: Igen, valódi a dícséretem.

Amiket felsoroltál, az valóban nem ilyen, ez csak egy mesterségesen fenntartott vetülete a dolognak.

2023. márc. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Med_fet_ati ***** válasza:
Mindkettőtök szívből szól, kérdező és #2 is... <3
2023. márc. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez ilyen jópofizás és felszínesség. Én is rosszul vagyok tőle.
2023. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!