Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért hiszik azt, hogy ha...

Miért hiszik azt, hogy ha kedves vagyok az azt jelenti, hogy barátkozni akarok velük?

Figyelt kérdés
Van 3 barátnőm, akikkel gyerekkorunk óta barátok vagyunk és nekem bőven elég ennyi baráti kapcsolat, néha még ez is sok, de azért őket nem adnám semmiért. Sokszor tapasztalom, hogy ha valakivel kedves vagyok utána ők szeretnének közös programokat meg azt gondolják, hogy barátkozni akarok, pedig egyszerűen szeretek kedves lenni, de ettől még szimpla ismerősként gondolok az illetőre és eszembe sincs a felszínes kapcsolaton túlmenni. Ez most arról jutott eszembe, hogy egy munkatársam, akivel szimplán jól elszoktam beszélgetni úgy mutatott be a párjának, hogy "ő az a barátnőm, akiről meséltem" és én meg csak pislogtam, hogy hát az azért erős túlzás, hogy barátnők vagyunk, de inkább nem mondtam semmit, mert olyan kellemetlen és az a baj, hogy már sokszor jártam így. Szerintetek velem van a baj vagy veletek is előfordul ilyen?
2023. márc. 30. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszer előfordult, mondjuk ott szerintem a kolléganőm nem volt százas. Másik osztályon dolgoztunk, a kapcsolatunk köszönésben merült ki, meg néha váltottunk pár szót az időjárásról, ha összefutottunk a kávéautomatánál. Aztán egyszer odajött hozzám és szó szerint felelősségre vont, hogy most hallotta, hogy én a barátaimmal töltöttem a hétvégét, és neki miért nem szóltam, hiszen ő az én legjobb barátnőm. Azóta se sikerült rájönnöm, hogy ezt mégis miből gondolta...
2023. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány ember könnyen rámondja az ismerőseire, hogy barátom/barátnőm. Engem is mutatott már be ismerős így másoknak.

Tök jó, hogy kedves vagy, nincs ezzel baj. Az más, hogy az emberek egy része emiatt azonnal rádtapad.

Az már kellemetlen.

2023. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Miért? Hát attól, hogy te nem akarsz barátkozni, más még akarhat... Nem ismer téged, honnan tudná, hogy te ilyen elutasító vagy? Azt kell mondani, hogy te nem szeretnél közös programot csinálni, ne aggódj, onnantól nem fog ő sem barátkozni veled.
2023. márc. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Nekem semmi bajom azzal ha rámtapad valaki, az a baj, ha ez kizárólag egyoldalú érdekkapcsolat, azaz róla szól minden, az energiám, figyelmem óhajtja leszívni. Ha kölcsönös a dolog, mindketten adunk a másiknak az teljesen jó dolog.
2023. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nagyon sok magányos ember van, és a kor előrehaladtával egyre nehezebb barátkozni. Ha valakivel látnak egy kicsi esélyt is hogy jóban lehetnek, szeretnék megragadni.
2023. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Enis utalom, h ha normalisan kedvesen, valaszolok vmi nyominak akkor mar jon folyton dumalgatni -.- esku megertem azt aki inkabb bunko.. sajna en sokszor megsajnalom oket :/
2023. márc. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az adott szituban annyiról volt szó, hogy gyakran jobb híján használjuk a 'barátnő' szót olyan kapcsolatokra, ahol kedveljük egymást, de azért mély barátság nincs. Csak az 'ismerős' az elég távolságtartó. Én is jártam már így, hogy barátnőkejént hivatkozott rám egy olyan nő, akivel kétsze beszélgettem előtte hosszabban (igaz, akkor jót), de aztán lerendeztem magamban, hogy nem kell mögé gondolni semmit.

Abban viszont igazad van, hogy sokan hajlamosak az egyszerű udvariasságot és kedvességet túlgondolni. Valószínű, hogy az elsekélyesedő kapocsolatok az okai ennek, ők is szeretnének valakit maguk mellé, és ezért rácsüngenek az első szimpatikus emberre, aki szembe jön velük. És ez baromi kellemetlen.

2023. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!