Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan,hogy egy 15 éve...

Létezik olyan,hogy egy 15 éve tartó legjobb barátság megszakad ?

Figyelt kérdés

Létezik olyan,hogy egy 15 éve tartó legjobb barátság megszakad ?


30 évesek vagyunk, tehát már a gimnázium első osztályában is barátok voltunk. Sok élményen ,és emléken vagyunk túl, de a barátságunkat mindig sziklaszilárdnak tartottam.


Viszont egy-két éve kezdem látni, hogy számára már nem olyan fontos ez a kapocs. Sosem keres, ha sikerül elcsalnom egy pizzára az egész kommunikáció más barátairól szól. Kivel hol volt sörözni, melyik barátja épp mit mondott neki.


Tudom azért más minden mert felnőttünk, de tulajdonképp ha én nem jelentkezem 1 hónap is el tud telni úgy,hogy csend van.


Ideje elengednem a barátságot?


2023. márc. 20. 07:04
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Kérdezted tőle?
2023. márc. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, létezik sajnos.

Új élethelyzetek, új barátságok, távolság...stb.

A leírtak alapján itt is úgy tűnik, hogy ez a barátság már csak neked fontos. Szerintem szépen engedd el. Tudom, nem könnyű, de ha egy oldalúan próbálod fenntartani, akkor csak még rosszabb lesz később.

2023. márc. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Természetesen. A barátságok sem szólnak feltétlenül egy életre.
2023. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez nagyon gyakori, és senki nem hibás benne. Egyszerűen ahogy telik az idő, egyre kevesebb köt össze titeket.

Szerintem se keresd egy darabig, te megtettél minden tőled telhetőt. Ha ő keres, eldöntheted, hogyan tovább. Szerintem nem érdemes teljesen kukázni ezeket a kapcsolatokat sem, de el kell fogadni, hogy már nem a legfontosabbak vagytok egymás életében.

2023. márc. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Láthatod, hogy igen. Akkor?
2023. márc. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajna akkor igen, ennek vége.

Ez is pont olyan mint bármelyik fajta kapcsolat, ha van jobb akkor persze, hogy azt fogja választani és szakít a régivel.

Nekem voltak olyan jó barátaim akiket még az óvodában ismertem meg (+általános+közép suli). Együtt nőttünk fel, mindent mindig együtt csináltunk. Közép suli után pedig szétbomlott ez az egész. Már 10 éve egymáshoz se szólunk.

2023. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"de tulajdonképp ha én nem jelentkezem 1 hónap is el tud telni úgy,hogy csend van."


Hát próbáld ki, hogy most nem jelentkezel, és ő keres-e. Ha nem, akkor nyilván vége.

2023. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Létezik, engedd el
2023. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
36%
A fiamnak volt egy gyerekkorból származó barátja, gimnazistaként állítólag még nálunk is lakott a fiú (én nagyon figyelmetlen lehettem, vagy ő volt nagyon csendes, de nem vettem észre ill. utólag rácsodálkoztam, hogy tényleg így volt ?). Aztán ahogy mindketten családosok lettek még mindig tartott a barátság, mígnem olyan 40 éves koruk körül megszakadt. Nem tudom a részleteket, annyi bizonyos, hogy a fiam többször megkérdezte, hogy a barátja miért azt a nőt vette feleségül ill. hogy miért nem lép ki abból a nem igazán jó kapcsolatból. ami nem igazán szeretetre épül. Ezeket a kérdéseket a volt barát feltehetően bántásként fogta fel és nem előre vivő segítségként Lehet, hogy a közös kamasz és fiatalkori élmények és érdeklődés ellenére a két ember erősen eltérő személyiség. A fiam nagyon sajnálja a kapcsolat megszakadását, 1-2 éve email-ben gratulált a volt barátja születésnapjára, amire az volt a válasz, hogy "válunk".
2023. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!